اقتصادی

حمله سایبری به نهاد‌های فدرال آمریکا و متحدانش در ناتو

نهاد‌های مختلفی در سراسر آمریکا و متحدان آن در ناتو هدف حمله سایبری قرار گرفت.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از صداوسیما، حمله سایبری قابل توجهی در سراسر کشور (آمریکا) و جهان رخ داده است. نهاد‌های فدرال، دولت‌های محلی و دانشگاه‌های بزرگ از جمله اهدافی هستند که هدف تلاش برای سرقت اطلاع و باج افزار قرار گرفته اند.

از جمله اهداف این حمله سایبری تعداد زیادی از نهاد‌های فدرال، از جمله وزارت انرژی و بیمارستان‌های وابسته به (دانشگاه) جان هاپکینز در مریلند و فلوریدا، دانشگاه ایالتی جورجیا و اداره آموزش مینه سوتا بودند. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز نیز هدف قرار گرفت.

سخنگوی کاخ سفید نیز گفت: کاخ سفید نهاد‌های دولتی مربوط را هماهنگ کرده است تا بتوانیم به سرعت اطلاعاتی به شرکت‌ها ارائه دهیم. ببینند آیا در معرض خطر قرار گرفته اند یا اطلاعاتی که با آن دست کم قرار گرفتن در معرض خطر را به حداقل کاهش دهند، بهترین اقدام را انجام دهند و بدانند چگونه امکان دسترسی به سیستم هایشان را کاهش دهند.

خبرنگار: نهاد امنیت سایبری و امنیت زیرساخت دولت آمریکا در نشست تلفنی که برگزار کرد، حمله سایبری اخیر را حمله‌ای فرصت طلبانه توصیف کرد که خطر کلی و فراگیر برای امنیت ملی آمریکا ندارد. هنوز تایید نشده است که چه گروه یا کشوری عامل این حمله بوده است.

با این حال، مقامات می‌گویند هکر‌ها عضو باند تبهکار سایبری «کِلاپ» هستند که گفته می‌شود از داخل روسیه فعالیت می‌کند.  

تبهکاران سایبری از نرم افزار «موو آی تی» که شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی برای انتقال اطلاعات، از جمله اطلاعات شخصی به کار می‌برند،سوءاستفاده می‌کنند.

«اف بی آی» و نهاد امنیت سایبری آمریکا هفته گذشته به شرکت‌ها درباره چنین حمله‌ای هشدار داد. مقامات اطلاعاتی سابق با بیان اینکه این تهدید هفته هاست ادامه دارد این سؤال را مطرح کردند که آیا دولت باید زودتر از این وارد عمل می‌شد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا