اقتصادی

وظیفه وزارت ارتباطات، کمک به کسب‌وکارها برای ارائه خدمات بهتر است

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌های این وزارتخانه برای تحول مالی دیجیتالی خبر داد و گفت: نقش وزارت فناوری حمایت و حمایت از کسب‌وکارها برای ادامه مسیر است. ارائه خدمات با کیفیت به جامعه

به گزارش اخبار ایران من، محمدامین آقامیری امروز در مراسم روز فناوری اطلاعات که به همت سازمان نظام صنفی رایانه ای در تهران برگزار شد، گفت: گام سوم اقتصاد دیجیتال، تحول دیجیتال و تحول دیجیتال است. برخی از ابزارها در راه رسیدن به این مرحله هستند و برخی هنوز تحول دیجیتال را آغاز نکرده اند. علاوه بر بخش اصلی و مولفه پلت فرم، همه صنایع باید در مرحله انتقال دیجیتال مشارکت داشته باشند. برای ورود کشور به قلمرو جدید با فناوری های جدید برنامه مشخص و عمیقی دارد.

وی گفت: «اقتصاد دیجیتال باید در چند سال آینده جهان را فرا بگیرد. امروز مشکلاتی داریم که باید با هم حل کنیم. دارایی های دیجیتال و قوانین مرتبط از جمله موضوعات کلیدی هستند که باید با کمک سیستم موجود شرکت ها و الزامات اعلام شده توسط این اعضای تجاری به آنها رسیدگی کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در سال 1401 اولین سلاح های کشور وارد بورس شد و پیش بینی می کنیم به زودی شاهد ورود تعداد زیادی از تازه واردان به بازار باشیم تا بتوانند همگام با کشور باشند. راه دیجیتال وزارت ارتباطات چهار برنامه را در منطقه تکمیل خواهد کرد.

آقامیری درباره برنامه های وزارت ارتباطات برای سوق دادن شرکت های دارای تخصص در این زمینه برای تامین نیازهای کشور بیان کرد: این بخش همسو با بخش صادرات است و برای حل مشکلات کسب و کار باید برنامه ای برای ارتباط استارت آپ ها با بازار جهانی داشته باشیم. در اين زمينه. برخی از مبتکران در حال صادرات هستند و ما اکنون با آنها کار می کنیم تا هفته آینده در سفر وزیر ارتباطات به روسیه اولین برنامه صادرات را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: برنامه بعدی حوزه ای است که بسیاری از کسبه از آن به عنوان نیازمند، کمبود نیرو یاد می کنند. برای رفع این مشکل، آموزش های مقدماتی و تخصصی برنامه ای است که ما در حال همکاری با شرکت های فعال در این زمینه هستیم و دست در دست هر تیمی که بخواهد در این زمینه با آنها شریک شود، همکاری می کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه تحول دیجیتال وزارت ارتباطات گفت: باید تحول دیجیتال را در سراسر کشور ترویج دهیم. وزارت ارتباطات نقش خود را در جهت دهی و کمک به کسب و کارها برای رشد و ارائه خدمات بهتر به مردم می بیند. کارآفرینان باید وزارت ارتباطات را در کنار خود ببینند و به ما به عنوان عضوی از تیم خود اعتماد کنند.

در این مراسم، حسین اسلامی – رئیس آژانس ارتباطات رایانه ای استان تهران – درباره چالش های پیش روی تجارت دیجیتال گفت: یکی از مهمترین کارهایی که در حوزه فناوری اطلاعات باید انجام شود، قرار دادن افراد در شرکت است. سطح مدیر عامل در شرکت های بزرگ. ما باید فردی را داشته باشیم که معاون وزیر در سازمان هایی باشد که سوابق مالی دیجیتال را درک کند و بتواند روابط خوبی در این زمینه برقرار کند.

وی افزود: بزرگترین چالش شرکت های فناوری اطلاعات بر دوش وزارت ارتباطات نیست. در مورد مسائلی مانند بیمه، صحت، تجهیزات، ثبت سفارش و مواردی از این دست، وزارت دارایی، حقوق، بهداشت و گمرک باید وارد عمل شود. بخش فناوری اطلاعات باید با اجماع همه شرکت‌های بزرگ مرتبط باشد. یکی دیگر از الزامات مهم فناوری اطلاعات، تأمین دادگاه است. به گونه ای که در صورت نیاز به تصمیم گیری در مورد شرکت های با تجربه تر، ابتدا باید به مشاوران درگیر در پروژه مراجعه کرده و از آنها کمک بخواهند.

رئیس اتحادیه صنف رایانه منطقه ای تهران گفت: از شورای اسلامی می خواهیم قبل از نهایی شدن روند و موضوعات مختلفی که در مجلس مطرح شده است با اعضای صنعت فناوری صحبت کرده و نظر آنها را جویا شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا