اقتصادی

اعطای کمک‌های ویژه به کشاورزانی که محصول کم آب کشت کنند

اخبار ایران من/ خوزستان معاون وزیر زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای کشاورزانی که محصولات کم آب می کارند; کمک های ویژه ای خواهد شد.

اجلاس صیفی زراعت 6 خرداد با حضور علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد کشاورزی و محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در شهید رجایی. سالن گردهمایی.

پیش از این محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: از سال گذشته با حضور استاندار خوزستان بر بحران آب که موضوع خوب و مهمی تلقی می شد فائق آمدیم.

وی گفت: از سال گذشته شاهد تلاش های قابل توجهی برای رفع کمبود آب بوده ایم. هر کاری که باید انجام می شد در یک منطقه انجام می شد.

به گزارش اخبار ایران من، به نقل از بیانیه سفیر خوزستان، خانچی افزود: مکاتبات مختلفی در ایالت های مختلف انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان افزود: حوضه کرخه به شدت نگران است. هر گونه کشت در حوضه ممنوع است. جایگزینی برای کشاورزی باید برای مردم توضیح داده شود.

خانچی گفت: زمین های غیر زیر کشت شناسایی شده و خسارت وارده جبران می شود.

وی گفت: گاومیش یکی از نیروهای محرک این پروژه است.

علیرضا مهاجر معاون وزیر کشاورزی گفت: شرایط جهانی این است که از داشته های خود بهترین استفاده را ببریم.

وی گفت: آب آشامیدنی برای ما بسیار مهم است. قبل از اینکه مشکل پیش بیاید باید این مشکل را حل کنیم تا با لوله کشی آب شرب از آب کشاورزی و صنعتی جدا شود تا دیگر شاهد مشکل نباشیم.

مهاجر گفت: کشت برنج در سراسر کشور به جز مناطق شمالی برای کسانی که محصولات کم آب می کارند ممنوع است. کمک های ویژه ای خواهد شد.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: به ازای هر هکتار سویاکار 3 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می شود و کالای وی به صورت تضمینی به قیمت کیلویی 4000 تومان خریداری می شود.

وی در پایان گفت: کشاورزانی که رزین می کارند; آنها می توانند محصولات خود را بیش از 40 هزار تومان به فروش برسانند و یا محصولات آنها توسط ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ضمانت 40 هزار تومان خریداری می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا