علمی

واکنش عجیب یک اورانگوتان به نوزاد انسان/ فیلم

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، شامپانزه‌ها با استفاده از زبان اشاره با انسان‌ها ارتباط موثری برقرار می‌کنند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات را برای مدت طولانی به یاد بسپارند. آن‌ها می‌توانند قبل از به کار بردن شگردهای هوشمندانه‌ی حمله در شکار، درباره‌ی آن فکر کنند.

هم‌چنین مشاهده شده‌است شامپانزه‌ها برای اعضای خانواده‌شان از فنون کنترل ذهن استفاده می‌کنند. اخیرا پژوهش‌ها نشان داده‌اند شامپانزه‌ها بدون مداخله‌ی انسان به شامپانزه‌های جوان‌تر زبان اشاره را درس می‌دهند.

بازتاب هوش یک اورانگوتان معمولا در قابلیت بی‌همتای او در تقلید کارهای انسان‌ها مشهود است. این هوش فوق‌العاده آن‌ها را قادر می‌سازد مهارت‌های جدید و پیچیده را یاد بگیرند تا چیزهایی کنار هم قرار دهند و چیز جدیدی درست کنند. این حیوانات باهوش هم‌چنین این قابلیت بی‌همتا را دارند که مهارت‌های جدید و پیچیده‌ی دیگری از قبیل اره کردن چوب، یا استفاده چکش و میخ را یاد بگیرند و چیزهایی درست کنند.

از میان مهارت‌های انسان‌گونه، آن‌ها می‌توانند میخ را در چوب بکوبند، موها را شانه کنند، چوب را اره کنند. دیده شده‌است آن‌ها از برگ‌ها به عنوان چتر استفاده می‌کنند تا خیس نشوند و برای نوشیدن آب از فنجان استفاده می‌کنند. اورانگوتان‌ها در آزمون آینه اثبات کرده‌اند از وجود خود آگاهی دارند. هم‌چنین نقشه‌ی اطراف‌شان را به خوبی در مغزشان ترسیم می‌کنند و هنگام سیاحت در محیط از آن استفاده می‌کنند. اورانگوتان‌ها اگر در معرض زبان اشاره قرار بگیرند می‌توانند به خوبی آن را یاد بگیرند و استفاده کنند.

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا