چینی: نویدکیا راه امتیاز گرفتن از پرسپولیس را بلد است/تفکر هوادار منتقد استقلال با کادرفنی متفاوت است

چینی: نویدکیا راه امتیاز گرفتن از پرسپولیس را بلد است تفکر هوادار منتقد استقلال با کادرفنی متفاوت است

بازیکن سابق استقلال گفت: مس رفسنجان جاندار بازی می‌کند و محرم نویدکیا راه امتیاز گرفتن از پرسپولیس را بلد است.

علی چینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه سرنوشت قهرمانی در بیست و سومین دوره لیگ برتر به هفته آخر کشیده شد، اظهار کرد: پرسپولیس یک امتیاز از استقلال بیشتر دارد ولی قهرمانی این تیم قطعی نیست، چون هفته آخر میزبان تیم خوب مس رفسنجان است. تیمی که با سرمربیگری محرم نویدکیا یقه تیم‌های بزرگ را می‌گیرد و شنبه هفته آینده هم پرسپولیس را متوقف می‌کند و چه بسا بتواند برابر برنده بازی شود. استقلال هم باید با پیکان بازی کند، تیمی که شاید روی کاغذ در خطر سقوط باشد، اما در هفته پایانی نتایجی که فولاد و استقلال خوزستان می‌گیرند به شکلی نخواهد بود که پیکان با شکست برابر استقلال به لیگ یک سقوط کند.

مس رفسنجان جاندار بازی می‌کند

وی ادامه داد: احساسم می‌گوید پرسپولیس به خاطر ایراد‌هایی که در خط دفاعی دارد با وجود آنکه خط حمله آماده‌ای دارد ولی بهتر از نتیجه مساوی نمی‌گیرد و استقلال با شکست پیکان قهرمان می‌شود. هر تیم دیگری برابر پرسپولیس قرار می‌گرفت احتمال قهرمانی این تیم بیشتر بود ولی مس رفسنجان جاندار بازی می‌کند و محرم نویدکیا هم راه امتیاز گرفتن از پرسپولیس را بلد است. سرمربی مس رفسنجان به خوبی پرسپولیس را آنالیز خواهد کرد و از شکاف‌های متعددی که در خط دفاعی این تیم وجود دارد، نهایت استفاده را خواهد برد. واسعی، محبی و شهباززاده خط دفاعی پرسپولیس را آزار می‌دهند. بیرانوند هم با روز‌های خوب خود فاصله دارد و ۴ گلی که در دو بازی اخیر خورد ثابت می‌کند نقطه اتکای تیم در صورت ضعف خط دفاعی نیست.

پیکان برابر استقلال جوانمردانه بازی می‌کند

بازیکن سابق استقلال تأکید کرد: پیکان بازی جوانمردانه‌ای را برابر استقلال ارائه می‌کند. عنایتی و مهرانپور که سرمربی و مربی پیکان هستند شرافت خود را زیر سوال نمی‌برند. آنها سابقه بازی در استقلال را دارند، اما با پیکان قرارداد دارند و مطمئن هستم که شاهد بازی بسیار خوبی از این تیم خواهیم بود. باخت پیکان به استقلال کاملاً فنی خواهد بود البته اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد. استقلال خوزستان میزبان هوادار است و این درست که هوادار با شکست هم سقوط نمی‌کند ولی برای اعاده حیثیت بازی خیلی خوبی خواهد کرد. فولاد خوزستان در خانه نساجی بازی می‌کند و مطمئناً نساجی هم با وجود آنکه سقوط نمی‌کند، اما شرافتمندانه بازی می‌کند تا برابر تماشاگران خودی شرمنده نشود. نساجی که ۵ گل به هوادار زده و ۴ گل به استقلال خوزستان، برابر فولاد بازنده نمی‌شود.

 تفکرات تماشاگران با کادرفنی متفاوت است

وی در واکنش به گلایه‌های تماشاگران استقلال از بازی‌های این فصل تیم‌شان که فوتبال زیبایی نمی‌بینند، تصریح کرد: تفکرات تماشاگران با کادرفنی متفاوت است. تفکرات حرفه‌ای دنیای مربیان چنین چیزی را نمی‌گوید. تماشاگران دوست دارند بازی هجومی از استقلال ببینند ولی موجودیت سرمربی چنین اجازه‌ای را به تیم نمی‌دهد. اگر استقلال در هفته آخر مدعی قهرمانی است به خاطر تفکرات کادرفنی بوده که با توجه به بضاعت تیم بازی کرده و بیش از دو سوم امتیازات را به دست آورده است. تماشاگر حق دارد از تیمش انتقاد کند، چون در سرما و گرما پشت تیم بوده، اما واقعیت را نمی‌شود نادیده گرفت. استقلال در قیاس با سه رقیب جدی‌اش که الان یکی از آنها باقی مانده از لحاظ مالی و مهره قابل مقایسه نیست. هفته آخر که مس رفسنجان موفق شد پرسپولیس را متوقف کند و استقلال با شکست پیکان قهرمان شد، هواداران بیشتر پی به شرایط تیم می‌برند.

دکمه بازگشت به بالا