ورزشی

صحبت‌های کلینزمن پس از صعود؛ واکنش سرمربی کره به فرار از ژاپن

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من؛ تیم ملی فوتبال کره جنوبی با شکست عربستان در ضربه‌های پنالتی راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شد.

یورگن کلینزمن پس از پیروزی تیمش درباره استرس این تقابل اظهار کرد: خوشحالم که در سپتامبر با عربستان بازی کردم و فهمیدم که تیم‌های عربی قوی‌اند. در نیمه اول اشتباه‌هایی داشتیم ولی در نیمه دوم تغییراتی را انجام دادیم. ما به‌وضوح خوشحالیم. می‌توانستیم دو گل بیشتر بزنیم ولی عربستان هم موقعیت‌های خوبی داشت. ما برای پنالتی‌ها آماده بودیم. حالا برای مرحله بعد آماده می‌شویم.

او درباره خستگی تیمش برای مصاف با استرالیا با توجه به استراحت بیشتر حریف گفت: استراحت کمتر ما به خاطر این است که اول گروهمان نشدیم. خیلی‌ها می‌گفتند اول نشدیم که به ژاپن نخوریم ولی الان می‌بینید به مشکل خوردیم. این هزینه‌ای است که باید پرداخت کنیم. ما تلاش زیادی می‌کنیم. هر چیزی در ضربات پنالتی ممکن است. شاید نمی‌بردیم ولی الان باید برای بازی بعد تلاش کنیم. استرالیا تیم خوبی است و باید به آن احترام گذاشت. بازی آسانی نخواهیم نداشت. امشب انرژی و باور زیادی به خودمان داشتیم که در بازی با استرالیا هم باید داشته باشیم.

سرمربی کره جنوبی درباره قول قهرمانی که به هواداران کره داده بود، گفت: من هیچ قولی برای قهرمانی ندادم. من به قطر آمدم و به همه تیم‌ها احترام می‌گذارم چون در فوتبال نمی‌توان قول داد و همه بازی‌ها صفر، صفر شروع می‌شود. من یاد گرفتم که عرب‌ها و آسیایی‌ها چطور بازی می‌کنند. به تیم‌مان اطمینان دارم و به آنها می‌گویم که تا آخرین لحظه تلاش کنند. البته ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که به این هدف برسیم.

258 258

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا