فرهنگی

ببینید/ وقتی که پرواز همای اجرایش را به «ناصر ممدوح» تقدیم کرد 

نخستین شب افتتاحیه اُپرای «شیدا» با صدای پرواز همای، از سوی این خواننده ایرانی به دوبلور و بازیگر پیشکسوت «ناصر ممدوح» تقدیم شد که علیرغم بیماری، در محل برگزاری اجرا حضور یافته بود. 

به گزارش اخبار ایران من، نخستین شب از اُپرای «شیدا» جدیدترین اثر نمایشی «پرواز همای» خواننده ایرانی شب گذشته – شنبه ۲۶ خرداد –  در شرایطی در فضای باز کاخ نیاوران روی صحنه رفت که بارش باران بهاری در ساعاتی پیش از آغاز برنامه، فضای دلچسبی را به محل برگزاری اجرا آورده بود.

اُپرای «شیدا» با حضور بازیگرانی چون: محمدحسین صفری (وحشی بافقی)، امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب)، نادر فلاح (چوها سلطان)، آرزو نبوت (پریخان)، پیمان رضوی (قباد)، لاله کریمی (مهربانو) و… از شب گذشته در حیات هنر کاخ نیاوران روی صحنه رفت و «پرواز همای» به عنوان خواننده با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، به هنرنمایی پرداختند. 

ببینید/ وقتی که پرواز همای اجرایش را به «ناصر ممدوح» تقدیم کرد 

این اُپرا با رفت و برگشت‌های متعدد زمانی و تاریخی، در تلاش است قصه سرنوشت غم انگیز مسیحای آوازخوان و رامشگران و شاعران در دوران شاه تهماسب صفوی را به تصویر بکشد. داستان‌ها و روایت‌هایی که در کتاب های تاریخی با جزییات فراوان به آنها پرداخته شده و حالا در این اُپرا، روایتی جدید بر اساس مستندات تاریخی به بیننده ارائه می‌شود.

ببینید/ وقتی که پرواز همای اجرایش را به «ناصر ممدوح» تقدیم کرد 

پرواز همای با اجرای حدود ۱۵ قطعه در این نمایش با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، لحظات جالبی را خلق می کند و به مرور حضور امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب) وجه نمایشی و طنز داستان را تشدید می‌کند تا مخاطب و بیننده با این ترکیب نمایشی و موسیقی، حدود دو ساعت و نیم سرگرم شود و از اتفاقات تاریخی برای اهالی موسیقی در این دوره زمانی آگاه شود. 

ببینید/ وقتی که پرواز همای اجرایش را به «ناصر ممدوح» تقدیم کرد 

در نخستین شب از اجرای این برنامه «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت به تماشای «شیدا» نشست و «پرواز همای» در انتهای نمایش، شب نخست اُپرای «شیدا» را به این هنرمند مولف و محجوب تقدیم کرد که مورد تشویق حضار قرار گرفت. 

اُپرای «شیدا» برای تاریخ های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ خرداد نیز تمدید شده است.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا