اقتصادی

عملیات اجرایی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان ازسرگرفته شد

وزیر نفت با بازدید از مراحل اجرای طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان، دستور آغاز دوباره عملیات اجرایی این پروژه را پس از سال‌ها بلاتکلیفی صادر کرد.

به گزارش اخبار ایران من، جواد اوجی امروز (پنجشنبه، ۳۰ آذر ماه) با بازدید از آخرین روند عملیات اجرایی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان از تازه‌ترین تحولات مربوط به آن مطلع شد و دستور داد عملیات اجرایی آن پس از سال‌ها بلاتکلیفی ازسرگرفته شود.

بر اساس این گزارش، این طرح پتروشیمی که بخش بزرگی از سهامداران آن مردم هستند، مشکلات بسیاری را در چند سال اخیر از سر گذرانده است، اما خوشبختانه به‌دنبال پیگیری‌های نماینده استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، کارگروهی تشکیل شد تا به‌صورت تخصصی از سرگیری دوباره ساخت آن را پیگیری کنند.

طبق اعلام وزارت نفت، به‌دنبال حضور هلدینگ‌ پتروشیمی خلیج‌فارس در اجرای این طرح و سرمایه‌گذاری ۶۰ درصدی، به نظر می رسد طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان تا سه سال آینده تکمیل شود. 

با توجه به اشتغالزایی بالای صنعت پتروشیمی، راه‌اندازی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان، اشتغال‌زایی فراوانی برای مردم منطقه به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا