اخبار استانی

برف و کولاک در جاده‌های سرولایت شدید است/ هدایت حادثه‌دیدگان به اسکان‌های اضطراری

اخبار ایران من/خراسان رضوی رئیس ستاد مدیریت بحران سرولایت از شدید بودن برف و کولاک در جاده‌های مواصلاتی این بخش خبر داد.

باقر صدیقی در گفت و گو با اخبار ایران من از آماده‌باش دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران و تمامی دهیاران بخش سرولایت خبر داد و افزود: در پی بارش برف و وقوع کولاک شدید در مسیر مواصلاتی سرولایت به شهرستان‌های همجوار، تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران و دهیاران به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی با اعلام آماده‌باش به تمامی دستگاه‌های عضو ستاد و کلیه دهیاران منطقه، آمادگی آنها را برای مواجهه با هر موضوع به ویژه کمک به رانندگان و مسافرانی که در محورهای مواصلاتی سرولایت در حال تردد هستند مورد تأکید قرارداد.

بخشدار سرولایت خاطرنشان کرد: فعلاً آموزشگاه‌های شبانه‌روزی اندیشه در عبداله گیو و امام خمینی در شهر چکنه برای اسکان موقت در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حادثه دیدگان و مسافران جاده‌ای به این مکان‌ها هدایت می‌شوند، گفت: بارش برف و وقوع کولاک شدید در محورهای مواصلاتی سرولایت، باعث کندی تردد وسایط نقلیه طول مسیر شد.

صدیقی اظهار کرد: شروع بارش برف از ساعات میانی روز و ادامه آن تاکنون که همراه با وزش باد و وقوع کولاک شدید در منطقه است باعث کندی سرعت تردد وسایط نقلیه و چندین گزارش تصادف و واژگونی شده است.

وی افزود: چندین مورد واژگونی، خارج شدن وسیله نقلیه از مسیر، تصادف و… گزارش شده است که عوامل راهداری و پلیس‌راه به این نقاط اعزام شده‌اند.

رئیس ستاد مدیریت بحران بخش سرولایت از مسافران و رانندگانی که قصد عبور از این محور را دارند خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت لزوم به زنجیر چرخ و امکانات لازم تجهیز شوند.

بخشدار سرولایت یادآور شد: دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران و کلیه دهیاران به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و دو آموزشگاه شبانه‌روزی در عبداله گیو و چکنه آماده اسکان موقت رانندگان و مسافران حادثه دیده در طول این مسیر هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا