علمی

رایزنی هلال‌احمر ایران برای برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز غزه

رئیس جمعیت هلال‌احمر از ادامه تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم فلسطین خبر داد و گفت: برای برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز غزه و مداوای مردم مجروح فلسطین در حال رایزنی هستیم.

به گزارش اخبار ایران من و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در همایش اخلاق امدادگری که به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و با حضور اندیشه‌ورزان برگزار شد، گفت: برگزاری این همایش با حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به فلسطین مقارن شده است. اتفاقاتی که هم اکنون در غزه در حال وقوع است در هیچ کجای دنیا رخ نداده که جهانیان در برابر آن سکوت کنند. امکان امدادرسانی و حتی ارسال اقلام اولیه زیستی برای مردم فلسطین و غزه وجود ندارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال تلاش و رایزنی هستیم تا از طریق مصر و در منطقه‌ای در کنار مرز غزه بیمارستان صحرایی برای مداوای مردم  ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در هلال احمر و در امدادگری توضیح داد: رعایت اخلاق امدادگری باعث ارتقای سرمایه اجتماعی هلال‌احمر می‌شود و از سویی، تمام اقدامات داوطلبانه و بشردوستانه داخلی و بین‌المللی هلال‌احمر در راستای اخلاق امدادگری انجام می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اخلاق در عوامل فردی، مدیریتی، سازمانی، شغل، حرفه و همچنین اخلاق فراسازمانی از جمله مولفه‌های مهم و مورد توجه در همایش اخلاق امدادگری است، که امروز برگزار شد.

یادآور می‌شود همایش اخلاق امدادگری، از صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر، رئیس جمعیت، رئیس سازمان مدیریت بحران در شهر تهران و دیگر مسئولان و اندیشه‌ورزان و دانشگاهیان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا