بین الملل

خلیل الحیه: مذاکرات به دلیل تداوم تجاوزات اسرائیل به رفح به بن بست رسیده است

معاون رئیس حماس در نوار غزه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی خواهان ادامه جنگ غزه است، تاکید کرد مذاکرات آتش‌بس غزه به دلیل تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به رفح به بن بست رسیده است.

به گزارش اخبار ایران من، «خلیل الحیه» معاون رئیس حماس در نوار غزه امروز جمعه با اشاره به مخالفت رژیم صهیونیستی با طرح‌های آتش‌بس در غزه گفت: همه ابتکارات و پیشنهادهایی که ارائه کردیم به دلیل ناسازگاری نتانیاهو شکست خورد. ما خواهان آتش‌بس و یک معامله واقعی هستیم، اما نتانیاهو می‌خواهد جنگ ادامه یابد. نتانیاهو خواهان ادامه جنگ برای رسیدن به اهداف شخصی و جاه طلبی‌های سیاسی خود است.

الحیه به تلویزیون العربی تاکید کرد نیروهای اشغالگر مصمم به ادامه جنگ نابودی مردم غزه هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما در مورد مذاکرات زیر آتش اشغالگری اسرائیل صحبت می‌کنیم. مذاکرات به دلیل تداوم تجاوزات اسرائیل به رفح به بن بست رسیده است. در حال حاضر هیچ مذاکره‌ای وجود ندارد و هر آنچه نتانیاهو می‌گوید برای جلب رضایت مردمش است.

معاون رهبر حماس اعلام کرد: ما مذاکرات را تعلیق نکردیم و از آن خارج نشدیم و اشغالگر با پیشنهاد میانجی‌ها مخالفت کرد. رژیم اشغالگر اسرائیل می‌خواهد به حساب مذاکرات، زمان بیشتری بخرد.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌تواند جنگ را متوقف کند، اما این کار را نمی کند در حالی که با اشغالگر متحد است.

الحیه گفت: ما به دور از فشارهای سیاسی و نظامی تنها به منافع مردم فلسطین پاسخ می‌دهیم و امیدواریم که میانجیگری آمریکا در جریان مذاکرات، به جانبداری از اسرائیل نباشد.

این رهبر حماس در پایان تصریح کرد این مردم فلسطین هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بر نوار غزه حکومت کند و حضور هیچ طرف خارجی در این باریکه پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا