اخبار استانی

کنعانی: سفارتخانه مجازی فلسطین راه‌اندازی شد

کنعانی: سفارتخانه مجازی فلسطین راه‌اندازی شد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری این هفته، گفت: سازوکار‌های لازم برای گشایش سفارت مجازی فلسطین در سامانه وزارتخارجه با عنوان یک مرحله آزمایشی انجام شده و این صفحه مدتی است که راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی خود که در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد.

کنعانی در ابتدا درباره قانون مقابله با تهدیدهای رژیم صهیونیستی و در خصوص اقدامات برای بازگشایی مجازی سفارت در فلسطین گفت: یکی از مفاد قانون، مبحث مربوط به گشایش سفارتخانه مجازی فلسطین بود. مسئله فلسطین اکنون به عنوان یکی از مهمترین موضوعات منطقه‌ای، روزهای تاریخی و دردناکی را تجربه می‌کند، بیش از ۲۰۰ روز جنایت مستمر جنگی رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه جنایات جنگی در نوار غزه.

وی ادامه داد: ایران در راستای سیاست اصولی خودش در حمایت از فلسطین اقدامات متنوعی را در ساحت‌های مختلف انجام داده است. دستگاه دیپلماسی در راستای اجرای قانون اقدامات زیادی را هم در حوزه بررسی‌های سیاسی و فنی و هم در چارچوب سازوکارهای اجرایی انجام داده است. جلسات متعددی در وزارت خارجه برگزار شد. در این رابطه از نظرات مشورتی سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف اخذ شده است. در نتیجه مشورت‌های انجام شده، سازوکارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی فلسطین در سامانه وزارت خارجه با عنوان یک مرحله آزمایشی انجام شده است، این صفحه مدتی است گشایش پیدا کرده است. البته نیازمند یک نظر تفصیلی مشورتی با مراجع ذی‌ربط در خصوص نوع فعالیت‌هایی که این صفحه مجازی دارد را هستیم.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا