علمی

هفتادمین نشست کمیته منطقه‌ای دفتر مدیترانه شرقی WHO در قاهره برگزار می‌شود

ﻫﻔﺘﺎﺩﻣﯿﻦ ﻧﺸﺴﺖ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ﺍﯼ ﺩﻓﺘﺮ ﻣﺪﯾﺘﺮﺍﻧﻪ ﺷﺮﻗﯽ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ (امرو) ﺍﺯ 17 ﺗﺎ 20 ﻣﻬﺮ ﻣﺎﻩ ﺑﺎ ﺷﻌﺎﺭ «ﺍﺗﺤﺎﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﯾﻨﺪﻩ‌ﺍﯼ سالم‌تر» ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﻗﺎﻫﺮﻩ ﻣﺼﺮ ﻭ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ همه ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﻋﻀﻮ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.

به گزارش اخبار ایران من، اجلاس سالیانه کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی، یکی از مهم‌ترین رویدادهای منطقه‌ای در راستای تصمیم‌سازی و تنظیم سیاست‌های سلامت منطقه است.

ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺍﺳﻢ که شامل سه بخش پیش اجلاس، بخش تخصصی اجلاس و نشست‌های جانبی است، ﺍﺯ صبح ﺭﻭﺯ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ 17 ﻣﻬﺮ ﻣﺎﻩ ﺁﻏﺎﺯ ﻭ ﺗﺎ عصر ﺭﻭﺯ ﭘﻨﺠﺸﻨﺒﻪ 20 ﻣﻬﺮ ﻣﺎﻩ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﮐﺎﺭ ارائه شده، ﻫﻔﺘﺎﺩﻣﯿﻦ ﻧﺸﺴﺖ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ﺍﯼ شامل ارائه گزارش پیشرفت در مورد ۱۴ سند تکنیکال می‌باشد که در سال‌های گذشته و در نشست‌های قبلی به تصویب رسیده و مدیر کل منطقه و همچنین کشورهای عضو، وضعیت پیشرفت منطقه و هر کشور را در مورد هر یک از اسناد مذکور ارائه می‌دهند، همچنین چهار سند فنی نیز  مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد که شامل موضوعات حائز اهمیت برای منطقه مدیترانه شرقی هستند.

دکتر عین‌اللهی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در روز سه شنبه، در این نشست در مورد مسائل مختلف سلامت در منطقه و موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت علیرغم تحریم‌های ظالمانه و فشارهای ابر قدرت‌ها به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. در عصر روز سه شنبه، انتخابات جایگاه مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار خواهد شد که از طرف ایران، دکتر علی اکبری ساری جزو نامزدهای معرفی شده برای این جایگاه است. بنا بر تصمیمات اتخاذ شده، در روز چهارشنبه جایزه دولت کویت برای کنترل سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت در منطقه مدیترانه شرقی  به دکتر استوار، رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا خواهد شد.

در جریان ﻫﻔﺘﺎﺩﻣﯿﻦ ﻧﺸﺴﺖ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ﺍﯼ ﺩﻓﺘﺮ ﻣﺪﯾﺘﺮﺍﻧﻪ ﺷﺮﻗﯽ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ 4 میزگرد و نشست‌های فنی نیز برگزار خواهد شد.

گفتنی است دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راس یک هیاتی از کشورمان  متشکل از دکتر محمد حسین نیکنام دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت و دکتر سید محمد پاک آنلاین – عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مقامات بهداشتی، در این نشست شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا