اقتصادی

پیش‌بینی گرانی ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلاری مدل‌های پرو آیفون ۱۵

بر اساس پیش‌بینی‌ها مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، حداقل ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار گران‌تر از نسل قبلی خود خواهند بود.

به گزارش اخبار ایران من، قیمت فروش آیفون ۱۴ پرو از ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس از ۱۰۹۹ دلار آغاز شد و اکنون پایگاه خبری دیجی‌تایمز در گزارشی، پیش‌بینی کرد که قیمت آیفون ۱۵ پرو، از ۱۰۹۹ تا ۱۱۹۹ دلار و قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس، از ۱۱۹۹ تا ۱۲۹۹ دلار، آغاز می‌شود.

این افزایش قابل‌توجه قیمت ممکن است به فروش مدل‌های جدید پرو در سال میلادی جاری، ضربه زده و فروش آنها را به حدود ۷۷ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳، کاهش دهد. برآورد اولیه از فروش مدل‌های جدید آیفون، حدود ۸۳ میلیون دستگاه بوده است. این برآورد مطابق با کاهش بیش از پنج درصدی فروش سالانه بازار تلفن هوشمند است.

مارک گورمان، خبرنگار فناوری بلومبرگ، اوایل امسال گزارش کرده بود که اپل در نظر دارد قیمت آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را افزایش دهد. جف پو، یک تحلیلگر دیگر هم گفته است قیمت مدل‌های پرو آیفون ۱۵ ممکن است بسیار گران‌تر از مدل‌های پرو آیفون ۱۴ باشد.

بر اساس گزارش مک رومرز، انتظار می‌رود مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، در رویداد اپل که ۱۲ سپتامبر برگزار می‌شود، معرفی شوند. با در نظر گرفتن زمان رونمایی، پیش سفارش این گوشی‌ها احتمالا از  ماه۱۵ سپتامبر آغاز خواهد شد و از ۲۲ ماه سپتامبر روانه بازار می‌شوند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا