اقتصادی

کشاورزان گلستانی در صف انتظار دریافت تسهیلات خرید تراکتور/ گره کار کجاست؟

اخبار ایران من/گلستان رئیس اداره مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گلستان نحوه ارائه تراکتور ارزان قیمت به کشاورزان و موانع پیش روی آنها را تشریح کرد.

مریم برزنونی در گفت وگو با خبرنگار اخبار ایران من، در خصوص کشاورزی پاییزه در گلستان اظهار کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی که در سال های اخیر رخ داده است، کاهش بارندگی ها و بارندگی های نامنظم و نابسامانی جوی در برخی نقاط استان گلستان مانند بندرگز رخ داده است. کردکوی و غیره به نظر می رسد در برخی مناطق شاهد بارندگی بیش از 100 میلی متری و آبگرفتگی مزارع کشاورزی هستیم و در برخی مناطق نیز کمبود بارندگی بسیار محسوس است.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه در خصوص بارندگی های گلستان توافق و همکاری صورت نگرفته است، گفت: هر کشاورز باید با توجه به اقلیم و موقعیت مزرعه خود و با رعایت توصیه های کارشناسان مناطق و حوزه های کشاورزی به کشاورزی رسیدگی کند. کار کردن مدیریت در مزرعه خود پیگیری کنید.

رئیس اداره مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گلستان به کشاورزان شمال استان گلستان توصیه کرد با توجه به بارندگی های اخیر و بارندگی های پیش بینی شده در اواخر آذرماه به طور مستقیم به کشاورزی اقدام کنند. و به هشدارهای هواشناسی پاسخ دهید.

برزنونی بیان کرد: برای خرید انواع کشاورزان، سمپاش ها و ادوات مورد نیاز کشاورزان، پول ارزان خوب از قطرات باران گلستان و از موارد دیگر مشخص است که کشاورزان می توانند با منطقه جهاد کشاورزی همان شهرستان تماس بگیرند.

وی همچنین از تامین تجهیزات خرید تراکتور نیز گفت: اسناد بین المللی در این زمینه تهیه شده است که شاید آن طور که باید با سیاست های دولت سازگاری نداشته باشد و همچنین مشکلات اقتصاد و پولی که وجود دارد. از دست رفته است. بانک کشاورزی در این کشور این بخش را تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل از سال گذشته تاکنون تنها 120 دستگاه تراکتور در گلستان توزیع شده است که در سایر استان ها این اتفاق نمی افتد.

رئیس اداره مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه با ارائه تراکتور به کشاورزان به دنبال رفع مشکل هستیم، گفت: زمینی که با کمک استاندار گلستان برای خرید تراکتور در اختیار کشاورزان گلستانی قرار گرفته است. و نتایج سازمان جهاد کشاورزی امیدواریم نقاط ضعف این بخش برطرف شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا