اتفاقات

تامین ایمنی جشن غدیر در تهران با حضور ۵۰۰ آتش‌نشان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از تامین ایمنی مراسم جشن ۱۰ کیلومتری غدیر از سوی آتش‌نشانان خبرداد.

قدرت الله محمدی در گفت‌وگو با اخبار ایران من در این‌باره گفت: همزمان با روز عید سعید غدیرخم و برگزاری جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران آتش‌نشانان نیز به حالت آماده‌باش درآمده و تامین ایمنی این مراسم را بر عهده خواهند گرفت. 

وی با بیان اینکه جشن عید غدیر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ روز سه‌شنبه از میدان آزادی تا بزرگراه امام علی(ع) برگزار می‌شود، گفت: در همین راستا نیز سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران مانند سال‌های گذشته، تامین ایمنی شرکت کنندگان در این جشن بزرگ را برعهده خواهد گرفت. در همین راستا نیز علاوه بر آماده‌باش کامل آتش‌نشانان در ۱۳۸ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر تهران، تمهیدات ویژه ای برای تامین ایمنی این جشن بزرگ انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: ۵۰۰ آتش‌نشان به همراه ۱۵۱ دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت آتش‌نشانی با تجهیزات کامل در نقاط مختلف از میدان آزادی تا بزرگراه امام علی(ع) مستقر می‌شوند که تعدادی از آنها به صورت پیاده و با تجهیزات کامل در نقاط تجمعی حضور خواهند داشت.

محمدی تاکید کرد: نیروهای آتش نشانی به همراه خودروهای عملیاتی سنگین و سبک مستقر، از ساعت ۱۳:۳۰ ظهر روز سه شنبه ۵ تیرماه در ۱۲۰ نقطه از مسیر جشن مهمانی ۱۰ کیلومتری عید سعید غدیر خم حدفاصل میدان آزادی تا بزرگراه امام علی(ع) حاضر و مستقر خواهند شد و تا پایان برگزاری مراسم جشن و خالی شدن جمعیت در محل های مشخص شده حضور خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی از مدیران ارشد عملیاتی این سازمان نیز با خودرو مشغول گشت‌زنی خواهند بود که علاوه بر سرکشی به اکیپ های استقراری، وضعیت ایمنی مراسم جشن را تحت کنترل خواهند داشت.

محمدی به شهروندان و حاضران در این مراسم توصیه کرد که در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی یا حادثه، خونسردی خودشان را حفظ کرده و از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ یا نیروهای آتش نشانی مستقر در محل اطلاع دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا