علمی

تصاویر کاوشگر ژاپن از ماه به زمین فرستاده شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، فضاپیمای «SLIM» این کشور در 19 ژانویه بر روی ماه فرود آمد و ژاپن را به پنجمین کشوری تبدیل کرد که موفق به قدم گذاشتن بر روی ماه شده‌است.یک عکس جدید، گواه این اتفاق است. این عکس فضاپیمای ژاپن را نشان می‌دهد که در بستری خاکستری قرار گرفته است.

این عکس که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) چهارشنبه شب (24 ژانویه) منتشر کرد، توسط یک ربات توپی شکل به نام LEV-2 (“خودروی اکتشافی قمری-2”) که با نام SORA-Q نیز شناخته می‌شود، گرفته شده‌است. یکی از دو مریخ نورد کوچکی که با «SLIM» به ماه پرواز کردند.

کینتارو تویاما، رئیس هیئت مدیره و مدیر شرکت ژاپنی اسباب‌بازی تاکارا تامی که LEV-2 را با JAXA، سونی و دانشگاه دوشیشا توسعه داد، گفت: «با این کار، SORA-Q اولین ربات ژاپنی شد که روی ماه فرود آمد و عکس گرفت. این موفقیت به لطف همه دست اندرکاران و همه کسانی است که از ما حمایت کردند تا رویاهایمان را با هم دنبال کنیم.»

تصاویر کاوشگر ژاپن از ماه به زمین فرستاده شد/ عکس

SLIM محفف (“Smart Lander for Investigating Moon”) است. یک فضاپیما است که برای نمایشدقیق فرود بر روی سیاره‌ها طراحی شده‌است. سپتامبر گذشته همراه با «XRISM» که در مدار پایین زمین مستقر شده‌است به فضا پرتاب شد. SLIM در روز کریسمس به مدار ماه رسید و سپس در 19 ژانویه به سطح ماه فرود آمد.

عکسی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد SLIM روی سر خود قرار گرفته‌است؛ بنابراین فرودگر نتوانسته است نور خورشید را آنطور که انتظار می‌رود دریافت کند اما – LEV-2 و LEV-1 – طبق آنچه برنامه‌ریزی‌شده در حین فرود به کار گرفته شده و با موفقیت روی سطح ماه کار می‌کند.

منبع: space

227227

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا