ایران کسب و کارعمومی

سرویس اسانسور شامل چیست

با توجه به اهمیت و در ساختمان و احتمال بروز حوادث غیر قابل جبران، در خصوص عدم سرویس و نگهداری صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص،  آسانسور بر آن شد با نگاهی تخصصی و اصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام نماید. لذا مدیران محترم ساختمانها آگاه باشند، در صورت بروز هر گونه حادثه، طبق قانون، این حق به هر یک از افراد سانحه دیده مبنی بر شکایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانکار و درخواست غرامت از مقصرین امر، لازم الاجرا میباشد.

لذا دارا بودن قرارداد سرویس و نگهداری معتبر به همراه بیمه و استاندارد و همچنین انعقاد قرارداد نگهداری سالیانه با شرکت معتبر و دارای صلاحیت (دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، عضویت سندیکای آسانسور ) امری ضروری بوده و میتواند گره گشای مشکل پیش آمده باشد.

سرویس و نگهداری شرکت آسانسور

سرویس ماهیانه آسانسور، پله برقی و بالابر  آسانسور گیرلس و روملس و آسانسور های خودروبر علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خرابی های احتمالی میشود. بعنوان مثال می توان با چک کردن ماهیانه، میزان بار وارده بر هر یک از سیم بکسلهای دستگاه توسط متخصصین امر به کمک ابزار مخصوص و تنظیم آن از آسیب رسیدن به فلکه اصلی موتور، فلکه هرزگرد، سیم بکسل وسر خوردگی کابین جلوگیری بعمل آورد.

چک لیست سرویس آسانسور در شرکت الماس

 1. روغن دان آسانسور: روغن دان ها باید پر باشند وگرنه آسانسور به صدا می افتد و بعد مدتی کفشک و ریل خشک شده و باعث اصطحکاک بین کفشک و ریل شده
 2. بکسل های آسانسور: سیمهای بکسل آسانسور حتما باید بازدید شوند و از میزان مقاومت و خشکی آن آگاه شد و همه جای آنرا باید بازدید کرد تا جایی از آن زخمی نباشد و رشته ای از آن پاره نشده باشد
 3. پاراشوت یا ترمز اضطراری آسانسور: مهم ترین بخش آسانسور این قسمت میباشد. عملکرد سیستم پاراشوت آسانسور به این صورت است که اگر بکسلهای آسانسور پاره شود و یا سرعت حرکت آسانسور به سمت پایین زیادتر از حد شود پاراشوت عمل خواهد کرد و کابین در ریلهای آسانسور قفل شده و از حرکت می ایستد. جدیدترین سیستم پاراشوت ، پاراشوت تدریجی می باشد که آسانسور آرام آرام بایستد و یکدفعه  قفل نشود چراکه آن نیز میتواند موجب حادثه شود.
 4. عملکرد درب های  آسانسور: باید روانی و بی سروصدا بودن دربها چک شود و ریلها و سر درب آن تمیز شود و عملکرد کنتاکتها و سیستم مکانیکی آن چک شود.
 5. عدم اخطار تابلوی برق  آسانسور
 6. سیستم برقی و وضعیت سیم کشی و داکتها
 7. عملکرد دیکتاتورها یا آرام بندهای درب لولایی آسانسور
 8. عملکرد مگنت درب بازکن و قفلهای آسانسور
 9. سفتی پیچو مهره های آسانسور و ریلها و همچنین اتصالات برقی تابلوهای آسانسور
 10. عملکرد گاورنر آسانسور
 11. وضعیت کابین آسانسور
 12. لرزش و میزان شوک کابین هنگام حرکت آسانسور
 13. وضعیت جک هیدرولیکی ، روغن یونیت ، شیلنگ و تصالات مربوطه آسانسور هیدرولیکی
 14. وضعیت هرزگرد آسانسور
  سرویس و نگهداری شامل امر نگهداری از قطعات و انجام دستورالعمل های مخصوص آن می شود. اغلب یک یا چند دستگاه آسانسور به سرویسکار سپرده شده و به او گفته می شود: از این آسانسورها نگهداری کن .” بدون اینکه هیچ دستورالعملی به وی داده شود و بدون اینکه به او آموخته شود ” از این آسانسورها نگهداری کن .یعنی چه ؟ اگر سرویس و نگهداری آسانسور تحت قراردادی صورت می پذیرد ، سرویسکار باید بداند انجام چه اموری در آن قرارداد قید شده و انجام چه اموری قید نشده است.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور pdf رایگان | قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

 1. فاصله زمانی بین انجام سرویس و نگهداری کنونی تا سرویس و نگهداری بعدی در آسانسور بستگی به مواردی از جمله میزان استفاده و بهره برداری ، نوع کاربرد ، نوع شرایط آب و هوایی و چند عامل دیگر دارد. در برنامه سرویس و نگهداری توضیح کلی کار برای استفاده سرویسکارهای آموزش دیده آمده است . اما اصولا جزئیات چگونگی انجام این کارها در برنامه ذکر نمی شود . البته بسیاری از جزئیات حیاتی و مهم کارها برای تاکید بر روی آنها در برنامه سرویس و نگهداری قید میشود. توضیح کلی کار سرویس و نگهداری در دستورالعمل های سازنده به تفکیک در هر بخش از آسانسور که در اختیار سرویس کاران قرار می گیرند ، موجود است . اصولا قبل از شروع به کار سرویسکار باید آموزش های لازم بر اساس آن توسط سازنده به آنها داده شود و کمک سرویس کار مدتی زیر نظر سرویس کاران ماهر بصورت عملی آموزش ببینند

سرویس و نگهداری شامل امر نگهداری از قطعات و انجام دستورالعمل های مخصوص آن می شود. اغلب یک یا چند دستگاه آسانسور به سرویسکار سپرده شده و به او گفته می شود: از این آسانسورها نگهداری کن .” بدون اینکه هیچ دستورالعملی به وی داده شود و بدون اینکه به او آموخته شود ” از این آسانسورها نگهداری کن .یعنی چه ؟ اگر سرویس و نگهداری آسانسور تحت قراردادی صورت می پذیرد ، سرویسکار باید بداند انجام چه اموری در آن قرارداد قید شده و انجام چه اموری قید نشده است .

این نمونه برای یک آسانسور کششی طراحی شده است که دوره سرویس و نگهداری آن یک ماه تعیین شده است. زمانی بین انجام سرویس و نگهداری کنونی تا سرویس و نگهداری بعدی در آسانسور بستگی به مواردی از جمله میزان استفاده و بهره برداری ، نوع کاربرد ، نوع شرایط آب و هوایی و چند عامل دیگر دارد. در برنامه سرویس و نگهداری توضیح کلی کار برای استفاده سرویسکارهای آموزش دیده آمده است . اما اصولا جزئیات چگونگی انجام این کارها در برنامه ذکر نمی شود . البته بسیاری از جزئیات حیاتی و مهم کارها برای تاکید بر روی آنها در برنامه سرویس و نگهداری قید میشود. توضیح کلی کار سرویس و نگهداری در دستورالعمل های سازنده به تفکیک در هر بخش از آسانسور که در اختیار سرویس کاران قرار می گیرند، موجود است. اصولا قبل از شروع به کار سرویسکار باید آموزش های لازم بر اساس آن توسط سازنده به آنها داده شود و کمک سرویس کار مدتی زیر نظر سرویس کاران ماهر بصورت عملی آموزش ببینند.

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

پاسخ به این سوال که چگونه آسانسور را سرویس کنیم تنها در یک جمله کوتاه خلاصه نخواهد شد. سرویس آسانسور موضوعی کاملا تخصصی است و به هیچ عنوان امکان انجام آن توسط کاربران آسانسور بدون در اختیار داشتن تجهیزات ایمنی ضروری و البته تخصص و مهارت امکان پذیر نیست.

ساکنین برج های مسکونی و تجاری در حال حاضر را به عنوان یک جزء مهم از ساختمان به شمار می آورند، درآمد جهانی این عضو مهم تا سال 2023 بیش از 20 میلیارد دلار خواهد بود!

آسانسور نه فقط در افزایش ارزش خانه ها و آپارتمان ها موثر است، بلکه می تواند نقش فوق العاده مهمی در راحتی و رفاه ساکنین ساختمان ها داشته باشد. اما سرویس اسانسور از جمله الزاماتی است که می تواند تضمین کننده عملکرد استاندارد این وسیله حیاتی در ساختمان ها باشد. تعمیر و نگهداری آسانسور برای کاهش احتمال خطرات جانی و مالی ناشی از خرابی آسانسور واقعا ضروری است!

شرکت پارس ایمن الکترونیک با بیش از 12 سال تجربه در زمینه هایی هم چون ، سرویس و نگهداری آسانسور در تهران، به واسطه همکاری با تیمی حرفه ای و ارائه مشاوره های رایگان جهت اطلاع از قیمت سرویس آسانسور در محل، خدماتی ارزشمند و البته حرفه ای را به مشتریان ارائه می کند.

سرویس اسانسور شامل چیست؟

سرویس اسانسور شامل بررسی عملکرد تمامی قطعات و اجزاء آسانسور به منظور اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه چه در بخش مسکونی و چه در بخش های تجاری است. بر اساس آمارهای موجود کم تر از 30 درصد آسانسورهای بیمارستانی استاندارد هستند، بنابراین استاندارد نبودن آسانسورها و عدم سرویس به موقع آسانسور توسط تکنسین های متخصص قطعا باعث بروز خسارت هایی جدی و البته تاسف بار می شود!

سرویس آسانسور شامل مجموعه عملیات و فعالیت هایی است که تکنسین یا تکنسین ها در آن به بررسی کابین، چاه، موتور و اتاقک آسانسور می پردازند. در انواع آسانسورهای هیدرولیکی، پیچی، کششی، مغناطیسی و پنوماتیک روند سرویس و همینطور نحوه انجام مراحل سرویس و نگهداری آسانسور کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین امکان استفاده از یک تکنیک یا فرمول مشابه برای سرویس تمامی انواع آسانسورها وجود ندارد!

نگهداری صحیح آسانسور شامل بررسی تمامی قطعاتی است که نقش کلیدی در عملکرد استاندارد این دستگاه دارند. سرویس مهم ترین قطعات آسانسور عبارت اند از :

 • سرویس و نگهداری کابین آسانسور
 • سرویس و نگهداری یوک کابین
 • سرویس کادر وزنه آسانسور
 • نگهداری درب کابین آسانسور
 • سرویس و نگهداری کلیدها یا شاستی احضار طبقات آسانسور

مراقبت از آسانسور ضروری تر از آن چیزی است که می توان فکر کرد! سرویس صحیح آسانسور روشی مطمئن برای کنترل نواقص یا خرابی های جزئی و احتمالی است که می تواند به مرور زمان به یک مشکل جدی در آسانسور تبدیل شود.

استفاده از ابزارهای جدید برای تشخیص درست خرابی های رایج آسانسور موضوع مهمی است که شرکت های حرفه ای سرویس و نگهداری آسانسور از جمله شرکت پارس ایمن الکترونیک به آن توجه ویژه ای دارند.

دستورالعمل سرویس و نگهداری آسانسور

دستورالعمل سرویس و نگهداری آسانسور برای هر یک از انواع آسانسورها متفاوت و کاملا اختاصی است، اما به طور کلی سرویس دوره ای آسانسور از جمله روش های تضمین شده برای حفظ کارایی و عملکرد این دستگاه محسوب می شود. مهم ترین بخش های آسانسور در مراحل سرویس عبارت اند از :

 • موتورخانه
 • چاه آسانسور
 • بررسی موتور گیربکس
 • کابین آسانسور
 • قاب وزنه
 • تابلو فرمان
 • درب کابین
 • درب های طبقاتی
 • اطمینان از عملکرد صحیح قفل درب

بهترین روش سرویس آسانسور بررسی تمامی قطعات و فاکتورهایی است که در حرکت تا توقف آسانسور از مبدا تا مقصد تاثیرگذار است. اطمینان از عملکرد صحیح درب ها، اطمینان از حرکت و سرعت استاندارد آسانسور و همینطور بررسی کلیه تجهیزاتی که در عملکرد این دستگاه نقشی کلیدی دارند، نحوه سرویس اسانسور را مشخص می کند.

چگونگی سرویس و نگهداری آسانسور

چگونگی سرویس و نگهداری آسانسور به فاکتورهای مختلفی وابسته است که شاید مدل آسانسور، زمان نصب، محل نصب، نوع استفاده و همینطور کیفیت اجزاء و قطعات آسانسور نقش مهمی در تعیین این فاکتور داشته باشد.

شرکت سرویس آسانسور پارس ایمن الکترونیک ارائه دهنده بهترین خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در تهران با تعرفه هایی کاملا منصفانه و بر اساس جدیدترین متدهای روز جهان می باشد. تعیین مدت زمان سرویس آسانسور توسط تکنسین های این مجموعه پس از بررسی پارامترهای مهمی از جمله اخرین زمان سرویس آسانسور مشخص می شود.

مهم ترین پارامترهای تعیین هزینه سرویس آسانسور

پارامترهای تعیین هزینه سرویس آسانسور شامل موارد متعددی است که از مهم ترین آن ها باید به موراد ذیل اشاره کرد :

 • نوع ساختمان
 • نوع درب آسانسور
 • تعداد توقف در طبقات
 • تعداد واحدهای هر طبقه
 • تعداد آسانسور
 • نوع آسانسور

قیمت سرویس ماهیانه آسانسور در شرکت هایی که تعرفه های منصفانه را به عنوان اولویت مورد توجه قرار می دهند، از جمله شرکت پارس ایمن الکترونیک، مطابق با نوع خدمات ارائه شده و همینطور کیفیت خدمات مشخص خواهد شد. قیمت سرویس ماهانه آسانسور در ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری یکسان نیست!

مناطق تحت پوشش سرویس آسانسور تهران

مناطق تحت پوشش سرویس آسانسور تهران در شرکت پارس ایمن الکترونیک :

 • خدمات سرویس آسانسور در غرب تهران
 • خدمات سرویس آسانسور در شرق تهران
 • خدمات سرویس آسانسور در جنوب تهران
 • خدمات سرویس آسانسور در شمال تهران

تعمیر و نگهداری آسانسور با قیمت مناسب در شرکت پارس ایمن الکترونیک و با ارائه فاکتور به مشتریان انجام می گیرد، از طرفی ارائه گارانتی معتبر به مشتریان جزء اولین اولویت هایی است که تکنسین های پارس ایمن الکترونیک به واسطه آن بهترین خدمات ممکن را به مشتریان ارائه می نمایند.

آشنایی با نحوه سرویس و نگهداری آسانسور به شما کمک می کند تا از خراب شدن آسانسورتان جلوگیری کنید و اگر اشکال کوچکی هم پیش آمد به سادگی قادر به برطرف کردن آن باشید. فراموش نکنید که سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهم ترین راه ها ی نگهداری از آن می باشد. برای سرویس آسانسور های خود می توانید به ، پارس ایمن بالابر اعتماد کنید.

این مجموعه در زمینه نصب و راه اندازی انواع نیز فعالیت داره و با تعمیرکاران و مهندسین کاربلد و حرفه ای آماده ی خدمت رسانی به مشترین عزیز می باشد. این مجموعه آمادگی ارائه خدمات به تمام نقاط تهران را دارد.

 

اکثر شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور، پایه قیمت های مربوط به سرویس و نگهداری خود را به صورت دوره ای تعیین می کنند و فاکتورهایی از جمله سن و نوع قطعه و کیفیت آن به قرارداد اضافه میشود. اصولا در تنظیم قرار داد فرض بر این است که یک سیستم آسانسوری برنامه و مکانیزم نگهداری خوبی نداشته و اصلا طی چندین سال سرویس نشده است . تیم ارزیابی کننده ممکن است نیاز ببیند قبل از شروع بکار آسانسور، هزینه هایی از جمله تعویض قطعات و تعمیرات در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد ممکن است تعویض قطعه در حین نگهداری صورت بگیرد که نسبت به تعویض فوری قطعه به صرفه تر است.

 

دکمه بازگشت به بالا