اقتصادی

روسیه بی‌خیال تحریم‌های آمریکا شد

آوتواز روسیه تولید خودرو را به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۴ افزایش می‌دهد.

به گزارش اخبار ایران من، آوتوواز، شرکت خودروسازی روسیه، اعلام کرد که قصد دارد تولید خودروهای خود را با برند لادا در سال آینده به ۵۰۰ هزار دستگاه افزایش دهد، پس از اینکه اهداف سال ۲۰۲۳ توسط تحریم‌های آمریکا مورد هدف قرار گرفت.

این شرکت اعلام کرد که آوتوواز، بزرگترین خودروساز روسی در سال ۲۰۲۳ انتظار دارد بیش از ۳۷۴ هزار خودروی لادا تولید کند و این رقم مطابق با پیش‌بینی کاهش یافته در نوامبر است.

ایالات‌متحده در ماه سپتامبر تحریم‌های جدیدی را علیه پایگاه صنعتی، بخش دریایی و تامین‌کنندگان فناوری روسیه و همچنین تأسیسات سیستم‌های تسلیحاتی روسیه اعمال کرد. آوتوواز در میان این تحریم‌ها بود.

بر اساس گزارش رویترز، آوتوواز در نوامبر اعلام کرد که پیش‌بینی تولید خود را برای لادا، تنها برند خودروی خود، به حدود ۱۰ درصد کمتر از ۴۰۰ هزار دستگاهی که قبلاً به دلیل تحریم‌ها تخمین زده شده بود، کاهش داده است.

آوتوواز در سپتامبر گفت که انتظار می رود بازار روسیه برای خودروها و وسایل نقلیه تجاری سبک در سال جاری به یک میلیون دستگاه برسد و پیش بینی خود را از ۸۷۵ هزار دستگاه در ژوئن افزایش داد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا