ایران کسب و کارعلمی

ترتیب قرار گرفتن فیلتر تصفیه آب

ترتیب قرار گرفتن فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب و عملکرد آنها

هنگام فروش تصفیه آب خانگی؛ توضیحات فروشنده درمورد دستگاه و فیلترهای آن اهمیت بسزایی دارد. ترتیب فیلترهای تصفیه آب خانگی یکی از مهمترین نکات هنگام نصب یا تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب است. در نظر بگیرید که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران نیز اگر در زمان مناسب تعویض فیلتر و سرویس نشود نمی‌تواند آب آشامیدنی تصفیه‌ شده با کیفیت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در این مقاله ترتیب فیلتر های تصفیه آب در زمان تعویض این فیلترها را  برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. در انتها نیز نکات خرید تصفیه آب هیوندای را بررسی کرده ایم. با ما در سایت به آبی همراه باشید.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی | بهترین تصفیه آب خانگی

ترتیب قرار دادن فیلترهای تصفیه آب:

  انواع مختلفی از دستگاههای تصفیه آب وجود دارند . برخی از این دستگاه‌ها در ایران مونتاژ شده‌اند.  برخی دیگر وارداتی تایوان هستند. برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و دنیا عمدتاً ساخت کشور تایوان هستند؛ زیرا این کشور به صورت تخصصی در زمینه‌ی تصفیه آب زیر سینکی، تصفیه آب ورودی ساختمان و انواع دستگاه آب تصفیه کن خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی فعالیت می‌کند.

انواع مختلف دستگاه تصفیه آب تایوانی ، اغلب از ۶ الی ۸ فیلتر تصفیه آب تشکیل و ساخته می‌شوند. .در زیر به نام فیلترها، ترتیب قرار گرفتن آن‌ها روی دستگاه و وظیفه هر کدام می‌پردازیم.

فیلترهای تصفیه آب به ترتیب:

    ۱ . فیلتر شماره یک الیافی

فیلتر الیافی به صورت پنبه مانند و پنبه‌ی فشرده ساخته و تولید می‌شود. این فیلتر در مرحله اول شماره یک دستگاه تصفیه آب قرارگرفته است . از وظایف مهم آن  تصفیه‌ی رسوباتی است مانند شن و ماسه و گل‌ولای و املاح مضر آب آشامیدنی که با چشم قادر به دیدن آن‌ها هستیم و بزرگ‌تر از ۵ میکرون هستند . این املاح باعث بروز سنگ کلیه در بدن انسان می‌شوند . حذف آن‌ها هم از رسوب بستن در کتری آب جوش شما جلوگیری می‌کند و  هم امکان ابتلاء به سنگ کلیه را در بدن شما و خانواده‌تان بسیار کاهش خواهد داد. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله اول هر ۴ الی نهایتاً ۶ ماه است . در تعویض فیلتر تصفیه آب ۶ مرحله‌ای خانگی اولین فیلتری است که بازشده و تعویض خواهد شد.

    ۲. فیلتر شماره دو کربن اکتیو

فیلتر مرحله دوم  دستگاه تصفیه آب خانگی توانایی حذف کلر از آب آشامیدنی را دارد. کلر در آب آشامیدنی باعث ریزش مو و چروک شدن پوست بدن انسان می‌شود . از فواید نوشیدن آب تصفیه‌ شده برای پوست صورت همین حذف کلر از آن است.

کربن اکتیو با آزادسازی یون‌های مثبت و منفی کلر آب را تصفیه می‌کند . زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن مرحله دوم نیز مانند فیلتر اول هر ۴ الی ۶ ماه می‌باشد.

    ۳. فیلتر شماره سه کربن بلاک

فیلتر کربن بلاک تصفیه آب یا  CTO  مکمل فیلتر مرحله دوم تصفیه آب بوده ، مواد جانبی کلر را از آب آشامیدنی تصفیه می‌کند. . زمان تعویض فیلترمرحله سوم آب‌ شیرین‌ کن خانگی  نیز هر ۴ الی ۶ ماه است..

    ۴. فیلتر شماره چهار ممبران

این فیلتر قلب اصلی دستگاه تصفیه آب بوده و تمام املاح مضر آب آشامیدنی تا ابعاد ۰,۰۰۰۱ میکرون را تصفیه می‌کند. تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب هر یک سال و نیم  الی دو سال یکبار انجام می‌شود.

    ۵. فیلتر شماره پنج پست کربن خطی

فیلتر کربن خطی خاصیت آب‌شیرین‌کن  برای دستگاه شما خواهد داشت و بو، طعم و رنگ آب تصفیه‌شده را بهبود می‌بخشد. زمان تعویض این فیلتر به همراه مرحله بعدی هر یک سال است.

    ۶. فیلتر شماره شش معدنی ساز یا مینرال

فیلتر مینرال با دارا بودن سنگ‌های معدنی ، املاح معدنی مفیدی که در طی مراحل تصفیه‌ی آب آشامیدنی حذف شده بودند را به آب آشامیدنی بازمی‌گرداند. این املاح عبارت‌اند از کلسیم، منیزیم، سدیم و بی‌کربنات. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب مرحله ششم نیز هر یک سال است.

برخی از دستگاهها ممکن است دارای فیلترهای بیشتری باشند مانند :

    ۷. فیلتر قلیایی یا آلکالاین

فیلترهای قلیایی کننده ، نقش به سزایی در بالا بردن کیفیت آب تصفیه شده دارند  . زیرا معمولا آب خروجی از دستگاه های تصفیه آب ،دارای PH کمتر از ۷ و دارای خاصیت اسیدی میباشد که برای بدن مفید نیست و این یکی از بزرگترین ایرادات دستگاه های تصفیه آب خانگی به شمار میرود . به همین جهت ، برخی از شرکت های سازنده ،اقدام به نصب یک فیلتر قلیایی بر روی دستگاه میکنند . این فیلتر سبب افزایش PH آب و خروج آب از ناحیه اسیدی و تولید آب قلیایی میشود .  آب قلیایی  دارای خواص مفید بسیار زیادی برای بدن است.

فیلترهای قلیایی در مرحله آخر و یا در مرحله قبل از فیلتر پست کربن نصب میشود .عمر  مفید این فیلترها حدود ۱ سال است .

۸. فیلتر ماوراء بنفش یا  UV :

اغلب شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب ، فیلترهای UV را به صورت پیش فرض روی دستگاههای تصفیه آب خود قرار نمی دهند ، زیرا استفاده از آنها در همه جا لزومی ندارد . اما در صورت نیاز ، فیلتر UV به عنوان یک آپشن اضافی میتواند به راحتی برروی به دستگاه تصفیه آب اضافه شود.

لامپ یو وی (UV) ، با تاباندن نور  در طول موج حدود ۲۶۰ نانومتر که اختصارا UV نامیده میشود ، سبب نابودی یا غیر فعال شدن ویروس ها ، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها میشود .

عوارض دیر عوض کردن فیلترها

یکی از عوارض دیر عوض کردن فیلتر آب تصفیه کن رسوب به قطعات دیگر دستگاه است . همانطور که اطلاع دارید فیلتر مرحله اول دستگاه وظیفه حذف و تصفیه املاح درشت و رسوبات و شن و ماسه و گل و لای از آب آشامیدنی را دارد . حال با دیر عوض کردن فیلتر الیافی یا پلی پروپیلن آب باعث میشویم تا این فیلتر کاملا اشباع شده و بیش از اندازه کثیف شود .

زمانی که فیلتر مرحله اول توان تصفیه بیشتر املاح درشت را نداشته باشد و عمر مفید خود را از دست داده باشد رسوبات از هوزینگ مرحله اول عبور کرده و به هوزینگ فیلترهای دیگر خواهد رفت و این مسئله باعث میگردد تا املاح درشت از شلنگ تصفیه عبور کند . رسوب داخل شلنگ تصفیه ، پمپ برقی دستگاه و فیلتر اصلی ممبران دستگاه جرم میگیرد و باعث سوختن پمپ و کاهش کیفیت آب آشامیدنی خواهد شد .به همین صورت فیلترهای تصفیه اب در مراحل دیگر نیز باعث کاهش کیفیت آب آشامیدنی میشوند.

ترتیب بستن فیلترهای تصفیه آب خانگی :

همانطور که میدانید انجام مراحل تعویض فیلتر و ترتیب بستن فیلتر تصفیه آب ، یک کار فنی محسوب میشود و چون دستگاه دارای پمپ برقی و با آب سر و کار دارد باید نکات اصولی و روش صحیح این امر در نظر گرفته شود .  برای انجام این کارمیتوانید به صفحه ی فیلتر ها سر بزنید و یا با شماره ی پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید . پیشنهاد ما برای بستن  فیلتر آب تصفیه کن خانگی ارتباط با کارشناسان فروش و ثبت درخواست تعویض فیلتر است .

امید واریم با تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی خود وبا بکار گیری نیروی آموزش دیده این کار ، آرامش را برای خود و خانواده های عزیزتان به ارمغان بیاورید . شرکت به آبی با پشتبانی سریع و به موقع این خدمات را برای شما عزیزان عرضه کرده است.

برگرفته شده از: waterfilter

دکمه بازگشت به بالا