اقتصادی

انجام بیش از ۲۹ هزار عملیات فنی روی خطوط برقدار در اهواز

اخبار ایران من/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: از ابتدای امسال با تلاش گروه‌های ویژه کار با خطوط برقدار شبکه فشار متوسط، ۲۹ هزار و ۷۴۸ عملیات فنی در کلانشهر اهواز انجام شد.

عبدالحمید عباس شیاری در گفت و گو با اخبار ایران من با بیان اینکه این عملیات از ابتدای سال به منظور افزایش ضریب پایداری تجهیزات شبکه برق اجرا شده است، اظهار کرد: این عملیات‌ روی شبکه ۱۱ و ۳۳ هزار ولت کلانشهر اهواز انجام شده است.

وی افزود: راه اندازی گروه‌های ویژه کار با خطوط برقدار با هدف نگهداری و تعمیرات بدون وقفه در شبکه توزیع و در نهایت رسیدن به شاخص ۹۹ دقیقه خاموشی در سال به ازای هر مشترک انجام شده است که در ۲ بخش سخت افزاری و نرم افزاری، گروه‌های فنی با استفاده از ابزارهای پیشرفته اقدام به اجرای مانور روی تجهیزات شبکه برق می‌کنند.

شیاری با اشاره به برنامه‌های حفظ پایداری هرچه بیشتر شبکه برق در فصل تابستان ۱۴۰۳ گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در امور نگهداری و تعمیرات شبکه فشار متوسط، تاکنون اقدامات فنی مهمی در شهرستان اهواز، حمیدیه، باوی و کارون انجام شده است.

وی ادامه داد: بنابر آمارهای ارائه شده از مرکز ۱۲۱ و سایر درگاه‌های ارتباطی شهروندان با شرکت، حجم تماس‌های تلفنی مشترکان در خصوص موارد نبود استمرار برق به حداقل رسیده که نشان دهنده پایداری بالای شبکه است.

شیاری با بیان اینکه پیش از این برای تعویض تجهیزات آسیب دیده شبکه فشار متوسط، با برنامه‌ریزی و هماهنگی دیسپاچینگ، پس از اطلاع رسانی و اعمال خاموشی با برنامه تعمیرات شبکه انجام می‌شد، گفت: در حال حاضر با راه اندازی ۲ مرکز نت غرب و شرق تاکنون بدون اعمال خاموشی، عملیات‌ تعویض و نصب تجهیزات مختلف از جمله پایه، کراس آرم، مقره، سیم و کابل کلیدهای فرمان از راه دور و کلیدهای جدا ساز انجام شده است.

وی ادامه داد: شرایط آب و هوایی منطقه و گرمای شدید در ساعت های پیک یا اوج مصرف باعث گرم شدن تجهیزات منصوبه می‌شود که همکاری شهروندان در این ساعت‌ها برای صرفه جویی حداکثری در مصرف برق نقش مهمی در حفاظت از تجهیزات دارد زیرا همزمانی مصرف زیاد و گرمای شدید تاب آوری شبکه را کاهش و باعث بروز حوادث اتفاقاتی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به ظرفیت ارزشمند شهروندان در پیاده‌سازی برنامه‌های مدیریت مصرف گفت: صیانت از منابع انرژی الکتریکی ضروری است و از شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت توصیه‌های کارشناسان برق اهتمام بیشتری داشته باشند تا بتوانیم در فصل گرم سال آینده به شهروندان خدمات مطلوبی را ارائه دهیم.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز داری بیش از ۶۱۹ هزار اشتراک فعال است که شهرهای اهواز، حمیدیه، کارون، باوی و حمیدیه را زیر پوشش خود دارد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا