بین الملل

حمله جنگنده‌های صهیونیستی به استان حمص+ فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ایران من، منابع محلی بامداد چهارشنبه از وقوع انفجارهایی در استان حمص در مرکز سوریه خبر دادند.

همچنین گفته می‌شود که پدافند هوایی ارتش سوریه در حال مقابله با اهداف متخاصم در آسمان حمص است.

در ادامه رسانه عراقی «صابرین‌نیوز» گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از حریم هوایی شمال لبنان، مناطقی را در استان حمص هدف قرار دادند.

طبق گزارش‌ها، تاکنون حداقل ۱۰ مرتبه صدای انفجار مهیب شنیده شده و پدافند هوایی همچنان مشغول مقابله با موشک‌های متجاوز است.

رسانه‌های عربی با اشاره به هدف قرار گرفتن مناطق الأوراس و ریف القصیر در استان حمص، خبر دادند که بر اثر حملات جنگنده‌های اشغالگران در این مناطق آتش‌سوزی رخ داده است.

دقایقی بعد صابرین‌نیوز بر اساس گزارش‌های اولیه نوشت که حداقل ۷ نفر در حمله جنگنده‌های اشغالگران به منطقه الحمرا در حمص زخمی شدند.

همچنین تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که یک آپارتمان به‌صورت کامل در تجاوز صهیونیست‌ها تخریب شده است.

در ادامه، شبکه «المیادین» گزارش داد که بر اثر حمله جنگنده‌های صهیونیستی به محله الحمرا در حمص، یک کودک و یک زن سوری به شهادت رسیده‌اند.

لحظاتی بعد صابرین‌نیوز از شنیده‌شدن صدای انفجارهای جدید و مقابله دوباره پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک‌های متجاوز در حمص خبر داد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا