عمومی

طرح ارتقای کیفی مزارع گندم آبی در استان قزوین اجرا می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حسن جلیلوند اظهار کرد: طرح ارتقای کیفی مزارع گندم آبی این استان به صورت پایلوت در شهرستان البرز اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در سطح ۲۵۰ هکتار از مزارع گندم آبی شهرستان البرز با همکاری کارخانه شمس آذر و با استفاده از کودهای ریز مغذی و پایش مبارزه به موقع با افات در مزارع یاد شده اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: از مزایای اجرای این طرح می‌توان به ارزیابی ارتقای کمی و کیفی محصول گندم و ارزیابی تأثیر مراقبلت های فنی در مرحله داشت بر روی کیفیت نانوایی در گندم اشاره کرد.

جلیلوند اضافه کرد: در صورت موفقیت این طرح و تعمیم نتایج آن در کل مزارع استان، پیش بینی می‌شود پیشرفت قابل توجهی در کیفیت آرد حاصل از محصول گندم استان ایجاد شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری ۴۷ هزار و ۱۹۴ هکتار از مزارع استان به گندم آبی اختصاص دارد که پیش بینی می‌شود بیش از ۲۴۰ هزار تن محصول گندم آبی از این میزان سطح زیرکشت برداشت شود.

جلیلوند افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مزارع گندم آبی استان در مرحله ساقه دهی می‌باشد که بهترین زمان برای اجرای مدیریت بهینه تغذیه و مبارزه با آفات می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا