دشمن شماره یک پرسپولیس در راه استقلال

آفتاب نیوز :

چند ماه قبل، فرهاد مجیدی به صورت توافقی از باشگاه اتحاد کلبا جدا شد و در حال حاضر در زمینه فوتبال فعالیت مستقیمی ندارد. با این حال، ناگفته نیست که او بدون شک به زودی به عرصه مربیگری باز خواهد گشت. حتی چندی قبل، شایعه ای پیش آمد که احتمالاً فرهاد به عنوان سرمربی تیم الوصل امارات، که سال ها به عنوان بازیکن در آن تیم حضور داشته، انتخاب شود.

سرمربی اسبق باشگاه استقلال دوشنبه شب عکسی را منتشر کرد که او را در حال مربیگری کنار زمین نشان می داد و خیلی ها انتشار چنین عکسی توسط فرهاد در فضای مجازی را ارسال سیگنالی از طرف او در راستای بازگشت به میادین تلقی می کنند. فرهاد مجیدی در لیگ بیست و یکم توانست تحت عنوان سرمربی استقلال را بدون حتی یک شکست به مقام قهرمانی این مسابقات برساند.

 امید عالیشاه که امروز در نمایشگاهی در غرفه اسپانسر باشگاه پرسپولیس حاضر شده بود، در گفتگویی با خبرنگاران اظهار داشت: یک خداقوت به همه خبرنگاران می گویم که در این فصل فوتبالی زحمات زیادی کشیدند. فصل پرفراز و نشیبی را سپری کردیم و خدا را شاکرم که با قهرمانی ما تمام شد. این قهرمانی بیشتر از سالی به دل هواداران چسبید و مایه مباهات و خوشحالی همه عزیزان شد. همکاری جدیدی را با مجموعه خوب طبیعت شروع کردیم و امیدوارم حضور ما کمکی در پیشرفت مجموعه طبیعت و باشگاه پرسپولیس باشد. امیدوارم فصل آینده هم با این اسپانسر خوبی که داشتیم، ادامه بدهند و بتوانند در راه پیشرفت و اعتلای نام پرسپولیس به هواداران و بازیکنان و باشگاه کمک کنند.

او سپس در خصوص قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر عنوان کرد: من بعد از قهرمانی هم در مصاحبه هایم از آقای یحیی گل محمدی و آقای کریم باقری تشکر کردم. آن ها زحمات زیادی برای تیم کشیدند. از نیم فصل دوم با توجه به شناختی که اوسمار به تیم داشت، هدایت تیم را عهده دار شد و به نحو احسن هم تیم را مدیریت کرد و آن کار های تاکتیکی و تکنیکی که در ذهنش بود، به اجرا گذاشت. بچه های ما هم سنگ تمام گذاشتند. بدون همدلی و اتحاد و ازخودگذشتگی نمی توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم.

کاپیتان پرسپولیس در واکنش به انتقادات و حاشیه هایی که پیرامون قهرمانی این تیم در لیگ برتر وجود داشت، گفت: اینطور بازی ها نخ نما شده است. هواداران فهیم استقلال متوجه هستند که تیم شان باید خیلی بهتر از این ها فوتبال بازی کند. خیلی از بچه هایشان رفقای خوب ما هستند و همیشه این رفاقت بوده است. اینکه ما بخواهیم با حرف زدن موفقیت های یک تیم را زیر سوال ببریم درست نیست؛ آن هم نه یک سال و دو سال و سه سال، تیم ما در این هشت سال اخیر 14 جام آورده و این اتفاقی نیست. این موضوع باید کارشناسی شود. این بچه ها تشنه جام هستند.

او ادامه داد: شما وقتی 2-3 قهرمانی پشت هم می آوری، از لحاظ روحی و انگیزشی پایین می آیی، اما بچه های ما در هر بازی سنگ تمام گذاشتند و هر بازی را یک فینال می دیدند. شاید اگر استقلال بازی نساجی را می برد، به راحتی قهرمان می شد. نمی شود به قضا و قدر بسپاری و بگویی داور این کار را کرد و آن بازیکن آن کار را کرد. این کار ها قشنگ و جوانمردانه نیست.

عالیشاه با ابراز ناراحتی از این حاشیه ها گفت: برای من سنگین است. روزی که استقلال قهرمان شده بود، ما با بچه ها که صحبت می کردیم می گفتیم حق شان است، بدون باخت قهرمان شده اند، خوب فوتبال بازی کرده اند و به آن ها خداقوت هم می گوییم، اما اینکه موفقیت یک تیم را به این راحتی زیر سوال ببری درست نیست. ما در سال های اخیر روز های پر فراز و نشیبی داشتیم. این تیم زحمات زیادی می کشد.

او در پایان عنوان کرد: اینکه با یک حرف، زحمات یک مجموعه را زیرسوال ببری خوشایند نیست. همین مسائل باعث می شود نه تنها هواداران، بلکه بازیکنان و مجموعه هم تحریک شوند و این جو متشنج به هواداران انتقال پیدا می کند و اتفاقاتی در ورزشگاه میفتد و موجب آسیب دیدن هواداران عزیز کشورمان می شود. آن ها هم خانواده و زندگی دارند و ممکن است یک آسیب دیدگی بد ایجاد شود و یک عمر پشیمان شوند.

تکلیف مهدی مهدی پور بازیکن تیم استقلال برای فصل آینده تا حد زیادی مشخص شده است.

مهدی مهدی پور هافبک اصفهانی استقلال فروردین امسال در جریان بازی با مس رفسنجان دچار آسیب دیدگی شدید شد و کارش به اتاق عمل هم کشید تا فصل برایش به پایان برسد و عملاً چند ماهی را مجبور به خانه نشینی شود.

بر اساس خبر های رسیده، هافبک آبی پوشان حداکثر تا آذر ماه امسال شرایط حضور در میدان را پیدا خواهد کرد و می تواند قبل از پایان نیم فصل اول لیگ بیست و چهارم دوباره در میادین ظاهر شود.

روی همین اصل استقلال قصد تمدید قرارداد او را دارد و این بازیکن را برای فصل بعد هم حفظ می کند.

مهاجم استقلال فصل آینده هم در این تیم به میدان خواهد رفت.

مهرداد محمدی مهاجم استقلال برای حضور دوباره در این تیم با مسئولان این باشگاه به توافق رسید.

محمدی که قراردادش با استقلال یک ساله بود پس از صحبتی که با مسئولان این تیم داشت فصل آینده نیز در خدمت آبی پوشان خواهد بود.

البته محمدی به دلیل اتفاقات اخرین بازی استقلال در لیگ برتر مقابل پیکان از سوی کمیته انضباطی 6 جلسه محروم شده است که استقلالی ها به خاطر این موضوع به کمیته استیناف اعتراض کرده اند.

دکمه بازگشت به بالا