بین الملل

رئیس هیات فوتبال خوزستان: درست نیست تیمی به هم استانی خود ورزشگاه ندهد/باید بازی را برگزار می‌کردند تا شائبه ایجاد نشود

در گفتگو با آنا

رئیس هیات فوتبال خوزستان: درست نیست تیمی به هم استانی خود ورزشگاه ندهد باید بازی را برگزار می‌کردند تا شائبه ایجاد نشود

رئیس هیئت فوتبال خوزستان گفت: استقلال ملاثانی مقصر اصلی اتفاق روز گذشته نیست.

عبدالکاظم طالقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره لغو بازی تیم‌های استقلال ملاثانی و فجرسپاسی شیراز از هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول به خاطر ممانعت باشگاه استقلال خوزستان از گشودن درب‌های ورزشگاه غدیر اهواز اظهار کرد: ورزشگاه‌های ما دولتی هستند و از آن طرف هر گونه امکاناتی در اختیار هر باشگاهی قرار می‌گیرد باید بتواند با تعامل با دیگر باشگاه‌ها از این امکانات دولتی استفاده بهینه کند. یک تیم مردمی مثل استقلال ملاثانی با امکانات کم چنین مشکلاتی برایش وجود دارد، چون ورزشگاه تختی آبادان که دیگر ورزشگاه معرفی شده از طریق ملاثانی بوده به دلیل مشکل نور امکان میزبانی نداشته است.

وی ادامه داد: استقلال ملاثانی ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان را هم معرفی کرده که مورد موافقت سازمان لیگ واقع نشده بود و در نهایت ورزشگاه غدیر انتخاب شد. بعد باشگاه استقلال خوزستان صلاح ندیده این ورزشگاه را در اختیار استقلال ملاثانی قرار دهد. پرونده به کمیته انضباطی رفته ولی استقلال ملاثانی مقصر نیست. وقتی ورزشگاه دولتی است باید کمک کند. دولت به اداره کل ورزش و جوانان استان ورزشگاه را واگذار کرده که حالت خصولتی دارد. نگاه باید به گونه‌ای باشد که کمک شود. زیبنده استان خوزستان نیست که تیمی به تیم هم استانی خود ورزشگاه ندهد.

رئیس هیئت فوتبال خوزستان تصریح کرد: درست نیست به تیم هم استانی ورزشگاه داده نشود، چون نتوانسته به موقع مخارج و هزینه‌ها را بدهد. باید می‌گذاشتند بازی برگزار شود تا این شائبه در مورد باشگاه استقلال خوزستان ایجاد نشود که بگویند مدیرعامل باشگاه شیرازی است و مدیرعامل شرکت ملی هم شیرازی است. به آنها گفته بودم این شائبه را برای شما ایجاد می‌کنند. می‌دانم آدم‌های سالمی هستند و وظایف اداری خود را انجام می‌دهند ولی در هر صورت اشتباه کردند و باید می‌گذاشتند این بازی برگزار شود تا در زمین نتیجه مشخص شود.  

طالقانی درباره اینکه وقتی در روز بازی اجازه نمی‌دهند تا بازی برگزار شود شائبه شیرازی بودن ایجاد شده و باید راهکار درستی اتخاذ شود، چون بعد از این فجرسپاسی نمی‌پذیرد تا یک بار دیگر به خوزستان برود و با استقلال ملاثانی بازی کند، یادآور شد: در جریان اینکه کمیته انضباطی چه تصمیمی خواهد گرفت نیستم. فقط می‌دانم استقلال ملاثانی مقصر اصلی نیست. اگر تقصیری دارد به این عنوان است که زمین ندارد. تا الان در تختی آبادان بازی می‌کرده، چون مشکل نور در این ورزشگاه بوده، ورزشگاه نفت مسجدسلیمان را معرفی کرده که سازمان لیگ نپذیرفته است.آنها به ورزشگاه غدیر رفتند و استقلال خوزستان قبول نکرده تا این تیم بازی کند.  

 

دکمه بازگشت به بالا