علمی

اصابت رعد و برق حس تازه‌ای را در این زن بیدار کرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، زندگی کیمبرلی کونه در یک روز سرنوشت ساز که مورد اصابت صاعقه قرار گرفت برای همیشه تغییر کرد. در حالی که از پیاده روی در کوهستان لذت می برد، طوفانی ناگهانی ظاهر شد و رعد و برقی به بدن او اصابت کرد. موج قدرتمند برق از او عبور کرد و او را بیهوش کرد و دچار سوختگی شدید شد.

اصابت رعد و برق حس تازه‌ای را در این زن بیدار کرد!/ عکس

به طور معجزه آسایی، کیمبرلی از این حادثه جان سالم به در برد، اما سفر او تازه شروع شده بود. همانطور که او از جراحات خود بهبود یافت، متوجه تغییر قابل توجهی در درون خود شد.

بیشتر بخوانید:

تغییر فولکس قورباغه‌ای محبوب ایرانیان برای 2023/ عکس

مداد؛ سلاحی کشنده برای فضانوردان در فضا!

به نظر می رسید که برخورد کیمبرلی با رعد و برق یک توانایی جدید را بیدار کرده است: ادراک الکترومغناطیسی. این حس خارق‌العاده به او این امکان را می‌دهد که میدان‌های الکترومغناطیسی را که معمولاً برای انسان نامحسوس است، شناسایی و تفسیر کند. او تجربه یک احساس سوزن سوزن شدن و افزایش هوشیاری را در حضور وسایل برقی، خطوط برق و حتی در هنگام رعد و برق توصیف کرد.

دانشمندان بر این باورند که تخلیه الکتریکی شدید حاصل از برخورد رعد و برق ممکن است مسیرهای عصبی کیمبرلی را دوباره سیم کشی کند و به مغز او اجازه دهد سیگنال های الکترومغناطیسی را به روش هایی پردازش کند که قبلاً برای او غیرقابل دسترس بود. این پدیده علاقه زیادی را در بین محققانی که سیستم حسی انسان را مطالعه می کنند، برانگیخته است.

جامعه علمی مجذوب داستان کیمبرلی و پیامدهای بالقوه حس جدید او شده است. محققان در حال بررسی مکانیسم‌های پشت درک الکترومغناطیسی هستند تا بفهمند چگونه مغز انسان می‌تواند چنین توانایی خارق‌العاده‌ای را تطبیق دهد و مهار کند.

مطالعات اولیه نشان می دهد که افراد خاصی ممکن است حساسیت بالایی به میدان های الکترومغناطیسی داشته باشند، حتی بدون اینکه برخورد صاعقه ای را تجربه کنند. این احتمال را افزایش می دهد که ممکن است تغییراتی در ادراک حسی انسان وجود داشته باشد که هنوز به طور کامل کشف و درک نشده است.

علاوه بر این، کاربردهای عملی بالقوه ادراک الکترومغناطیسی جذاب هستند. این حس منحصر به فرد می تواند پیامدهای عملی در زمینه های مختلف داشته باشد، مانند کمک به تشخیص نقص های الکتریکی، ارائه هشدارهای اولیه برای بلایای طبیعی، یا حتی کمک به تشخیص پزشکی.

منبع: history of yesterday

227227

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا