اخبار استانی

عمان درباره تبعات تدوام جنایت‌های صهیونیست‌ها هشدار داد

عمان درباره تبعات تدوام جنایت‌های صهیونیست‌ها هشدار داد

وزارت امور خارجه عمان درباره تبعات خطرناک تداوم یورش رژیم صهیونیستی به رفح و ادامه جنایت‌های این رژیم هشدار داد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از خبرگزاری العمانیه، وزارت خارجه سلطنت عمان در بیانیه‌ای برنامه و تلاش نظامیان رژیم صهیونیستی برای یورش به شهر رفح که هم اکنون به پناهگاه صد‌ها هزار آواره از شمال نوار غزه تبدیل شده است را محکوم کرد.

وزارت خارجه عمان با اشاره به شهادت حدود ۳۰ هزار شهروند بیگناه و زخمی و ناپدید شدن ده‌ها هزار نفر دیگر در نوار غزه، این اقدامات را نقض آشکار قوانین بین‌المللی و انسانی دانست و نسبت به پیامد‌های خطرناک تجاوز کور و بی هدف به باریکه غزه هشدار داد.

مسقط از جامعه جهانی خواست که اقدامات عملی ملموسی را برای پایان دادن به جنایت‌ها و سرکشی رژیم صهیونیستی، وادار کردن این رژیم به پذیرش آتش بس و بازگشایی همه گذرگاه‌ها به منظور ورود کمک‌های انسانی به سراسر نوار غزه، انجام دهند.

وزارت خارجه عمان مسئولیت کامل پیامد‌های فاجعه بار حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های نوار غزه را برعهده اشغالگران صهیونیست دانست.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های گذشته، خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

این در حالی است که کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز از اختلاف بین نتانیاهو و «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم بر سر عملیات احتمالی در رفح خبر داد.

رسانه صهیونیستی «کان» شنبه شب گزارش داد که آمریکا از اسرائیل خواست که از عملیات نظامی و حمله به رفح بویژه در ماه (مبارک) رمضان خودداری کند.

حماس، عربستان، امارات و قطر و شماری از کشور‌های اروپایی نیز نسبت به تبعات حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا