مستند «آواز باد» در جشنواره فیلم زنان بیروت

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، آواز باد دومین تجربه‌ی کارگردانی مستند سودابه بیضایی است که در شهر گهواره از شهرهای استان کرمانشاه فیلمبرداری شده، و داستان پگاه، دختر جوانی است که در مسیر جست‌وجوی خویش، با استاد طاهر یارویسی نوازنده مطرح تنبور آشنا می‌شود و قدم در راهی جدید می‌گذارد.
بیضایی پیش از این مستندی ساخته بود به نام «مثل اسمم پگاه» درمورد معضلات جوانان دهه هفتادی در جامعه با موضوع مواد مخدر که در دوازدهمین دوره جشن مستند خانه سینما، جایزه بهترین فیلم مستند بلند را دریافت کرد.
جشنواره فیلم زنان بین‌المللی بیروت (BWFF) یک رویداد سالانه است که توسط جامعه فیلم بیروت تحت عنوان «زنان برای رهبری» در بیروت برگزار می‌شود و نقش زنان به عنوان رهبران در جوامعشان را برجسته می‌کند؛ و سازندگان فیلم و علاقمندان به سینما را از سراسر جهان به هم جمع می‌کند. BWFF مسائلی مانند برابری جنسیتی، هویت جنسی، خشونت خانگی و سایر مسائل را از طریق قدرت لنز و سینما که پنجره‌ای به جامعه و به ویژه زنان در این موارد است، مورد بررسی قرار می‌دهد.BWFF که شامل فیلم‌هایی درباره زنان و/یا توسط زنان ساخته شده است، هدفش برجسته کردن قدرت زنان در شرایط مختلف زندگی است، سازمان‌دهندگان جشنواره به ایجاد تصویر مثبتی از زنانی که با عزت برای ایجاد تغییر در محیط خود تلاش می‌کنند، اعتقاد دارند.
این دوره از جشنواره ۱۴ تا ۱۹ آوریل برگزار می‌شود و مستند «آوازِ باد» ۱۷ آوریل در آن نمایش داده خواهد شد.

عوامل این فیلم عبارتند از:پژوهشگر وکارگردان: سودابه بیضایی، تهیه کننده: سودابه بیضایی، امیر سیدزاده، تدوین: بهمن کیارستمی، پویا پارسامقام، ضبط صدا و تصویر: سودابه بیضایی

مدیر تولید: سهیلا کوشکی، دستیارکارگردان: فرزانه بیضایی، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، اصلاح رنگ و نور: مهشید افضلی، طراحی گرافیک و پوستر: اشکان فروتن، ترجمه: صنم کلانتری، زیرنویس: جواد ابراهیمی‌نژاد

پخش‌کننده: مهناز تفاقی

۵۷۵۷

دکمه بازگشت به بالا