اقتصادیایران کسب و کارعمومی

طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی

نکات طراحی دکور مغازه لوازم آرایشی

  • در انتخاب تابلوی ورودی برای مغازه وسواس به خرج دهید.

 طراحی مغازه لوازم‌آرایشی، افرادی هستند که به زیبایی اهمیت می‌دهند؛ این افراد ناخودآگاده به عناصر زیبایی‌شناسی نیز توجه می‌کنند.

انتخاب یک تابلوی باکیفیت، خوش رنگ و لعاب و حرفه‌ای برای مغازه شما، مانند نام تجاری و شناسنامه مغازه‌تان عمل خواهد کرد. اگر توجه کرده باشید وجود یک تابلوی حرفه‌ای در سردر یک مغازه، حس کیفیت و مرغوبیت محصولات آن فروشگاه را به افراد القا می‌کند و همین موضوع باعث جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد شد. کار طراحی تابلوی ورودی مغازه‌تان را بهتر است به افراد ماهر بسپارید و در این انتخاب وسواس به خرج دهید؛ چراکه یکی از فاکتورهای مهم در جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد بود.

دکور لوازم آرایشی ام دی اف | دکور مغازه لوازم ارایشی دست دوم

همخوانی رنگ‌های به کار رفته در تابلو با دکور لوازم آرایشی هم باعث جذابیت بیشتر مغازه شما برای مشتریان و جلوه‌ی بیشتر دکوراسیون خواهد شد.

  • انتخاب رنگ مناسب برای دیوار و قفسهها

طراحی داخلی مغازه طلا فروشی: همانطور که می‌دانید انتخاب رنگ مناسب و اصولی یکی از فاکتورهای اساسی در دکوراسیون است. لوازم آرایشی و بسته‌بندی‌های آن‌ها به اندازه‌ی کافی زیبایی و رنگ و لعاب دارند؛ بنابراین رنگ سفید بهترین انتخاب برای دکوراسیون مغازهی لوازم آرایشی است. این رنگ ظاهری مرتب و زیبا به مغازه‌ی شما خواهد بخشید و با این انتخاب نظر مشتریان به محصولات بیشتر جلب خواهد شد؛ ضمن اینکه رنگ سفید حس آرامش و پاکیزگی را برای مشتری تداعی خواهد کرد. پس با انتخاب یک دکوراسیون سفید یکدست و نورپردازی روشن، هم نظر مشتریان را جلب کنید و هم به بزرگتر به نظر رسیدن فضای مغازه‌تان کمک کنید.

 طراحی دکور صرافی: البته اگر دوست ندارید که از یک رنگ در دکوراسیون مغازه‌تان استفاده کنید؛ می‌توانید از ترکیب دیوارهای سفید در کنار قفسه‌های طرح چوب، صورتی، یاسی، طلایی، نقره‌ای و حتی نوک‌مدادی هم استفاده کنید. البته در این صورت توجه شما به نورپردازی مغازه و قفسه‌ها باید بیشتر باشد؛ تا محصولات به خوبی قابل رؤیت باشند.

قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی نیز از اهمیت بالایی در انتخاب محصول توسط مشتری و چیدمان دارد، شما میتوانید برای انتخاب بهترین قفسه میتوانید از مقاله استفاده کنید.

 برای درک بهتر پیشنهادات ما در رابطه با دکوراسیون و رنگ دکور مغازه، به عکس‌هایی که از کاربرد این نوع دکوراسیون در متن آورده شده، در دکوراسیون مغازه آرایشی توجه کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.

  • نورپردازی قفسهها را فراموش نکنید.

نورپردازی قفسه‌ها برای جلوه‌ی بیشتر محصولات داخل قفسه‌ بسیار مهم است و نباید در دکور مغازه آرایشی نادیده گرفته شود؛ مخصوصا برای مغازه‌هایی که از قفسه‌های تیره برای دکوراسیون آن‌ها استفاده شده است.

رنگ لامپ‌هایی که برای نورپردازی انتخاب می‌کنید، لزوما نباید آفتابی یا مهتابی باشد. شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌های صورتی، آبی و یاسی و متناسب با سایر رنگ‌های به کار رفته در دکور مغازه‌تان، جلوه‌ی قفسه‌ها را چندین برابر کنید.

  • در دکور مغازه آرایشی، آینه فراموش نشود.

یک دیوار کوچک را در مغازه‌تان با آینه تزیین کنید تا علاوه بر زیبایی بخشیدن به دکور مغازه‌، مشتریان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. آینه‌ها در دکوراسیون معجزه می‌کنند و به شما کمک می‌کنند با کم‌ترین هزینه، هم فضا را زیباتر کنید و هم مغازه‌تان بزرگتر به نظر برسد. تلألو نور در آینه، جلوه‌ای جذاب به دکور مغازه لوازم آرایشی کوچک خواهد بخشید.

  • ویترین مغازه، اولین چیزی که به چشم  مشتری میخورد.

مطالعات نشان می‌دهد، افراد بیشتر اطلاعات خود را از طریق حس بینایی دریافت و پردازش می‌کنند؛ از این رو ایجاد المان‌های بصری جذاب، اهمیت بسیار بالایی در جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد داشت.

ویترین لوازم آرایشی، بیانگر سبک کلی و کیفیت محصولات مغازه‌ی شما است و در دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید با طراحی یک ویترین جذاب و زیبا، مشتریان را از بیرون به داخل مغازه‌تان هدایت کنید. یک ویترین حرفه‌ای و جذاب که توسط طراحان داخلی ماهر دیزاین شده باشد؛ می‌تواند حتی افرادی که قصد خرید از مغازه شما ندارند را هم به داخل مغازه جذب کند. سعی کنید محصولاتی هم که برای ورودی مغازه و ویترین انتخاب می‌کنید؛ از محصلات باکیفیت، پرفروش و از برندهای مشهور باشند.

 قراردادن یک ویترین کوچک در وسط مغازه نیز جلوه‌ی مغازه‌ی شما را برای مشتریان چند برابر خواهد کرد.

  • این نکته را به یاد داشته باشید برای نمایش محصولاتی که بسته‌بندی زیبا و خاص دارند از ویترین‌های ساده و شکیل استفاده کنید؛ اما برای به نمایش گذاشتن محصولاتی که ظاهری ساده دارند از ویترین لوازم آرایشی های خاص با طراحی‌های پیچیده‌تر استفاده نمایید.
  • نظمدهی به محصولات برای کمک به انتخاب مشتری

نظم داشتن دکور مغازه و نحوه‌ی چیدمان محصولات در قفسه‌ها، نیز یکی از فاکتورهای مهم در دکور لوازم آرایشی است. پیشنهاد ما به شما این است که تمام محصولات هر برند را با پوسترهای تبلیغاتی آن برند و تستر محصولاتش، در یک بخش قرار دهید تا مشتری اگر از طرفداران یک برند خاص هست، به راحتی محصول موردنظر خود را بیابد و خریداری کند. می‌توانید با صرف هزینه‌ی بیشتر، نام هر برند را هم در بالای قفسه مخصوص آن برند طراحی کنید. این کار پرستیژ و کاریزمای مغازه‌ی شما را برای مشتری چندین برابر خواهد کرد.

استفاده از به شما در نظم دهی و اهمیت به مشتری مداری کمک خواهد کرد.

  • خلاقیت در دکوراسیون برای تک بودن دکوراسیون مغازهتان

شما می‌توانید با ایده‌های خلاقانه و به سلیقه خودتان، دکوراسیون مغازه آرایشی کوچک خود را منحصربه‌فرد و یکتا کنید؛ مثلا برای چیدمان لاک‌ها و سایر اقلام ریز فروشگاهتان، یک استند زیبا طراحی کنید. این استند می‌تواند به شکل لاک، رژ لب و… باشد و یا با انتخاب یک ترکیب رنگ جذاب و متناسب با رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون مغازه آرایشی، با یک استند ساده کاری کنید که نظر مشتریان جلب شود. از این ایده‌ها برای استند عطرهای جیبی و کوچک نیز می‌توانید استفاده کنید

دکمه بازگشت به بالا