اخبار ضد و نقیض از ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟

به گزارش اخبار ایران من، خبر خودکشی یکی از نیروهای امنیت داخلی که مسئول حفاظت از سفارت عربستان در بیروت بود، دو روز پیش باعث سردرگمی شدیدی شد. به ویژه برخی گزارش‌های تایید نشده حاکی از سوء قصد نافرجام علیه ولید البخاری، سفیر عربستان سعودی در بیروت بود.

در این زمینه اخبار ایران من نوشت: براساس گزارش القدس العربی، به دلیل تیر خوردن این نیروی امنیتی، برخی ادعا کردند او طی تلاش برای کشتن سفیر تیر خورده است. با این وجود روزنامه عکاظ عربستان با تکذیب شایعات مبنی بر تلاش برای ترور البخاری، ماجرای خودکشی یکی از اعضای یگان حفاظت محیطی سفارت عربستان در لبنان در پادگان نظامی را تایید کرد.

سفیر عربستان در لبنان ترور شد؟+جزئیات

اداره کل نیروهای امنیتی لبنان نیز در این خصوص بیانیه‌ای صادر کرد که به این شرح است: شبکه‌های اجتماعی خبر خودکشی یکی از نیروهای امنیت داخلی در مرکز خدمات وی واقع در پاسگاه نگهبانی سفارت عربستان را منتشر کردند. در نتیجه بررسی‌ها و پس از بررسی فیلم‌های ضبط شده دوربین‌های مداربسته مشخص شد آجودان «و، ع» که در یک دوره استراحت دوره‌ای به مدت ۲۴ ساعت بود به محض ورود به اتاقک نگهبانی که در خارج از محوطه سفارت قرار دارد، با تپانچه امیری به سر خود شلیک کرد و بلافاصله جان باخت.

اخبار ضد و نقیض ار ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟اخبار ضد و نقیض ار ترور سفیر عربستان در لبنان/ ماجرای تیراندازی در سفارت چه بود؟در این بیانیه آمده است: تحقیقات برای تعیین علل این خودکشی زیر نظر مقام قضایی ادامه دارد و نیروهای امنیتی داخلی مراتب تسلیت خود را به خانواده متوفی و همراهان وی ابراز می‌دارند.

این مرگ مشکوک افسر نگهبان سفارت عربستان همزمان با حادثه تیراندازی در سفارت آمریکا در شهر عوکار بیروت بود که باعث شد برخی سوالاتی را درباره میزان ارتباط بین این دو حادثه مطرح کنند.

2323

دکمه بازگشت به بالا