مسی بازیکن ماه لیگ آمریکا شد؛ یکه‌تازی فوق‌ستاره در ینگه دنیا

آفتاب‌‌نیوز :

لیونل مسی مهاجم اینتر میامی به عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ برتر فوتبال (MLS) در آوریل ۲۰۲۴ انتخاب شد.

مسی در ۴ بازی گذشته MLS، در ۳۱۵ دقیقه حضور در زمین در ماه گذشته، ۶ گل به ثمر رساند و ۴ پاس گل به ثبت رساند، آماری که نشان می‌دهد سهم او در هر بازی، یک گل و یک پاس گل بوده است.

مسی در آخرین دیدار اینترمیامی، دو گل و دو پاس گل مقابل نیوانگلند رولوشن به نام خود ثبت کرد و رکورد قبلی بیشترین تعداد گل توسط یک بازیکن در هفت بازی اول یک فصل MLS را شکست و به نام خودش ثبت کرد.

علاوه بر این، مسی به عنوان اولین بازیکنی که در پنج بازی متوالی MLS به چندین گل دست یافت، نامش را در تاریخ این لیگ ثبت کرد.

مسی در هفت بازی اول خود در فصل ۲۰۲۴، ۱۶ گل، ۹ گل و ۷ پاس گل به ثمر رسانده است. او توانست سه گل بیشتر از رکوردداران قبلی یعنی تیری آنری و کارلوس ولا، که هر کدام ۱۳ گل در هفت بازی اول فصل خود در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۹ ثبت کرده بودند، ثبت کند.

این بازیکن آرژانتینی در هفت بازی اول لیگ و ۵۸۵ دقیقه حضور در زمین در فصل جاری MLS، با زدن ۹ گل، در صدر جدول گلزنان MLS قرار گرفته است و با ۷ پاس گل در میان برترین‌های پاس گل لیگ آمریکا قرار دارد.

مسی دومین ستاره اینتر میامی است که در این فصل جایزه بهترین بازیکن ماه MLS را کسب می‌کند. لوئیس سوارز، هم تیمی اینتر میامی، اولین بازیکن تاریخ باشگاه بود که پس از پیروزی در ماه‌های فوریه و مارس، به عنوان بهترین بازیکن ماه MLS انتخاب شد.

دکمه بازگشت به بالا