بین الملل

طرح‌ها و محصولات دانش‌بنیان حمایت می‌شوند

در «رویداد ملی اسکان موقت»؛

طرح‌ها و محصولات دانش‌بنیان حمایت می‌شوند

«رویداد ملی اسکان موقت» با هدف حمایت از ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات مرتبط با حوزه اسکان موقت و توسعه فناور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، پژوهشکده سوانح طبیعی با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در نظر دارد «رویداد ملی اسکان موقت» را در جهت حمایت از ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات مرتبط با حوزه اسکان موقت و توسعه فناور برگزار کند.

 ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی خود همواره در معرض تعداد زیادی از سوانح طبیعی، به‌خصوص سیل و زلزله بوده‌است. وقوع حداقل چندین حادثه‌ شدید در طول یک سال و ضعف در انجام پیش‌بینی‌های لازم برای کاهش اثرات این حوادث سبب شده است که میزان بالایی از خسارت و ویرانی در کل کشور مشاهده شود.

 به‌ طور معمول پس از وقوع یک حادثه در ابعاد گسترده و وسیع، مناطق مسکونی موجود به‌ نوعی غیرقابل استفاده شده و افراد بازمانده ناگزیر به سکونت در مکانی غیر از خانه‌های خود می‌شوند. از دست دادن سرپناه، باعث شکست روحیه و پراکندگی انسان‌ها می‌شود؛ به همین دلیل پس از چنین حوادثی، اولین موضوعی که تا حدی در افراد آسیب‌دیده ایجاد امنیت و آرامش می‌نماید، داشتن سرپناه مناسب و جمع شدن خانواده است.

تمامی صنعت‌گران، کارآفرینان، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، اقشار دانشگاهی، صاحبان ایده و کلیه علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت‌نام در رویداد مذکور، طرح‌های خود را در فرمت مشخص (فرم ثبت‌نام) ارسال کرده و از مزایای این رویداد بهره‌مند شوند.

فرایند رویداد در چهار مرحله کلی صورت خواهد گرفت؛ مرحله اول به اعلام فراخوان و دریافت طرح‌ها اختصاص دارد. در مرحله دوم فرایند غربالگری و داوری اولیه انجام‌شده و طرح‌های منتخب در فرایند داوری حضوری بررسی می‌شوند. در ادامه طرح‌های برتر راه‌یافته به مرحله بعد در یک دوره توانمندسازی و مشاوره تخصصی شرکت کرده و در نهایت وارد رویداد نهایی، اجرایی‌سازی و حضور در نمایشگاه می‌شوند.

قرارگیری طرح‌های برتر رویداد در فرآیند بررسی تأمین طرح‌های ذخیره‌سازی اسکان موقت؛ تخصیص گرنت (اعتبار مالی) توسعه فناوری و ساخت نمونه اولیه کامل (MVP) جهت اجرا در نمایشگاه دائمی توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، تخصیص اعتبار مالیاتی از محل قانون جهش تولید دانش‌بنیان جهت تشکیل واحد تحقیق و توسعه توسط معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری و اجرای طرح‌های برتر در نمایشگاه دائمی رویداد جهت ارائه به سرمایه‌گذاران و سایر نهادهای دخیل در امر اسکان موقت از دیگر حمایت هایی است که از طرح های برتر صورت می گیرد.

تمامی ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات تجاری حوزه اسکان موقت و فضاهای خدماتی مرتبط در سه محور مسکن موقت پیش‌ساخته، نیمه پیش‌ساخته و ساخت‌ درجا در این فراخوان پذیرش می‌شوند.

 طرح‌های برگزیده در نمایشگاه دائمی رویداد اجرا شده و جهت ارائه به نهادهای دخیل در امر اسکان موقت و سایر سرمایه‌گذاران به نمایش گذاشته می‌شوند.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا