ایران کسب و کارعلمی

تسریع لاغری با تمرینات شکمی

۱. مراقب خودتان باشید

خیلی مهم است زمانی که می‌خواهید برای  لاغری سریع در محیط باز وقت بگذارید، مراقبت‌های لازم را انجام دهید. اگر نگران برخی از شرایط بدنی همچون فشار خونتان هستید، پیش از اینکه در بیرون خانه را آغاز کنید، با پزشکتان در اینباره مشورت کنید.

همچنین باید حواستان باشد که بیش از اندازه خودتان را در معرض گرمای تابستان قرار ندهید. هر جلسه‌ی تمرینتان را به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه محدود کنید و هفته‌ای بیش از ۵ روز را بیرون از خانه تمرین نکنید. همچنین یادتان باشد که کرم ضد آفتاب هم بمالید.

پیشنهاد می‌کنیم که یک برنامه‌ی غذایی سالم هم داشته باشید، برنامه‌ای که در آن مصرف نوشیدنی‌های الکلی، غذاهای چرب، فراوری شده، و شیرین در آن محدود شده باشد.

آبرسانی به بدن نیز بسیار حیاتی است. وقتی بیرون از خانه تمرین می‌کنید، مطمئن شوید که حداقل ۲ لیتر آب در روز می‌نوشید.

۳. تمرین کاردیو در فضای باز

هنگامی که صحبت از کاهش وزن و دمنوش لاغری است، نمی‌توان قدرت تمرینات کاردیو را دست کم گرفت. دور برداشتن ضربان قلب، اساس کالری سوزی با سرعت بالاست. پس برنامه‌ی تمرینات کاردیو باید بخش قابل توجهی از روتین کاهش وزن شما در تابستان باشد.

خیلی مهم است که پیش از درگیر شدن با تمرینات شدیدو استفاده از بابونه و لاغری شکم ، توانایی فعلی‌تان را بشناسید. سعی نکنید از آنچه در توانتان هست، بیشتر انجام دهید، چرا که باعث خواهد شد گرمازده شوید، بدنتان دهیدراته شود و یا حتی بدتر.

فعالیتی را انتخاب کنید که از آن خوشتان می‌آید، مثلا دوچرخه سواری، دویدن و یا شنا کردن. ورزش‌های فضای بازی همچون بسکتبال، فوتبال، و والیبال هم می‌توانند به تسریع کاهش وزنتان کمک کنند. به اعتقاد موسسه‌ی Mayo Clinicیک ساعت شنا کردن برای یک شخص ۹۰ کیلویی، حدود ۵۲۸ خواهد سوزاند.

با وجود اینکه تمرین با وزنه، فعالیت مهمی برای دستیابی به بدن مورد علاقه‌ی شماست، اما کلید رسیدن به اهداف ، تمرینات هوازی است.

۳. خودتان را به چالش بکشید

موثرترین تمرینات برای از بین بردن چربی شکم، آنهایی هستند که کل بدنتان را هدف قرار می‌دهند. هنگامی که می‌خواهید وزن کم کنید، با رسیدن به بالاترین سطح خستگی، خودتان را به چالش بکشید. بارفیکس و پلانک، دو تمرین موثرند که کل بدن را بکار می‌گیرند و می‌توانید آنها را بیرون از خانه هم انجام دهید.

برای تست بارفیکستان هم بدنبال یک زمین بازی بگردید. در یک ست، تا آنجا که می‌توانید بارفیکس بزنید. انجام مکرر حرکات پیچیده، فیبر عضلات شما را به چالش خواهد کشید.

این کار به تدریج سوخت و سازتان را افزایش خواهد داد و کمکتان خواهد کرد تا وزن کم کنید. هنگام اجرای پلانک هم همین ذهنیت را داشته باشید. تا آنجا که می‌توانید در آن وضعیت بمانید. با افزودن شنا سوئدی، دیپ پشت بازو، و دراز و نشست هم به تمرینتان تنوع دهید. همچنین می‌توانید نوع تمرین کاردیوتان را هم دستخوش تغییر کنید. ایده‌ی اصلی این است که سخت تلاش کنید، اما در عین حال لذت هم ببرید

وضعیت کنونی بدن

این که با اروبیک چقدر می‌شود وزن کم کرد، بیش از هر چیزی به وضعیت کنونی شما بستگی دارد. هرقدر بیشتر اضافه‌وزن داشته باشید، قادر هستید با نرخ بیشتری وزن کم کنید.

از سوی دیگر اگر وزنتان خیلی بالا باشد شاید نتوانید برای مدت طولانی فعالیت‌هایی شدید مثل دویدن داشته باشید و روند کاهش وزن آهسته به نظر برسد.

این اتفاق دلیلی ساده دارد. کسی که وزنش 100 کیلوگرم باشد، در موقع دویدن یک وزنه صدکیلویی را حمل می‌کند. این کار دشوارتر از حمل بدنی با وزن 60 کیلو است.

اگر حجم عضلات در مقایسه با میزان چربی خیلی کم باشد، انجام تمرین‌های اروبیک بسیار دشوار می‌شود.

نوع فعالیت اروبیک

فعالیت‌های شدید‌تر مثل دویدن سریع؛ خیلی بیشتر از فعالیت‌های سبک مثل پیاده‌روی کالری مصرف می‌کنند. اما شما قادر نیستید یک ساعت با سرعت زیاد بدوید و زود خسته می‌شوید. برای همین باید بتوانید تناسبی بین شدت و مدت تمرین اروبیک برقرار کنید .

افراد مسن، ، باردار و برخی بیماران خاص بهتر است تمرین‌های بسیار سبک داشته باشند.

بهترین ورزش برای چربی سوزی شکم | بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو در باشگاه

طول و تناوب تمرین

برای این که بیشتر وزن کم کنید باید طول تمرین خود را بیشتر کنید .قطعا یک ساعت دویدن بیشتر از یک ربع پیاده‌روی کالری می‌سوزاند. اگر تمرین به اندازه کافی طولانی باشد، با یک به سادگی می‌شود وزن کم کرد.

باعث تناسب‌اندام و ارتقای سلامتی می‌شود.

همچنین این که هر هفته چند نوبت تمرین می‌کنید اهمیت دارد. اما مجبور نیستید تمام روزهای هفته را تمرین کنید. معمولا داشتن سه جلسه تمرین شدید یا 5 جلسه تمرین ملایم در هفته کافی است.

عوامل دیگر

نوجوانان انرژی زیادی را برای رشد مصرف می‌کنند. آن‌ها مدام در حال جست‌وخیز و بازی هستند. برای همین کاهش وزن برای آن‌ها ساده‌تر است.

معمولا کاهش وزن نیم تا یک کیلو در هفته معقول است. برای با اروبیک به مشاوره متخصص نیاز است

فاطمه کیمیا

در ابتدا با نوشتن مجموعه 3 نمایشنامه برای کودکان با نام غول سیاه کوچولو کار محتوا را شروع کردم و آن را به چاپ رساندم.سپس دوره های محتوا ، سئوی محتوایی را آموزش دیدم. الان در حدود یکسال است که در به اندام دکتر کرمانی مشغول به کار نوشتن و ترجمه‌ی مقالات هستم.
دکمه بازگشت به بالا