ایران کسب و کارعمومی

طرز چسباندن سنگ انتیک روی دیوار گچی

نصب سنگ آنتیک یکی از روش‌های کاربردی این سنگ در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان است. اجرای سنگ آنتیک روی گچ و کاشی از تکنیک‌های مدرن استفاده از این سنگ در طراحی داخلی منزل است. سنگ آنتیک که تشکیل شده از خرده سنگ‌ها بوده بیشتر برای تزیین یک بخش از ساختمان کاربرد دارد.

طریقه نصب سنگ آنتیک روی گچ و کاشی برای قسمت‌های از ساختمان مثل بین کابینت و پشت تلویزیون آموزش داده می‌شود. نصاب سنگ آنتیک با رعایت مراحل اجرای سنگ آنتیک بر روی دیوار این نمونه سنگ تزیینی را در محل مشخص نصب می‌کند.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

روش نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی و طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب از رایج ترین موارد آموزش نصب این سنگ در قسمت‌های خاصی از ساختمان می‌باشد. از دیگر موارد پر اهمیت در نصب سنگ آنتیک در بین کاربران می‌توان به هزینه نصب سنگ آنتیک اشاره داشت.

در این مقاله به بررسی موارد کاربرد نصب سنگ آنتیک در ساختمان و مراحل نصب سنگ آنتیک پرداخته شده است.

نصب سنگ آنتیک بر روی دیوار از نمونه کاربرد‌های سنگ در دکوراسیون داخلی منزل و دیگر ساختمان‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر نصب سنگ آنتیک که بصورت خرده ریز‌های تزیینی در کنار هم قرار می‌گیرند در دیوار پشت تلویزیون و بین کابینت در آشپزخانه بسیار دیده شده است.

در واقع اجرای سنگ پرطاووسی در قسمت‌های خاصی از ساختمان با هدف ایجاد سبک خاصی از طراحی همراه بوده و در فضای منزل تغییرات چشمگیری را ایجاد می‌کند. سنگ آنتیک که تشکیل شده از ضایعات دیگر سنگ‌ها بوده قابلیت ست شدن با دکوراسیون‌های متنوع را دارد.

تلفیق سبک‌های مختلف دکوراسیون مثل کاغذ دیواری و سنگ و دیوار گچی و سنگ آنتیک با این سبک به راحتی امکان پذیر است. اگر تمایل دارید از تکنیک نصب سنگ آنتیک برای تغییر کوراسیون فضای سالن و آشپزخانه‌تان در منزل بهره برید تا انتهای مطلب آموزش نصب سنگ آنتیک با ما همراه باشید.

نصب سنگ آنتیک در ساختمان با روش‌های مختلفی قابل انجام است. تفاوت مشاهده شده در روش‌های اجرای سنگ آنتیک وابسته به نوع دیوار و تجهیزات لازم برای نصب این سنگ است. در این بخش به دو روش نصب سنگ آنتیک در منزل اشاره خواهیم داشت.

طریقه نصب سنگ آنتیک با چسب روی کاغذ دیواری

نصب سنگ آنتیک روی کاغذ دیواری با چسب کاشی یا رزین بر روی دیوار پشت تلویزیون یا بین کابینت انجام می‌شود. در این حالت ترکیب رنگ مناسب با کف و کاغذ دیواری نصب شده برای نصب سنگ آنتیک انتخاب می‌شود.

سطح بین سنگ آنتیک و کاغذ دیواری با مواد مناسبی به تشخیص نصاب سنگ آنتیک پوشانده می‌شود. توجه داشته باشید سنگ‌ها از کناره صاف باشند تا در هنگام نصب در بین آنها فاصله نیافتد.

آموزش تصویری نصب سنگ آنتیک با چسب | آموزش نصب سنگ آنتیک با دوغاب

نحوه نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی

در ابتدای اجرای سنگ آنتیک بر روی دیوار گچی از یک پرایمر مخصوص استفاده می‌شود. پرایمر برای آماده سازی سطح زیر کار، جهت نصب سنگ آنتیک بر روی دیوارهای گچی کاربرد دارد. این کار برای یکپارچه سازی سطح زیرین نصب سنگ آنتیک می‌باشد.

طریقه چسباندن سنگ انتیک روی گچ با پرایمر سازی دیوار و با در کنار هم قرار دادن سنگ‌های تزیینی بواسطه چسب‌های مخصوص آموزش داده می‌شود.

آموزش نصب سنگ آنتیک برای کاربرد این سنگ تزیینی در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و دیگر بخش‌های منزل مثل آشپزخانه در مراحل خاصی انجام می‌شود. در این بخش به بررسی شش مرحله نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی،کاشی و کاغذ دیواری می‌پردازیم.

مرحله اول – تهیه تجهیزات لازم برای نصب سنگ آنتیک

در ابتدای کار با مشورت نصاب سنگ آنتیک و متناسب با جنس دیوار مدنظرتان، لوازم مورد نیاز برای نصب و اجرای سنگ آنتیک را تهیه کنید. برای خرید سنگ آنتیک طول و عرض محیطی که تحت پوشش سنگ قرار می‌گیرد بسیار اهمیت دارد.

مرحله دوم – آماده سازی سطوح برای نصب سنگ آنتیک

پرایمرسازی دیوار وابسته به جنس اصلی آن که گچ، کاغذ دیواری یا کاشی بوده صورت می‌گیرد. این کار برای فراهم کردن شرایط سطوح جهت نصب سنگ آنتیک و جلوگیری از آسیب وارده به سنگ به مرور زمان است. در این حالت دیوار را گرد و غبار و دیگر ذرات آلودگی پاک کرده و عمل آماده‌سازی سطح را وابسته به جنس دیوار انجام دهید.

مرحله سوم-ایجادعایق رطوبتی در سطح قبل اجرای سنگ آنتیک

یکی دیگر از موارد پر اهمیت در نصب سنگ آنتیک ایجاد عایق رطوبتی خصوصا روی دیوار گچی است. این کار برای جلوگیری از نفوذ مایع پلیمری چسب‌های سنگ آنتیک در دیوار گچی می‌شود. جذب این مواد به یکدیگر نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

نحوه انجام این کار در سطوح سیمانی با خیس کردن، سطوح گچی با قرار دادن پرایمر بر روی دیوار به مدت 24 ساعت و در نهایت برای کاشی با خراب کردن آن و رطوبت بخشیدن صورت می‌پذیرد.

مرحله چهارم-برش و آماده‌سازی سنگ آنتیک برای نصب

در این روش پس از اندازه‌گیری‌های انجام شده عملیات برش سازی سنگ در ابعاد مختلف انجام می‌شود. نصاب سنگ آنتیک با استفاده از تجهیزات تخصصی مثل دیسک برقی و الماس برش سنگ در ابعاد مورد نیاز را انجام می‌دهد.

در صورت نیاز به ابعاد کوچکتر سنگ آنتیک عمل برش با سیم چین و ابزار مشابه آن انجام می‌شود. قبل شروع مرحله نصب سنگ‌های برش داده شده آنتیک را با دقت بشویید و تمیز کنید.

مرحله پنجم-اجرا و نصب سنگ آنتیک

با استفاده از چسب مخصوص نصب سنگ آنتیک از گوشه طرح شروع به سنگ کاری کرده و به مناطق مرکزی برسید. کار نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی را از پایین به بالا شروع کنید. توجه داشته باشید سطح سنگ آنتیک را به مقدار کافی به چسب آغشته کنید.

پس از انجام چسب کاری با استفاده از چکش پلاستیکی، سنگ آنتیک را روی سطح مورد نظر بچسبانید. تا ده دقیقه پس از اجرای سنگ آنتیک امکان جا به جایی آن وجود دارد.

مرحله ششم-تمیزکاری دیوار پس از نصب سنگ آنتیک

پس از اتمام مرحله نصب سنگ آنتیک با استفاده از فرچه پلاستیکی یا موارد مشابه تمیز کنید. حتی در صورت تمایل می‌توانید برای دریافت نتیجه بهتر از نصب سنگ آنتیک یک روز بعد از اجرا ، بندکشی را با کمک کیسه بندکشی انجام دهید.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین سنگ کاری در شهر خود دسترسی دارید.

توجه داشته باشید نصب سنگ آنتیک در خانه و محیط‌هایی مثل دیوار پشت تلویزیون و دیوار بین کابینت با یک سری اقدامات و حساسیت‌هایی همراه است. رعایت نکات زیر در دریافت نتیجه مطلوب از نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی، کاشی یا کاغذ دیواری تاثیر بسزایی دارند.

  • در تمامی مراحل نصب سنگ آنتیک دستان و سنگ‌های نصبی را تمیز نگهدارید.
  • توجه داشته باشید که چسب یا دیگر مواد مور استفاده برای نصب سنگ آنتیک بر روی آن خشک نشود.
  • از مواد محافظتی در سطوح بین دیوار و همین طور محل‌های خارج منزل برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در مواد و خراب کردن آنها پس از نصب سنگ آنتیک استفاده کنید.

برای خرید سنگ آنتیک مناسب با محیط مدنظرتان با نصاب سنگ آنتیکسنگ آنتیک یکی از سنگ هاییست که از تکه های سنگ های کوچک تر و غیرقابل استفاده تشکیل شده است. این نوع سنگ تنوع طرح و رنگ زیادی دارد و می تواند زیبایی خاصی به خانه و دیوارهای شما ببخشد.

سنگ آنتیک بر روی سطوح مختلفی قابل اجراست اما یکی از پرکاربردترین سطوح آن دیوار گچی است به همین منظور در این مقاله آموزش نحوه نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی را به شما آموزش خواهیم داد.

این روش بیشتر برای بازسازی و ترمیم دیوارهای گچی قدیمی است. در هر صورت برای نصب سنگ آنتیم روی دیوارهای گچی به تکنیک ها و مصالح خاصی نیاز داریم که نه به دیوار و نه به سنگ آسیبی نرساند و این دو ماده را به طور کامل و عمری به هم متصل کند!

اولین نکته ای که باید در نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی رعایت کنید، بررسی دیوار است! دیوار شما باید کاملاً خشک و تمیز باشد. هرگونه رطوبت یا آلودگی می تواند به مرور زمان باعث کنده شدن سنگ از دیوار شود.

پس از آن باید روی دیوار پرایمر بزنید! بهتر است پرایمر را 24 ساعت قبل از شروع انجام کار استفاده کنید و اگر دیوار شما دارای ترک یا برآمدگی بود، آنها را نیز ترمیم کنید.

حالا باید مقدار مصالحی که نیاز دارید را محاسبه کنید. ابتدا مساحت قسمت موردنظر را محاسبه کنید، سپس ابعاد سنگ های آنتیک را اندازه بگیرید و مقدار چسب یا ملاتی که نیاز دارید را تخمین بزنید.

پس از تخمین مصالح و آماده سازی سطح، نوبت به برش سنگ ها در ابعاد مورد نظر و آماده کردن آنها طبق الگویی که مدنظرتان است، میرسد! برای برش سنگ ها بهتر است مراحل زیر را رعایت کنید:

  • داخل ساختمان این کار را انجام ندهید،
  • قبل از برش سنگ را خیس کنید،
  • اندازه دقیق سنگ ها را علامت گذاری کنید،
  • حتما از عینک و دستکش مخصوص استفاده کنید.

به شما توصیه می کنیم که قبل از شروع کار سنگ های آنتیک را به طرح دلخواهی که می خواهید روی زمین بچینید تا هنگام نصب دچار اشتباه نشوید و همان طرح را روی دیوار پیاده کنید.

حالا نوبت به اتصال سنگ آنتیک روی دیوار گچی می رسد. شاید شما ترجیح بدهید از روش های سنتی مانند ملات سیمانی استفاده کنید که باید بگوییم این روش کاملاً منسوخ شده و اشتباه است!

بیشتر بدانید:

اگر می خواهید سنگ های آنتیک به خوبی و سالیان سال بدون هیچگونه شکستن یا ریختنی، روی دیوار متصل بمانند باید از چسب اپوکسی یا رزیت اپوکسی استفاده کنید.

برای این کار پست سنگ آنتیک را به مقداری چسب اپوکسی آغشته کنید و کمی چسب را نیز روی دیوار بمالید. حالا با دقت سنگ را روی دیوار بچسبانید.

مراقب باشید که بیش از حد سنگ و دیوار را چسب نزنید.

پس از آنکه سنگ را چسبانید با یک چکش چوبی یا پلاستیکی روی آن ضربه بزنید تا بهتر متصل شود. اگر سنگ نیاز به جابجایی داشت سعی کنید در همان ده دقیقه اول اینکار را انجام دهید زیرا پس از آن چسب وارد گیرش نهایی خود می شود و دیگر نمی توان آن را جابجا کرد.پ

سنگ ها را از پایین به بالا و از سمت چپ به راست نصب کنید.

یک روز پس از نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی می توانید با استفاده از خمیر درزگیر (اگر مایل بودید و یا نیاز داشتید) بین سنگ ها را بندکشی کنید. البته خیلی از افراد نیز این کار را انجام نمی دهند!

مصالح لازم جهت نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی

یکی از موارد مهمی است که باید حتما زا آن اطلاع داشته باشید. هنگام نصب سنگ آنتیک بهتر است از چسب اپوکسی استفاده شود. در حقیقت این چسب را می توان مهم ترین مصالح مورد نیاز در این فعالیت نام برد.

باکیفیت ترین چسب های اپوکسی مخصوص چسباندن سنگ آنتیک روی دیوار گچی را می توانید از تهیه کنید. همچنین از رزین برای جلای بیشتر سنگ های آنتیک خود استفاده کنید و زیبایی دوچندانی به آنها ببخشید.

استفاده از رزین می تواند شستوشو و نظافت سنگ شما را ساده تر کند.

داشتن کاردک مخصوص چسب، گان چسب در صورت نیاز، چکش پلاستیکی، وسایل اندازه گیری، تراز سنج و دستکش مخصوص از دیگر مصالح مورد نیاز برای نصب سنگ آنتیک روی دیوار گچی می باشد.

کلام آخر

یکی از روش های ترمیم دکوراسیون قدیمی و بازسازی دیوارهای کهنه داخلی و خارجی ساختمان است. اجرای سنگ آنتیک روی گچ بیشتر از اجرای آن روی سرامیک یا کاشی کاربرد دارد و در کل یکی از تکنیک های مدرن نصب سنگ آنتیک است.

در حقیقت استفاده از سنگ آنتیک یکی از سبک های خاص تغییر دکوراسیون است که باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در فضای خانه می شود و با انواع دکوراسیون نیز قابل ست کردن است.

این نوع سنگ به سادگی با انواع سبک ها تلفیق می شود و نیاز به مصالح خیلی تخصصی و خاصی نیز ندارد.

در این مقاله تمام چیزی که برای نصب این نوع سنگ روی گچ نیاز داشتید را بیان کردیم، اما این موارد تنها برای افزایش اطلاعات و آگاهی شما بوده و توصیه همیشگی ما این است که برای انجام چنین کارهایی بهتر است از فردی متخصص و باتجربه کمک بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا