اقتصادی

کاهش ۱۴ درصدی نرخ تورم لرستان

اخبار ایران من/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان از کاهش ۱۴ درصدی نرخ تورم استان ظرف یکسال گذشته خبر داد.

سیروس ابراهیمی ۲۲ فروردین بیان کرد: در اردیبهشت سال گذشته لرستان با تورم ۵۸.۶ درصد رتبه‌ی اول کشور را داشت که این میزان در ابتدای امسال به ۴۴.۶ درصد رسیده و وضعیت استان ۶ رتبه بهبود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به میانگین نرخ تورم کشور که ۴۰.۷ بوده هنوز تا متوسط کشوری حدود ۴ درصد فاصله داریم.

این معاون استاندار با اشاره به اینکه با وضعیت اقتصادی موجود باید انتظار روند اصلاح منطقی را برای تورم داشته باشیم، گفت: لرستان طی یکسال اخیر در شاخص اصلاح تورم جزو ۲ استان برتر کشور بوده که این ماحصل تلاش و همراهی مجموعه های حوزه ی اقتصادی استان است.

ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که اقتصاد استان در یک دوره و به یک باره شکوفا نمی‌شود، تصریح کرد: در حوزه‌ی اقتصادی استان و از ابتدای دولت سیزدهم یک برنامه‌ی ۴ ساله را تدوین کردیم که انتظار داریم در پایان آن شاهد یک رشد منطقی اقتصادی در لرستان باشیم.

وی در ادامه به تشریح نرخ بیکاری در استان پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۹ نرخ بیکاری استان ۱۵.۲ درصد که ازمیانگین کشوری ۵.۶ درصد بیشتر بود.

معاون استاندار افزود: این نرخ در پایان اسفند ۱۴۰۲ به ۱۲.۳ درصد کاهش پیدا کرده البته انتظار می‌رود این نرخ در آمارگیری آتی بهتر شود.

وی با اشاره به این که در دوسال گذشته مطابق سامانه رصد حدود ۷۰ هزار  فرصت شغلی  در استان ایجاد شده است، بیان کرد: فرهنگ و نگاه مردم ما می‌بایست نسبت به شغل‌های ایجاد شده منطقی باشد.

معاون استاندار ادامه داد: اقتصاد آرام آرام شکل می‌گیرد و افراد نباید از شغل ایجاد شده از همان ابتدا انتظار معجزه داشته باشند و همچنین نباید اگر در همان ابتدای کار خواسته‌های ایشان به طور کامل برآورده نشد آن شغل را رها کنند.

ابراهیمی با اشاره به برنامه‌های نظارتی به عنوان پشتوانه‌های مشاغل ایجاد شده، اظهار کرد: با نظارت درست دستگاه‌های اجرایی ناظر تلاش می‌کنیم نگذاریم مشاغلی که با دریافت تسهیلات حمایتی ایجاد شده‌اند به راحتی از دست بروند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا