اقتصادی

محکومیت ایکس برای پرداخت ۱.۱ میلیون دلار به مدیران سابق توییتر

یک قاضی آمریکایی، شرکت ایکس (توییتر سابق) را به پرداخت ۱.۱ میلیون دلار هزینه‌های حقوقی گروهی از مدیران ارشد سابق این شرکت شبکه اجتماعی، محکوم کرد.

به گزارش اخبار ایران من، این گروه از مدیران ارشد سابق که در راس آنها پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر و ویجایا گاد، وکیل ارشد سابق این شرکت قرار دارند، قاضی دادگاه دلاویر را متقاعد کردند که توییتر از وظایف خود برای پوشش هزینه‌های حقوقی مربوط به کار برای این شرکت، تخطی کرده است.

این مدیران سابق استدلال کردند توییتر با امتناع از پوشش هزینه‌هایی که مربوط به تحقیقات از فعالیت‌های این شرکت شبکه اجتماعی بوده، از قوانین خود تخطی کرده است. این مدیران ارشد پس از آن برکنار شدند که ایلان ماسک، توییتر را در سال میلادی گذشته، به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد. این میلیاردر با شکایت‌های متعددی بر سر عدم پرداخت هزینه‌هایی مانند کرایه و مشاوره، روبرو شده است.

مقامات این شرکت هنوز درباره حکم قاضی اظهارنظر نکرده‌اند. قاضی این پرونده همان قاضی است که بر دعوای حقوقی مرتبط با تلاش ماسک برای پس گرفتن پیشنهاد خرید ۵۴.۲۰ دلاری هر سهم این پلتفرم شبکه اجتماعی نظارت داشت. ماسک در اکتبر سال ۲۰۲۲ از تلاش خود برای لغو این خرید عقب نشینی کرد.

این شرکت حدود ۶۰۰ هزار دلار از بدهی خود را پرداخت کرده است، اما ۱.۱ میلیون دلار را برای کار وکلایی که به نمایندگی از مدیران ارشد سابق در تحقیقات کنگره درباره تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر انتخابات آمریکا انجام شد، خودداری کرده است.

مایکل بلانچارد، یکی از وکلای شرکت، اظهار کرد: هزینه‌ها برای دعوی قضایی نبودند که چندین سال ادامه خواهد داشت بلکه برای یک روز شهادت در برابر کمیته نظارت و اصلاحات کنگره بودند. مقامات ایکس این صورت‌حساب را سوءاستفاده واضح از وظایف حقوقی این شرکت، برای جبران کار این مدیران برای این شرکت ارزیابی کردند.

دیوید اندرسون، وکیل مدیران سابق توییتر اظهار کرد: اظهارات مقامات ایکس که گفته‌اند گاد به عنوان انتقام به خاطر اخراج اجباری از شرکت، هزینه‌های زیادی به بار آورده است، نادرست است و افزود که این پرونده به تاخیرهای مداوم در پرداخت هزینه‌های قانونی که بر اساس قراردادهای کاری آگاوال و گاد مقرر شده بود خلاصه می‌شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پس از شنیدن اظهارات دو طرف، قاضی دادگاه دلاویر به نفع پرداخت هزینه‌های حقوقی مدیران ارشد سابق توییتر رای داد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا