بین الملل

رابطه حداقل حقوق با اقلام گران در بازار مکاره ولنتاین

آنا گزارش می‌دهد؛

رابطه حداقل حقوق با اقلام گران در بازار مکاره ولنتاین

به نظر می رسد برای تهیه حداقل های های این فرهنگ نا مانوس فرنگی باید بودجه ای تقریبا معادل یک ماه دستمزد کارگران حداقلی بگیر کنار بگذاریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، چندی است که مناسبتی غیر مانوس با فرهنگ ایرانیان در بین نسل جدید رواج پیدا کرده است. این مناسبت خاص که به روز عشق و یا به عبارتی ولنتاین مشهور است علاوه بر طرفداران خاص خود از نسل جوان، رسم و رسوم خاص خود را نیز دارد.

در این روز جوانان و نوجوانان به کسی که آنها را عزیز می‌دارند هدایای خاصی می‌دهند و از این طریق محبت آنان را گرامی می‌دارند. امروزه این رسوم به قدری گسترش یافته که با فرا رسیدن موعد آن برخی از از مغازه‌ها به شکلی جالب توجه رنگ و شکل عوض می‌کنند.

خبرنگار آنا در بررسی میدانی گزارشی از حداقل هزینه‌ها برای هدایای ولنتاین را ارائه داده است. در این گزارش بررسی می‌کنیم خرید هدایا از سوی جوانان برای این روز(ولنتاین) چقدر هزینه دارد.

خرید اقلام گران در بازار ولنتاین

جابجا شدن هدایا و بسته‌هایی با رنگ قرمز در این مناسبت بسیار مرسوم است. از جمله این هدایا می‌توان به عروسک‌های خرسی بزرگ و کوچکی اشاره کرد که هم اکنون در بازار‌های تهران به وفور یافت می‌شود. عروسک‌های بزرگ خرسی از ۳۰۰ هزار تومان تا رقم‌هایی بالای ۹ میلیون تومان قیمت می‌خورند که نوع متوسط آن با رقمی در حدود ۱.۵ میلیون تومان قابل تهیه است.

ولنتاین

دسته گل از دیگر موارد پای ثابت این مراسم است. در شرایطی که قیمت هر شاخه گل رز قرمز در بازار از ۹۰ تا ۱۵۰ هزار تومان متغییر است، طبیعی بنظر می‌آید که یک دسته گل ساده قیمتی بالای ۱ میلیون تومان داشته باشد. اما اگر بخواهیم کمی کار را زیباتر و پرحجم‌تر کنیم باید برای پرداخت رقم‌هایی بالای ۲ میلیون تومان آماده شویم.

حالا به سراغ هدیه اصلی می‌رویم. معمولا برای هدیه اصلی کالا‌هایی مانند ست چرمی و ساعت مچی پرطرفدار است. با بررسی اجمالی بازار، اقتصادی‌ترین ساعت مچی‌های بودجه‌ای در حدود ۴۰۰ هزار تومان را می‌طلبد؛ اما برای خرید ساعتی در خور باید بیش از ۵ میلیون تومان هزینه کرد. شایان ذکر است که این کالا به عنوان یک محصول لوکس سقف قیمتی ندارد و به وفور در ساعت‌هایی با قیمت بالای ۵۰ میلیون تومان یافت می‌شود.

ست‌های چرمی نیز از اقلامی هستند که در این روز تقاضای بالایی دارد. انواع ست چرمی از یک میلیون تومان تا حدود ۱۰ میلیون تومان در بازار موجود و قابل تهیه است.

تا اینجای به نظر می‌رسد برای تهیه حداقل‌های های این فرهنگ نا مانوس فرنگی باید بودجه‌ای تقریبا معادل یک ماه دستمزد کارگران حداقلی بگیر کنار بگذاریم.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا