بین الملل

۵۶۲ کشته و ۲۸۱۵ زخمی؛ آمار اعلامی اسرائیل از تلفات در غزه

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ایران من؛ «از میان نظامیان زخمی‌ ۱۶۵۸ نفر جراحت جزئی و ۷۲۸ نفر زخمی‌های متوسط دارند؛​​ حال ۴۲۹ مجروح دیگر هم وخیم است»، این گزارش وبگاه اینترنتی وابسته به وزارت جنگ اسرائیل درباره جزئیات تلفات صهیونیست‌هاست.

شکست‌های میدانی ارتش اسرائیل در غزه

این آمار در حالی از سوی تل‌آویو اعلام می‌شود که بمباران‌های هوایی و حمله زمینی اسرائیل علیه نوار غزه وارد صد و بیست و یکمین روز خود شده است؛ تداوم جنگ منجر به شهادت ۲۷۲۳۸ فلسطینی و مجروح شدن ۶۶۴۵۲ تن دیگر از آغاز درگیری‌ها شد.

با تداوم حملات جنگنده‌ها و نظامیان اسرائیلی، نیروهای مقاومت فلسطین از جمله گردان‌های القسام مقابله با اشغالگران را در بیش از یک محور در نوار غزه تقویت کرده و همچنان از ارتش اسرائیل تلفات می‌گیرند؛ به‌طوری که محافل رسانه‌ای تل‌آویو می‌گویند آمار تلفات اصلی بسیار بیشتر از تعداد اعلام‌شده است.

نظامیان اسرائیلی هدف تک‌تیراندازان القسام

روزنامه انگلیسی تلگراف در گزارشی و به نقل از مقام نظامی اسرائیلی سرهنگ آوی پانوف نوشت که تعداد کشته‌ها و مجروحان در ارتش اسرائیل، بیشتر از تلفات چهار دهه اخیر است؛ نظامیان ارتش اسرائیل در اثر مواد منفجره استفاده‌شده توسط حماس در میدان نبرد، دست و پای خود را از دست می‌دهند و از ناحیه چشم و صورت آسیب می‌بینند.

طبق آمار اعلامی ارتش رژیم اسرائیل تعداد مجروحان از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه در ۲۷ اکتبر به ۱۲۹۶ نفر رسیده که ۶۰۲ مورد جراحت جزئی و ۴۳۰ مورد هم زخم‌های متوسط ​​دارند؛ در حالی که وضعیت ۲۶۴ نظامی دیگر وخیم است.

پایان پیام/

 

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا