از ادعای پیروزی تا گرفتار شدن در باتلاق / جزئیاتی از واقعیت‌های میدانی در نوار غزه + نقشه میدان

 صهیونیست‌ها تا چندی قبل از پیروزی قریب الوقوع و برگزاری جشن در نوار غزه خبر می‌دانند اما حالا پرده‌ها کنار رفته و مشخص شده رزمندگان مقاومت بخش‌های زیادی از نوار غزه را در کنترل دارند.  

به گزارش اخبار ایران من، مشرق نوشت: جنگ در نوار غزه پس از شش ماه ادامه دارد و رژیم صهیونیستی که مدعی بود کار را در مدت زمان کوتاهی یکسره می کند حالا نه تنها به پیروزی دست نیافته بلکه در رسیدن به اهداف خود (نابودی حماس و آزادی اسیران) شکست خورده است.

صهیونیست ها که در جنایت علیه مردم نوار غزه تمامی مرزها را پشت سر گذاشتند در ماه سوم و چهارم جنگ با نشان دادن حجم تخریب ها و ورود به برخی مناطق تلاش کردند به افکار عمومی القا کنند که کار تمام شده و در آستانه برگزاری جشن پیروزی هستند.

رژیم صهیونیستی با کمک شبکه رسانه ای غرب به دنبال فریب مردم جهان بود تا خود را برنده میدان نشان دهد اما حالا پرده ها با سرعت بیشتری در حال کنار رفتن هستند و واقعیت های میدان نمایان شده و این مسئله در مناطق شمالی و مرکزی نوار غزه هم قابل مشاهده است.

جنگ رسانه ای که صهیونیست ها و شبکه های غربی به راه انداختند برخی رسانه های داخلی را دچار اشتباه کرد و باعث شد که در گزارش های خود شمال و مرکز نوار غزه را از دست رفته بدانند اما براساس آخرین اطلاعات به دست آمده وضعیت میدانی در این مناطق تغییری نکرده است.

در حال حاضر، حدود ۸۵ درصد شمال نوار غزه از جمله شهر غزه و ۷۵ درصد از نقاط مرکزی به ویژه منطقه دیرالبلح در کنترل رزمندگان مقاومت فلسطین است؛ به گفته منابع میدانی اوج درگیری ها در جنوب (نوار غزه) به خصوص در حومه شهر خان یونس جریان دارد.

یک منبع میدانی که تحولات را در نوار غزه دنبال می کند به درگیری های سنگین در حومه شرقی شهر خان یونس اشاره کرد و گفت: منطقه الزنه در محور شرقی خان یونس هم در اشغال صهیونیست ها است اما رزمندگان مقاومت تلفات زیادی از آنان گرفته اند.

از ادعای پیروزی تا گرفتار شدن در باتلاق / جزئیاتی از واقعیت‌های میدانی در نوار غزه + نقشه میدان

این منبع میدانی از کمین موفق رزمندگان در این منطقه خبر داد و گفت: کاروانی از نظامیان صهیونیست در حال عبور از این منطقه بودند که در کمین گروه اول نیروهای القسام و تله های انفجاری گرفتار و در مرحله نخست ۳ تانک مرکاوا با راکت های یاسین ۱۰۵ شکار و منهدم شدند.

وی با بیان این که شمار دیگری از نظامیان صهیونیست در زمان فرار در تله های انفجاری گرفتار و شکار شدند، افزود: باقی مانده صهیونیست ها برای در امان ماندن از حملات راکتی به سمت یکی از ساختمان های اطراف متواری شدند که باز هم با انفجار تله ها شماری از آنان به هلاکت رسیدند.

به گفته منابع میدانی، در جریان درگیری ها و کمین در این محور حداقل ۹ نظامی صهیونیست کشته شدند و دو بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی برای انتقال نیروهای مجروح به منطقه اعزام شدنذ و همزمان رسانه های رژیم صهیونیستی هم به تلفات وارد شده اذعان کردند.

از غرب شهر خان یونس خبر می رسد درگیری ها در محله الامل وارد دومین هفته شده و رزمندگان القسام در این منطقه با راکت یاسین ۱۰۵ یک تانک مرکاوا را هدف قرار دادند و همچنین محل تجمع نظامیان صهیونیست را با تله های انفجاری منهدم کردند و به گفته منابع میدانی، ۴ بالگرد رژیم صهیونیستی برای انتقال کشته ها (حداقل ۸ تن) و زخمی ها به محل حادثه اعزام شد.

به گزارش مشرق، برخی از رسانه های صهیونیستی به کشته و زخمی شدن ۳۰ نظامی (در دو جبهه شرق و غرب) اشاره می کنند و این در حالی است که پیشتر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی تصرف و اشغال کامل شهر خان یونس شده بود.

دکمه بازگشت به بالا