اقتصادی

پیش‌بینی بودجه عمرانی ۳ میلیاردی برای سازمان هواپیمایی

در لایحه بودجه ۱۴۰۳، در بخش بودجه‌های عمرانی، اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۳۰۱ میلیون تومان برای سازمان هواپیمایی کشوری پیش‌بینی شده است.

به گزارش اخبار ایران من، جداول بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شامل بخش کلان، درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و شرکت‌ها و بانک‌های دولتی یکشنبه منتشر شد.

برای سال ۱۴۰۳، منابع بودجه کل کشور، ۶۳۴۷ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که بودجه عمرانی (تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) از این منابع، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در جدول اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دستگاه‌های اجرایی لایحه بودجه، اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۳۰۱ میلیون تومان برای سازمان هواپیمایی کشوری پیش‌بینی شده که بخشی‌ از آن‌ها در زیر آمده است. 

برای تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات و ماشین‌آلات، که در بودجه ۱۴۰۳، در اهداف کمی آن، تعمیر و نگهداری یک فروند هواپیمای فالکن و خرید ۴۰۰ قطعه تجهیزات اداری، فنی و تاسیساتی ذکر شده، بالغ بر ۲۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

برای خرید هواپیمای آزمایش استاندارد پرواز به میزان دو فروند، یک میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

به‌منظور کمک‌های فنی و اعتباری حمل‌ونقل هوایی با هدف افزایش ظرفیت ناوگان مسافری هوایی به میزان ۴۳۴۵ صندلی در بودجه ۱۴۰۳، یک میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

به‌منظور مشارکت وتکمیل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا