ورزشی

لیگ والیبال چگونه برگزار می‌شود؟/ اعلام برنامه مسابقات – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سازمان لیگ فدراسیون والیبال چهارشنبه، ۱۸ بهمن در نامه‌ای به مدیران باشگاه‌های لیگ برتر والیبال مردان ایران برای ادامه این رقابت‌ها دو روش پیشنهاد داد تا بر اساس خرد جمعی یک روش انتخاب شود.

برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، عدم تعیین میزبان مسابقات باشگاه‌های آسیا از سوی کنفدراسیون آسیا و کمبود زمان مناسب برای انجام اقدامات منجر به معرفی و حضور قهرمان لیگ برتر در این مسابقات و فشردگی برنامه تیم ملی به منظور حضور در لیگ ملت‌ها از جمله دلایل سازمان لیگ برای تغییر در برنامه لیگ برتر مردان بود.

سازمان لیگ فدراسیون والیبال امروز (دوشنبه ۲۳ بهمن) در اطلاعیه‌ای از پذیرش روش نخست پیشنهادی از سوی اکثریت باشگاه‌های برای ادامه لیگ برتر مردان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است باشگاه‌های شهرداری ارومیه، گیتی‌پسند اصفهان، نیان الکترونیک خراسان، فولاد سیرجان ایرانیان، طبیعت، ایفاسرام اردکان، شهرداری گنبد و مس رفسنجان به روش نخست رأی دادند و باشگاه‌های چادرملو اردکان، هورسان رامسر و پاس گرگان از روش دوم استقبال کردند. باشگاه‌های شهداب یزد و پیکان تهران هیچکدام از روش‌ها را انتخاب نکردند و سایپا هم رأی ممتنع داده است.

بر اساس روش انتخابی برای ادامه لیگ برتر مردان، مسابقات هفته ۲۶ مرحله مقدماتی به‌جای ۲۳ اسفند در روز یکشنبه ۶ اسفند برگزار می‌شود.

همچنین مسابقات دور اول پلی‌آف (یک چهارم نهایی) در تاریخ‌های ۲۳ تا ۲۸ اسفند پیگیری خواهد شد و مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان در تاریخ‌های ۵، ۷ و ۹ فرودین ماه سال ۱۴۰۳ دنبال می‌شود.

بدین ترتیب با انتخاب این روش دیدارهای رده‌بندی و فینال لیگ برتر مردان روزهای ۱۵، ۱۷ و ۱۹ فروردین سال آینده برگزار می‌شود.

گفتنی است تمامی دیدارهای مراحل پلی‌آف به صورت دو برد از سه مسابقه انجام خواهد شد.

ضمناً یاد آور می‌شود براساس تصمیم فدراسیون تمامی مسابقات پلی‌آف و پلی‌اوت به صورت متمرکز در تهران سالن فدراسیون (پلی‌آف) و خانه والیبال (پلی‌اوت) برگزار خواهد شد.

برنامه کامل ادامه لیگ برتر مردان به قرار زیر است:
چهارشنبه ۲۵ بهمن، هفته بیست و یکم مقدماتی

چهارشنبه دوم اسفند، هفته بیست و دوم مقدماتی

یکشنبه ششم اسفند، هفته بیست و ششم مقدماتی

چهارشنبه نهم اسفند، هفته بیست و سوم مقدماتی

چهارشنبه ۱۶ اسفند، هفته بیست و پنجم

یکشنبه ۲۰ اسفند، هفته بیست‌و چهارم

۲۳ تا ۲۸ اسفند، مرحله یک چهارم نهایی

پنجم تا نهم فرودین ۱۴۰۳، مرحله نیمه‌نهایی

۱۵ تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، مرحله نهایی (رده‌بندی و فینال)

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا