فرهنگی

سهم اصفهان در پردۀ آخر جشنوارۀ تئاتر فجر

اخبار ایران من/اصفهان چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و هنرمندان تئاتر اصفهان، در بخش‌های مختلف نمایش‌های خیابانی، رادیو تئاتر، نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانیِ فراگیر، موفق به کسب عناوین برتر شدند.

آئین اختتامیۀ چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر، پنجشنبه (۱۲ بهمن‌ماه) در تالار وحدت برگزار شد و هنرمندان تئاتر اصفهان یک‌بار دیگر در هنر نمایش خوش درخشیدند. 

علی دادفر، رئیس دفتر تخصصی هنرهای نمایشی شهرداری اصفهان، دراین‌باره به اخبار ایران من گفت: در این دوره از جشنواره، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین موسیقی در بخش نمایش‌های خیابانی به «محمد نادری» برای موسیقی دو نمایش‌ «هزارپیشه» و «اشرف مخلوقات» از اصفهان اهدا شد، و «سید ابوالفضل مرتضوی» نیز برای طراحی فضای نمایش «پیوند کوالانسی» از خمینی‌شهر، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش طراحی فضا در بخش خیابانی را دریافت کرد.

او افزود: در بخش خیابانیِ چهل و دومین جشنوارۀ تئاتر فجر، «نجمه مهرابی» به‌خاطر بازی در نمایش «هزارپیشه» از اصفهان، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگری زن را به دست آورد و لوح تقدیر و جایزه نقدی به «رضا ملکی» برای بازی در نمایش «پیوند کوالانسی» از خمینی‌شهر رسید. 

رئیس تالار هنر اصفهان بیان کرد: در بخش نمایش‌های صحنه ای فراگیر نیز «مهتاب نفیسی»، «ماه منیر رحمانیان»، «شهناز موذن صفایی» و «بتول نیکفر» از اصفهان برای بازی در نمایش «مغازه شماره ۱۳» تقدیر شدند.

دادفر ادامه داد: در بخش نمایش های خیابانی فراگیر چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر، «علی ابوترابی» از خمینی شهر برای موسیقی نمایش «رومئو B ژولیت» برگزیده شد، «علی خاتمی» از اصفهان عنوان برتر را برای موسیقی نمایش «تسویه نقدی» به دست آورد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی نیز به «نسا سلیمانی» برای نمایش «رومئو B ژولیت» تعلق گرفت.

دادفر تصریح کرد: در این دوره از جشنواره، «سلیمه سادات حسینی» و «محمدجواد کوچکی» از خمینی‌شهر برای بازیگری نمایش «رومئو B ژولیت»، و همچنین «اکرمی کریمی» و «پویا عباسعلی» از اصفهان برای بازیگری نمایش «تسویه نقدی» عنوان‌های برتر بخش بازیگری زن و مرد را در بخش نمایش‌های خیابانی فراگیر به دست آوردند، ضمن اینکه «حسین کاظمی» در این بخش، برگزیدۀ بخش طراحی پوستر و بورشور شد.

او همچنین اضافه کرد: در بخش رادیو تئاتر چهل و دومین جشنوارۀ فجر نیز عناوین برگزیدۀ دو بخش افکت زنده یا فولی آرت و همچنین بهترین تهیه کننده، به ترتیب به «مسعود نصیریان» و «محمد رادمهر» از اصفهان را برای رادیو تئاتر «بی جی ام تاو» تقدیم شد.

رئیس دفتر تخصصی هنرهای نمایشی شهرداری اصفهان یادآوری کرد: درچهل و دومین  جشنوارۀ تئاتر فجر و در بخش مسابقۀ تئاتر ایران، نمایش «دشمن خدا» به کارگردانی «مجید عراقی» به‌عنوان نمایش برگزیده کمدی شناخته شد و برای معرفی به جشنواره خندستان اصفهان انتخاب شد.

انتهای پیام

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا