اقتصادی

سازماندهی مسکن کارگران در دستور کار قرار گیرد

اخبار ایران من/خوزستان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: در صندوق بازنشستگی از تعاونی‌های مسکن در راستای رفاه کارگران حمایت می‌شود و بر اساس دستور وزیر تعاون، کلیه شرکت‌های عضو صندوق، باید بخش مسکن کارگران را سازماندهی کنند.

مهدی مسکنی امروز (۱۱ دی) در شرکت لوله‌سازی اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان این سفر سعی داریم در جریان امور و طرح‌های توسعه‌ای قرار بگیریم تا با تصمیماتی که در تهران اتخاذ می‌شود، مسیر ستاد صندوق بازنشستگی با اقدامات بنگاه‌های اقتصادی هم‌سو باشد.

به گزارش اخبار ایران من، وی افزود: همکاران شرکت لوله‌سازی برنامه‌هایی اعلام کردند؛ براساس ارکان صندوق در هیات مدیره و نظام حاکمیت شرکتی، پس از طرح این برنامه‌ها، تصمیمات اتخاذ می‌شود. شرکت لوله‌سازی اهواز برای احیای کارخانه اسپیرال قراردادی بسته است و تعدادی نیروی انسانی نیاز دارد و هلدینگ نیز مجوز داده است و در نهایت تصمیم اعلام خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به برخی مصوبات در استان گفت: مصوبه توسعه دو فاز شرکت فولاد اکسین و پروژه‌های نفتی در مسجدسلیمان دنبال می‌شود.

مسکنی در خصوص تاخیر در پرداخت وام بازنشستگان عنوان کرد: تذکرات لازم به بانک مجری، یعنی صادرات داده شده است. در سه ماه حضور بنده در صندوق بازنشستگی، سه نوبت وام بین بازنشستگان توزیع و وام ازدواج صندوق نیز به دو هزار نفر پرداخت شده است و ساماندهی خواهد شد.

وی ادامه داد: در صندوق بازنشستگی از تعاونی‌های مسکن در راستای ایجاد رفاه کارگران حمایت می‌شود؛ بر اساس دستور وزیر تعاون، کلیه شرکت‌های عضو صندوق، باید بخش مسکن کارگران را سازماندهی کنند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا