علمی

افزایش بستری بیماران کرونایی در استرالیا

طبق اعلام مقامات بهداشتی استرالیا، استقبال از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این کشور امروز (سه‌شنبه) برای دومین روز متوالی به بالاترین حد خود رسیده است.

به گزارش اخبار ایران من، در شرایطی که این بیماری به دنبال گسترش زیرشاخه آمیکرون در کشور افزایش یافته است، تعداد افرادی که روزانه بر اثر بیماری کووید-19 جان خود را از دست می دهند به بالاترین رقم رسیده است.

بر اساس آمارهای دولتی، حدود 5600 بیمار مبتلا به کووید-19 در بیمارستان های استرالیا بستری شده اند. این کشور همچنین از جان باختن 100 نفر بر اثر عوارض کووید-19 امروز خبر داده است.

واکسن بزنید، در جلسات ماسک بزنید و اگر مریض هستید در خانه بمانیددر هفت روز گذشته حدود 330 هزار مورد جدید ابتلا به کووید-19 در کشور گزارش شده است که به گفته مقامات بهداشتی، تعداد واقعی مبتلایان ممکن است دو برابر این تعداد باشد.

شیوع جدید کووید-19 در استرالیا ناشی از بخش های جدید و عفونی BA.4 و BA.5 آمیکرون است که به دلیل افزایش تعداد، فشار بر کادر پزشکی بیمارستان ها و کلینیک های این کشور را افزایش داده است. افرادی که مبتلا به کرونا در بیمارستان هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات دولت استرالیا در این باره تاکید کرد: واکسن بزنید، در جلسات ماسک بزنید و اگر مریض هستید در خانه بمانید.

طبق آمار دولتی، استرالیا گزارش داده است که از آغاز همه‌گیری کووید-۱۹، ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۶۸۲ و ۱۱ هزار نفر بر اثر عوارض این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا