سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد از حد گذشته است! 

یک کارشناس امور بین الملل در شبکه اجتماعی ایکس از رفتار سفیر رژیم صهیونیستی در خصوص منشور سازمان ملل متحد انتقاد کرد و نوشت:سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد از حد گذشته است! 

به گزارش اخبار ایران من، رضا نصری، حقوقدان و کارشناس امور بین الملل در این توئیت نوشت:

لازم است اعضای سازمان ملل متحد در جهت رد اعتبارنامه هیئت اسرائیلی اقدام و اسرائیل را از شرکت در مجمع عمومی محروم کنند. این کار هم نیازمند موافقت شورای امنیت نیست.

فقط در ۷ ماه گذشته:

– اسرائیل به طور سیستماتیک از اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت (قطعنامه ۲۷۲۸) و مجمع عمومی در مورد وضعیت بشردوستانه غزه خودداری کرده است؛

 – اسرائیل از اجرای دستور موقت دیوان بین‌المللی دادگستری در مورد نقض محتمل کنوانسیون نسل‌کشی ۱۹۴۸ سر باز زده است؛

– اسرائیل به عمد کارکنان سازمان ملل متحد و امدادگران را هدف قرار داده و کشته است؛

– سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد به طور سیستماتیک به توهین، افترا و ارعاب اعضا و مقامات سازمان ملل متحد (از جمله دبیرکل) متوسل شده و اخیراً از آمریکا خواسته است در صورت تصویب قطعنامه مجمع عمومی در مورد عضویت فلسطین، بودجه سازمان ملل متحد را قطع کند؛
 
 ضمن اینکه اعتبارنامه هیئت اسرائیلی در «اورشلیم» صادر می‌شود و همین امر ناقض قطعنامه‌های مجمع عمومی، به‌ویژه قطعنامه 35/169 E مورخ ۱۶ دسامبر ۱۹۸۰، قرار داد. قطعنامه‌ مجمع عمومی تاکید داشته که تمام اقدامات و مصوبات قانونی و اداری اسرائیل که وضعیت حقوقی و جایگاه شهر  بیت‌المقدس – به ویژه اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل (که توسط قانون اساسی اسرائیل صورت گرفته)  – را تغییر دهد باطل است و باید فوراً لغو گردد؛ و از اعضای سازمان‌های بین‌المللی خواسته که هیچ اقدامی را از جانب اسرائیل که با موارد فوق مطابقت نداشته نپذیرد. 

 اگر به دلیل حق وتوی آمریکا در شورای امنیت نمی‌شود اسرائیل را از سازمان ملل متحد اخراج کرد، می‌شود استوارنامه سفیر و هیئت اسرائیلی را از طریق فرآیند اعتبارسنجی رد کرد! یا حداقل اگر آمریکا بودجه سازمان ملل متحد را به درخواست اسرائیل کاهش دهد تا اسرائیل بتواند بدون مانع به نسل‌کشی خود ادامه دهد، لازم است این اقدام صورت بگیرد!

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد از حد گذشته است! 

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد از حد گذشته است! 

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد از حد گذشته است! 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا