علمی

آشنایی با مهمترین دلایل خانگی کمردرد

آفتاب‌‌نیوز :

کمر درد را می‌توان ناشی از دلایل گسترده‌ای دانست که هر روزه محققان به برخی از آن پی می‌برند و تا به حال راه‌های بسیاری برای جلوگیری از آن ارائه شده است. بسیاری از دلایل کمردرد به طرز نشستن بستگی دارد، اما برخی دلایل نیز هستند که می‌توانید آن‌ها را تنها در خانه جویا شوید. این دلایل پنهان به راحتی قابل پیشگیری هستند و تنها باید آن‌ها را به خوبی بشناسید.

** شست شو‌های خانگی: یکی از بزرگترین دشمنان کمر شما شست شو‌های مختلفی است که هر روزه انجام می‌دهید. از شستن زمین تا پاک کردن پنجره‌ها یا حتی شستن ظروف کثیف می‌توانند عاملی برای کمر درد باشند. هر بار که شما خم می‌شوید یا برای پاک کردن نقطه‌ای در ارتفاع زیاد کش می‌آیید ستون فقرات شما فشار زیادی را تحمل می‌کند. برای پاک کردن هر بخش خانه وسیله و ابزار مخصوص آن را داشته باشید تا از کمر درد به دور بمانید.

** بالش اشتباه: خواب را همیشه به عنوان زمان تنظیم شدن فعالیت‌های بدن یاد می‌کنیم، ولی درست خوابیدن یک شرط بزرگ و همیشگی بوده است. بالش بخشی مهم از رخت خواب شماست که می‌تواند باعث کمر درد شود. انتخاب بالش‌های بلند یا کوتاه باعث می‌شود تا گردن در حالتی نامناسب قرار بگیرد. در این موقع است که ستون فقرات از حالت اصلی خود خارج شده و کمر درد به سراغ شما می‌آید.

** زمین سخت: در خانه غالبا در حال قدم زدن هستیم، ولی هر قدمی که روی زمین سخت مانند سرامیک یا پارکت می‌زنید نشانه‌ای از کمر درد در بدن شما به وجود می‌آید. محققان اعلام کرده اند در خانه هیچ چیز نمی‌تواند بیشتر از زمین سخت برای کمر مضر باشد. این نکته با همه خطراتش راه حلی ساده دارد چراکه با یک قالیچه یا فرش می‌تواند از این درد‌ها جلوگیری کند.

** لپ تاپ: کار با لپ تاپ که یکی از ساده‌ترین کار‌هایی است که در خانه انجام می‌دهید، ولی می‌تواند باعث بروز کمر درد شود. شاید به نظر موردی در کار با لپ تاپ روی مبل یا به صورت درازکش نباشد، اما بعد‌ها باید نتیجه آن را مشاهده کنید. لپ تاپ اگر درست در مقابل شما قرار نگرفته باشد و ستون فقرات شما صاف نباشد می‌تواند باعث بروز دیسک کمر شود.

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا