بهترین پارچه برای لباس ورزشی زنانه چیست ؟

خرید پارچه لباس ورزشی به صورت عمده

همان طور که می دانید انتخاب و خرید پارچه لباس ورزشی مناسب زمانی حاصل می شود که از نظر دو جنبه کیفیت و جنس در شرایط خوب و مطلوبی قرار داشته باشد. انتخاب پارچه مناسب لباس ورزشی، به قدری مهم و تاثیرگذار است که می تواند روی عملکرد ورزشکار تاثیر سو یا مثبت بگذارد. از این رو به تولیدکنندگان محترم و فروشگاه لباس ورزشی زنانه پیشنهاد می کنیم که قبل از تهیه و سفارش این نوع از پارچه ها، ابتدا در خصوص جنس و کیفیت آن تحقیقات لازم را انجام دهند و سپس اقدام به خرید کنند.

خرید ست ورزشی زنانه اورجینال | خرید لباس ورزشی زنانه ارزان

ویژگی های پارچه لباس ورزشی زنانه

پارچه های مخصوص بهترین لباس ورزشی زنانه برای افراد پر جنب و جوش و با تحرک بالا طراحی می شود؛ لذا باید دارای المان های مثبتی باشد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.
۱- خشک و خنک ماندن در زمان های طولانی مدت
۲- قابلیت جذب عرق
۳- انتقال هوای گرم از داخل به خارج از لباس
۴- مقاومت در برابر پاره شدن بر اثر تنش های بین رقبا در مسابقه (مثل فوتبال)
۵- خاصیت کشسانی لباس های تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند. لباس های نخی یا پنبه ای، به سادگی عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.

جنس پارچه لباس ورزشی

پارچه های مختلفی وجود دارند که به عنوان پارچه لباس ورزشی مردانه و پارچه لباس ورزشی زنانه مورد استفاده قرار می گیرند. در این بین شما باید مطابق با محصول تولیدی و نیاز کار خود، نسبت به تهیه ی آن اقدام فرمایید. در این بین یکی از این نمونه پارچه ها، پارچه های کجراه هستند. دسته ی دیگر، پارچه های ترگال هستند. این دست از پارچه ها نیز، ویژگی های منحصر به فردی را دارا می باشند.

دسته ی پیشنهادی دیگر، پارچه های تریکو هستند. هم چنین از آنجا که می دانیم باید در خصوص خرید هر نوع محصولی، ابتدا باید با نکات ضروری آن آشنا شد، لذا آماده ی ارائه انواع مشاوره به شما عزیزان هستیم. پس بدون نگرانی کافی است با ما تماس حاصل فرمایید و از کم و کیف کار و همین طور قیمت پارچه مناسب لباس ورزشی کسب آگاهی کنید.

انواع پارچه لباس ورزشی

  • پارچه اسپان : برای تولید لباس ورزشی از الیاف پروپیلن یا pp به لحاظ فاکتورھایی مانند ارزان بودن، رنگ و ضخامت به تدریج مورد استفاده بسیاری از تولید کنندگان پوشاک ورزشی قرار گرفته است. این نوع پارچه را میتوان در بافت ھا و ضخامت ھای مختلف مورد استفاده قرار داد. یکی دیگر از علت ھای پرطرفداری پارچه لباس ورزشی اسپان به نسبت سایر پارچه ھا، قیمت ارزان آن است که باعث می شود تولیدی ھای نوپا بتوانند ازین پارچه برای فروش محصولات خود استفاده کنند. این پارچه برای انواع لباسھای ورزشی زیر می تواند استفاده شود.
  • یکرو : سارافون مانند تاپ و تیشرت و انواع شلوارھای راحتی
  • دورو : انواع شلوار و گرمکن
  • دورس: انواع گرمکن ضخیم و پوشاک گرم کرکی پارچه اسپان برای تولید انواع لباس ھای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد.
  • پارچه ملانژ : بھترین درصد ترکیبی این پارچه ۶۰ به ۴۰ به میزان ۶۰ درد نخ پنبه و ۴۰ درصد پلی استر خواھد بود. ھر چند درصدھای مختلف دیگری نیز مشاھده شده است که می تواند در نوع خود جالب و ابداعی باشد. پارچه ملانژ اکثرا برای لباس ورزشی با درصدھای مختلف استفاده می شود. پارچه ملانژ پارچه ترکیبی نا ھمگون از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی است و در میان پارچه ھای نسبتا ارزان قیمت دسته بندی می شود. پارچه ھای ملانژ دارای قیمت ھای متفاوتی به نسبت ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی می باشند. ھرچه مقدار الیاف طبیعی پارچه بیشتر باشد الیاف دارای کیفیت، جنسو لطافت بالاتری برخوردار خواھد بود. ھمچنین انواع پارچه ھای ملانژ با توجه به درصد نسبت الیاف طبیعی به مصنوعی دارای قیمت ھای متفاوتی میباشد. در نتیجه می توان گفت پارچه ھای ملانژی که به سمت پلاستیکی بودن متمایل ھستند از کیفیت پایین تری برخوردار ھستند. ھر چه الیاف مصنوعی بیشتری در آن استفاده شده باشد پارچه براق تر به نظر می رسد که این نوع پارچه در نوع خود جزء ارزانترین پارچه ھا به شمار می رود. اکثرا پارچه ملانژ را به رنگ طوسی می شناسند با درجه ھای خاص تیرگی و روشنی و نوع بافت آن که می تواند دارای کش بیشتری در ساختار خود باشد. کاربرد پارچه ملانژ بیشتر در لباسورزشی بوده که برای انواع تیشرت ورزشی، لباسورزشی، ست یا شلوار ورزشی مردانه و زنانه مورد استفاده قرار میگیرد.
  • پارچه فلامنت : پارچه فلامنت با الیاف مصنوعی ساخته می شود که می توان آن را جزءارزانترین پارچه ھا قلمداد کرد. بسیاری از تولید کنندگان به دلیل ارزان قیمت بودن و دوام بالا، ھمچنین براق بودن این نوع پارچه می توانند برای تولید انواع لباس ورزشی یا انواع لباسھای مجلسی ازین نوع پارچه استفاده کنند.

آشنایی با انواع البسه ورزشی

شورت ورزشی

شورت ورزشی باید‌ سبک باشد‌ و لایه های آن از جنسی باشد که رطوبت را از خود خارج کند (مانند پلی ‌پروپیلن) تا باعث سایش و عرق سوختگی نشود. همچنین کش شورت ورزشی باید از جنسی باشد که نه کمر را تحت فشار بگذارد و نه در حدی شل باشد که مانع تمرین کردن شود.

تاپ ورزشی

تاپ نوعی پوشاک محبوب بین لباس‌های ورزشی است. بهتر است تاپ‌ ورزشی که خریداری می کنید دارای کیفیت مناسب باشد تا بتواند مانع مرطوب ماندن بدن شود و دمای بدن را تنظیم کند.

پیراهن ورزشی

جنس پیراهن ورزشی باید طوری باشد که رطوبت را به خوبی جذب کند و سرریعا آن را خشک کند. همچنین پیراهن ورزشی باید در سایز مناسب تهیه شود و نه خیلی گشاد‌ باشد که مانع تمرین کردن شود و نه خیلی تنگ باشد که بدن ورزشکار را فشار دهد و مانع از تمرین وی شود.

جوراب ورزشی

جوراب ورزشی باید‌ از الیافی تهیه شود که مقاومت بالایی داشته باشد و در اثر شست ‌وشو از بین نرود. الیاف هایی مانند اسپند‌کس از پاها در برابر ضربه های احتمالی تا درصد بالایی محافظت می کند. الیاف های نانو نیزاز تعریق جلوگیری کرده، پاها را خشک نگه می‌د‌ارند‌ و باعث می شوند تا پاها بو نگیرند. اما جوراب هایی مانند الیاف پشم، باعث تعریق، سنگین شدن، بد بو شدن و ایجاد تاول و ساییدگی در پاها می شوند.

شلوار ورزشی

شلوار ورزشی انواع مختلفی دارد، اما اگر بخواهیم بطور خلاصه درباره آنها صحبت کنیم، می توان گفت که شلوار ورزشی جذب و تنگ برای تمرینات بد‌نیِ شد‌ید‌ مورد استفاده قرار می گیرد؛ ولی شلوارهای ورزشی گشاد و آزاد برای ورزش هایی مناسب است که نیاز به جست و خیز زیادی ندارد و بیشتر ساکن هستند. بهتر است که شلوار ورزشی کشی باشد‌ تا مانع جریان خون نشود و همچنین بتوانید به راحتی با آن به تمرین بپردازید.

سخن نهایی

علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، ممکن است پارچه‌های دیگری نیز برای دوخت لباس ورزشی وجود داشته باشد. اما چیزی که اهمیت دارد مناسب بودن آن‌ها برای کاربری‌شان است. بنابراین قبل از خرید پارچه، ویژگی‌هایی را که لباس مورد نظرتان باید داشته باشد، در نظر بگیرید. در این مطلب هم به نکاتی اشاره کردیم که به انتخاب بهتر شما کمک می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا