تکرار یک حماقت – اخبار ایران من

حمله رژیم صهیونیستی به رفح نیز نشان می‌دهد که مقامات رژیم صهیونیستی مرتکب حماقت بزرگ‌تری شده‌اند، زیرا فضای دانشجویی در آمریکا و اروپا کاملا نسبت به واقعیت آنچه‌ در غزه می‌گذرد، آگاه شده است و به این شکل حمله به رفح، اعتراضات دانشجویی را گسترده‌تر خواهد کرد.

به گزارش اخبار ایران من، محمد قادری، کارشناس مسائل بین‌الملل در یادداشتی در جام جم نوشت: نتانیاهو از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکنون راهبرد مشخصی برای مقابله با مقاومت و به ویژه حماس نداشته است.حمله رژیم صهیونیستی به رفح نیز نشان می‌دهد که مقامات رژیم صهیونیستی مرتکب حماقت بزرگ‌تری شده‌اند، زیرا فضای دانشجویی در آمریکا و اروپا کاملا نسبت به واقعیت آنچه‌ در غزه می‌گذرد، آگاه شده است و به این شکل حمله به رفح، اعتراضات دانشجویی را گسترده‌تر خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو مخالف برقراری آتش‌بس در غزه است‌؛ این واقعیتی است که در مذاکرات آتش‌بس اخیر نیز شاهد آن بوده‌ایم. آنچه در این مذاکرات اتفاق افتاد به درستی نشان داد آن که خواهان پذیریش پایان جنگ نیست، شخص بنیامین نتانیاهو است، چرا که اضلاع مختلف و برخی بازیگران بحران غزه مانند تعدادی از کشورهای غربی و عربی تلاش کردند که آتش‌بس نسبی را به‌نوعی مدیریت کنند اما مشخص شد که طرف اسرائیلی شرایط را نپذیرفته و مانع آتش‌بس شده است.
این درحالی است که مقامات ارتش رژیم صهیونیستی در حین برگزاری مذاکرات آتش‌بس بارها اعلام کردند که حتما به رفح حمله خواهند کرد. این رویکرد مقامات رژیم صهیونیستی نیز نشان می‌دهد که آنها به دنبال آتش‌بس نیستند. در واقع آنها فقط برای خارج شدن از زیر بار فشار افکار عمومی داخل اراضی اشغالی تلاش می‌کنند و به دنبال آزادسازی اسرای خود هستند.
به این ترتیب می‌توان گفت حمله رژیم صهیونیستی به رفح نیز از این حکایت دارد که بنیامین نتانیاهو از ابتدای عملیات طوفان‌الاقصی تاکنون راهبرد مشخصی برای مقابله با مقاومت و به ویژه حماس نداشته است و در این بین فقط تلاش می‌کند تا در فضای رسانه‌ای، برتری خود را تثبیت کند.
به همین دلیل مقامات رژیم صهیونیستی این روزها در شرایطی به رفح حمله می‌کنند که به هیچ‌یک از اهداف خود مانند تصرف غزه و حذف حماس دست نیافته‌اند.
بنابراین مقامات رژیم صهیونیستی برای این‌که به‌نوعی نشان دهند در فضای افکار عمومی دست برتر را دارند، حمله ناجوانمردانه دیگری را به رفح در دستور کار قرار داده‌اند اما این رویکرد آنها حماقت بزرگ دیگری است، زیرا فضای دانشجویی در آمریکا و اروپا کاملا نسبت به واقعیت آنچه‌ در غزه می‌گذرد، آگاه شده است.

به این شکل حمله به رفح، اعتراضات دانشجویی را گسترده‌تر خواهد کرد. به همین دلیل به نظر می‌رسد مقامات رژیم صهیونیستی دوباره مرتکب حماقت شده‌اند، چون راهبرد مشخصی ندارند.
در واقع بنیامین نتانیاهو تلاش می‌کند با گسترش ابعاد جنگ شرایطی را فراهم کند که پس از پایان جنگ، گرفتار ماجراهای دیگری نشود.
لازم به یادآوری است که بعد از جنگ غزه، بنیامین نتانیاهو اولین نفری خواهد بود که در سرزمین‌های اشغالی محاکمه می‌شود.
 در چنین شرایطی نتانیاهو آینده سیاسی خود را در خطر می‌بیند، چرا که می‌داند جریان‌های مخالف دولت او در داخل رژیم صهیونیستی، دیگر اجازه نخواهند داد که به راحتی بتواند در فضای سیاسی حضور پیدا کند. این درحالی است که بنیامین نتانیاهو پرونده‌های فساد اخلاقی و اقتصادی نیز دارد. 
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا