ایران کسب و کارعمومی

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟

لیفت نخ چیست؟

این نوع لیفت که برای از بین بردن افتادگی و شل شدن پوست به کار می رود، با نام لیفت پر نیز شناخته می شود. افرادی که پوستی شل و افتاده دارند و به اصطلاح پوست آنها پیر شده است، می توانند از این روش استفاده کنند تا پوست آنها مجدداً کلاژن سازی را آغاز کند.

لیفت با نخ که یک روش کم تهاجمی شناخته می‌شود، کمک زیادی به جوانسازی پوست افراد می کند و آنها می توانند بدون هیچ گونه نگرانی و دشواری، این روش را جایگزین جراحی لیفت صورت کنند. برای استفاده از این روش، متخصصان پوست شما را با استفاده از نخ به بالا می کشند و سپس بعد از اینکه نخ را در جای مناسب و بالا کاملاً محکم کردند، پوست شما کاملاً سفت و جوان خواهد شد. ظاهر پوست نیز بعد از گذشت مدتی خوب می شود و جای هیچ درمانی روی آن نخواهد بود

این روش که از سال 1990 ایجاد شد، تاکنون محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد و به ویژه بانوان پیدا کرده است. برای اینکه بتوانند با استفاده از لیفت نخ افتادگی های صورت را از بین ببرند، متخصصان از بخیه های بسیار ظریفی به صورت دائمی یا موقت استفاده می‌کنند. به بیان دیگر، جراحی که می خواهد این روش را روی فرد ایجاد کند، بخش های آویزان و افتاده پوست را بعد از عقب کشیدن، بخیه می زند تا آثار پیری را در فرد از بین ببرد.

این روش یک گزینه غیر تهاجمی برای لیفت صورت است. در این روش پزشک تعدادی نخ در سطح صورت قرار می‌دهد و سپس با “کشیدن” پوست به سمت بالا و محکم کردن نخ، پوست شما را لیفت می‌کنند. در این روش از نخ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که قابلیت جذب در پوست را دارند. این نخ‌ها قابلیت رویت ندارند و فرایند کلاژن‌سازی طبیعی پوست با اثر جذب شدن نخ در بدن، فعال‌تر می‌شود.

نحوه انجام لیفت نخ:

روش لیفت نخ ممکن است بسته به منطقه ای که هدف قرار داده اید و همچنین نحوه تشخیص پزشک شما متفاوت باشد اما تکنیک اساسی معمولاً یکسان است.

1- وقتی که کامل برای جراحی آماده شدید، الکل و همچنین بی‌حسی موضعی روی پوست شما قرار می‌گیرد.
2-از یک سوزن یا کانول نازک برای قرار دادن نخ ها زیر پوست شما استفاده می‌شود. قرار دادن نخ ها می‌تواند 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.
3-پس از قرار دادن نخ ها، سوزن‌های مخصوص قراردادن نخ، حذف می شوند. ممکن است در زیر پوست احساس فشار یا سفتی کنید.
4-در طی چند دقیقه از بیرون آمدن سوزن ها، نخ‌ها کامل درون پوست قرار می‌گیرند و آماده بالا کشیدن پوست می‌شوند.

ویژگی ‌ها:

2- لیفت ابرو‌ها

3-لیفت گردن و افزایش کلاژن‌سازی

4-رفع افتادگی گونه‌ها

5-زاویه‌سازی صورت

6-جلوگیری از شل شدن پوست

عوارض این روش:

لیفت با نخ در دسته روش‌های کم خطر با کمترین زمان بهبودی در نظر گرفته می‌شود، اما عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد:

 • کبودی
 • تورم
 • خون ریزی
 • درد جزئی در محل تزریق نخ
  15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارضی، از جمله فرورفتگی وجود دارد. در کل عوارض احتمالی جزئی هستند و به راحتی قابل اصلاح هستند.

در صورت وجود موارد زیر حتما به پزشک خود مراجعه کنید:

 • ترشحات سبز، سیا ، قهوه ای یا قرمز در محل عمل خود
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

مدت زمان انجام لیفت نخ:

این روش را می توان در مدت زمان حدود 45 دقیقه انجام داد، در صورت تمایل می‌توانید پس از آن دوباره به کار خود برگردید.

مناطق مورد نظر جهت انجام کار:

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت انتخاب می‌کنند که “آویزان” شده یا به مرور زمان افتاده به نظر می‌رسد این مناطق شامل موارد زیر است:

 • شقیقه
 • خط ابرو
 • ناحیه زیر چشم
 • پیشانی
 • گونه ها
  از لیفت با نخ همچنین برای بلند کردن و سفت شدن سینه ها، خصوصاً بعد از بارداری و کاهش وزن، استفاده می شود.

اقدامات بعد از لیفت نخ:

ممکن است تورم و کبودی قابل مشاهده باشد، اما در صورت تمایل می‌توانید بلافاصله به کار خود برگردید.

نتایج باید دقیقاً پس از قرار دادن نخ ها مشخص شود، اما ممکن است در روزها و هفته ها پس از عمل متوجه تغییرات شوید، زیرا تورم و کبودی فروکش می‌کند.

نتایج حاصل از لیفت با نخ به معنای دائمی نیست. اثرات موفقیت آمیز معمولاً از 1 تا 3 سال به طول می انجامد. مانند سایر پرکننده های پوستی محلول، مانند بوتاکس، نخ هایی که در این روش استفاده می‌شود در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می‌شوند.

پس از لیفت نخ، می‌توانید برنامه عادی خود را از سر بگیرید. اما پزشک معمولا به شما توصیه می‌کند که صورت خود را به شدت مالش ندهید و از خوابیدن به پهلو در هفته های اولیه پس از عمل خودداری کنید.

معمولا پزشکان به شما توصیه می‌كنند كه طی چند هفته اول پس از عمل، از زدن  کرم‌های روزانه خود صرف نظر كنید و سر خود را به سمت بالا بخوابانید تا از فشار آوردن روی بخیه های خود جلوگیری كنید.

همچنین به شما توصیه می‌شود از انجام سونا و تمرینات با شدت بالا در هفته اول یا بعد از انجام لیفت با نخ خودداری کنید.

باید‌ها و نباید ‌های قبل از لیفت نخ:

باید‌ها:
پزشک خود را در مورد هر دارویی که استفاده می‌کنید قبل از اقدام؛ باخبر کنید.
شب قبل از انجام کار خود سعی کنید آرام باشید و از عوامل استرس زا خودداری کنید.
از هرگونه مواد غذایی در رژیم غذایی خود که باعث التهاب می‌شود، جلوگیری کنید.

 نباید‌ها:
شب قبل از انجام کار خود، الکل ننوشید و دخانیات استعمال نکنید.

از داروهای رقیق کننده خون مانند(ایبوپروفن)1 هفته قبل از عمل استفاده نکنید.

تفاوت لیفت نخ با لیفت صورت در چیست؟

لیفت با نخ نتایج قابل توجه لیفت صورت را به شما نمی‌دهد. زیرا عملکرد آن موضعی تر از جراحی است.

لیفت نخ دائمی نیست. با این حال لیفت صورت با اینکه نمی‌تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند، اما نتایج سالها طول می‌کشد. نتایج لیفت با نخ معمولاً حدود 2 سال طول می‌کشد.

برای ماندگاری بیشتر نتایج، ممکن است به پرکننده های پوستی یا سایر روش های درمانی نیاز داشته باشید که بستگی به تشخیص پزشک دارد.

از طرف دیگر خطرات عوارض ناشی از جراحی لیفت صورت بسیار بیشتر است.

لیفت با نخ از لیفت صورت ارزانتر است. بعد از انجام کار می‌توانید دوباره به سر کار برگردید و دوران نقاهت در آن حداقل است.

اگر علائم پیری را در ناحیه فک یا زیر چشم خود مشاهده می‌کنید، لیفت با نخ راهی کم خطر برای رسیدن به روندی دائمی تر است.

روش های لیفت با نخ

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، جراحان برای بخیه زدن پوست افتاده بیمار از بخیه دائمی یا موقت استفاده می کنند که این موضوع بسته به نوع لیفت، متفاوت است. عمل لیفت نخ انواع مختلفی دارد که در اینجا هر یک را به تفصیل توضیح داده ایم.

لیفت صورت با نخ جذبی

یکی از مهمترین انواع لیفت با نخ که بسیاری از افراد آن را ترجیح می دهند، لیفت پوست با نخ جذبی است. نخ های مربوط به این لیفت منحصراً برای این طراحی شده اند که بدن فرد بتواند به صورت کاملاً ایمن آن را جذب کند. بعد از اینکه متخصصان نخ ها را روی پوست فرد بخیه می زنند، باید به مدت 4 تا 6 ماه بماند. بعد از این‌که این مدت از لیفت نخ گذشت، نخ به آرامی به پوست جذب می شوند.

شاید برخی از افراد گمان کنند که بعد از جذب نخ بعد از گذشت 4 تا 6 ماه، کلاژن سازی پوست متوقف می شود و پوست به حالت عادی خود باز می گردد. در حالی که اصلا این گونه نبوده و از آنجا که لیفت با نخ به کلاژن سازی بیشتر پوست کمک می کند، بعد از جذب همچنان باعث جوان سازی پوست شما می شود.

این روش علاوه بر سرعت زیاد، بسیار آسان است و هیچ گونه دردی با خود به همراه ندارد. قبل از اینکه این روش روی شما پیاده شود، پزشک متخصص از بی حسی استفاده می کند و به کمک یک سوزن بسیار نازک، ناحیه تحت درمان را از زیر بخیه می زند. کل این روش نهایتاً بین 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد.

لیفت پوست با نخ غیر جذب

همان طور که از اسم آن مشخص است، این نوع عمل لیفت نخ غیر قابل جذب است و برخلاف مورد قبلی، پوست آن را جذب نمی کند. این نوع نخ ها از جنس طلا یا بقیه فیبر های سنتتیک هستند که اصلاً جذب بدن فرد بیمار نمی شوند. بعد از اینکه پزشک این نخ را به زیر پوست فرد بخیه زد، همواره در آنجا باقی می ماند تا اینکه از بدن جدا شود.

بیشتر از اینکه این روش جنبه زیبایی داشته باشد، اغلب افراد از روش لیفت با نخ برای اهداف درمانی استفاده می کنند. همچنین کسانی که نیازمند لیفت خیلی قوی هستند، باید از این روش استفاده نمایند. نخ های غیر جذبی به جای اینکه کلاژن سازی پوست را تحریک کنند، بیشتر تمرکز خود را بر بالا کشیدن و لیفت پوست می گذارند.

لیفت صورت با نخ ترکیبی

در نهایت، ممکن است گاهی اوقات برخی از متخصصان و جراحان تشخیص دهند که استفاده از نخ ترکیبی، برای فردی مناسب است. همان طور که انتظار می رود، در روش لیفت نخ ترکیبی، نخ های جذبی بعد از مدتی جذب بدن فرد می‌شوند و نخ های غیر جذبی همچنان در بدن و زیر پوست باقی می مانند. بقایای نخ غیر جذبی بسیار ریز و غیر قابل مشاهده هستند؛ اما جذب پوست نشده و همچنان در زیر پوست قرار می گیرند.

البته باید بگوییم که در این روش لیفت با نخ از هر دو نخ های جذبی و غیر جذبی به صورت همزمان استفاده نمی شود. در این روش، غالباً نخ های سیلهوئت اینستالیفت را مورد استفاده قرار می‌دهند که علاوه بر جذب شدن، تکه های ریزی درون خود دارند که پوست توانایی جذب آنها را ندارد و همچنان باید زیر پوست باقی بمانند. اگر هم نگران احساس بد باقی ماندن مواد ریز در زیر پوست خود هستید، باید بگوییم که بعد از اینکه کمی زمان از عمل لیفت نخ شما گذشت، دیگر اصلاً آنها را احساس نمی کنید.

کاربردهای لیفت نخ

دلایل مختلفی وجود دارد که فردی بخواهد از لیفت صورت با نخ استفاده کنند. ممکن است برخی از افراد دچار پیری پوست شده باشند و برخی دیگر برای ایجاد تغییرات، به این روش روی بیاورند. در اینجا برخی از مهمترین دلایلی که افراد از این روش استفاده می کنند را مشاهده می کنید.

اغلب افرادی که از روش لیفت با نخ استفاده می کنند، دچار پیری شده اند و پوست آن ها افتاده شده است. به همین دلیل هم برای اینکه بتوانند پوست خود را دوباره سفت کنند، به پزشک مراجعه می کنند. در این روش، پزشکی هیچ گونه بریدگی روی پوست شما ایجاد نمی کند و همه کارها زیر پوست انجام می شود.

در این روش، جراح پوست فرد را نمی برد و تنها بعد از کشیدن آن، بخش‌های موردنیاز را بخیه می زند. اگر شما هم با مشکل افتادگی پوست مواجه هستید، استفاده از لیفت نخ برای صورت توسط متخصصان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد تا با افتادگی پوست و پیری خداحافظی کنید.

همچنین بسیاری از افراد برای تحریک و افزایش کلاژن سازی پوست از این شیوه کمک می گیرند. هرچه کلاژن سازی پوست قوی تر باشد، باعث می شود که دیرتر دچار پیری شوید. علاوه بر این که کلاژن برای جوانسازی پوست اهمیت بسیار زیادی دارد، می تواند تا حد زیادی باعث استحکام بخش های مختلف پوست و لطیف نگه داشتن آن هم شود. همچنین اگر صورت شما دچار زخم شده است می توانید شرایط پوست خود را با استفاده از روش لیفت با نخ بهبود بخشید.

یکی دیگر از نتایجی که بالا رفتن سن با خود به همراه دارد، این است که پوست شما دیگر قدرت گذشته را ندارد و به همین دلیل هم نمی‌تواند بافت زیرین خود را همچنان سالم نگه دارد. این موضوع باعث می‌شود که به همراه نیروی جاذبه، پوست فرد به پایین کشیده شود. لیفت نخ به فرد کمک می‌کند که فرایند بهبود بافت های مختلف پوست را آغاز کند و در کمترین زمان ممکن، بهترین به نتیجه دست پیدا کند. این روش به شما کمک می کند که پوستی جوان و شاداب داشته باشید. اما رایج ترین کاربردهای لیفت نخ شامل موارد زیر می شوند.

لیفت نخ صورت

همزمان با افزایش سن و افتادگی پوست، چین و چروک هایی در بخش های مختلف پوست به وجود می‌آید که با استفاده از لیفت صورت با نخ می توان آنها را درمان کرد. مهمترین تأثیری که این روش برای پوست شما دارد، این است که با کشیدن آن و تحریک کلاژن سازی، باعث می شود که حالت ارتجاعی آن بازگردد.

همچنین بعد از اینکه متخصص از نخ برای کشیدن و محکم کردن پوست فرد استفاده کرد، چین و چروک ها از بین رفته و پوستی صاف و یکدست تحویل می دهند. به همین دلیل هم برای از بین بردن چروک های صورت از روش لیفت با نخ استفاده می کنند.

تعداد نخ برای لیفت صورت

به طو کلی، اکثر مواقع از نخ های جذبی برای لیفت صورت استفاده می شود که این نخ ها بعد از گذشت مدتی به پوست جذب می شوند. درنتیجه، این موضوع باعث می شود که خاصیت خود را از دست دهند. به همین دللی هم هرچه تعداد نخ های بکار برده شده برای لیفت نخ صورت بیشتر باشد، ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. تعداد دقیق این نخ ها را پزشک تصمیم می گیرد.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

هر یک از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که باعث می شوند هر فرد یکی از آن ها را ترجیح دهد. برای مثال، ماندگاری تزریق چربی بیشتر، ولی لیفت نخ عمل خیلی راحت تری در نظر گرفته می شود. به همین دلیل هم افرادی که نمی توانند درد و یا التهاب را تحمل کنند، لیفت گزینه مناسب تری است.

لیفت نخ گونه

یکی دیگر از کاربردهای استفاده از لیفت نخ این است که به فرم دهی گونه های شما کمک زیادی می کند. نه تنها برای از بین بردن چین و چروک، بلکه این روش برای افراد جوان هم کاملاً مناسب است و می توانند چهره خود را به حالت دلخواه و جذابی تغییر دهند. مهم ترین مزیت این کاربرد لیفت نخ این است که هیچ گونه محدودیتی ندارد و تقریباً هرکسی می تواند برای زیبایی از آن استفاده کند.

لیفت نخ خط خنده

با افزایش سن، خطوط موجود در صورت هم بیشتر می شود. یکی از مم ترین دلایل دیگری که باعث بروز این خطوط می شود، خندیدن بیش از حد است. هنگامی که می خندید، خطوطی در دو طرف لب شما به وجود می آیند که با تداوم این شرایط و ناتونانی پوست در کلاژن سازی، بیشتر از قبل نمایان می شود. با استفاده از لیفت نخ می توانید این خطوط خنده را از بین ببرید.

لیفت نخ بینی

لیفت با نخ می تواند تأثیر معجزه آسایی بر جای جای پوست شما داشته باشد. حتی با استفاده از این روش می توانید فرم بینی خود را تا حدی تغییر دهید. علاوه بر تغییر فرم، لیفت نخ می تواند به کوچک کردن آن نیز کمک زیادی کند.

در این روش، متخصص نخ را روی استخوان بینی قرار داده و سپس آن را به سمت بالا می کشد. این کار باعث می شود که بینی فرد سربالا به نظر برسد. همچنین اگر بینی شما پره نسبتاً بزرگی دارد و می خواهید آن را کوچک تر کنید، احتمالاً متخصص از بخیه برای جمع کردن این پره ها استفاده کنند.

لیفت نخ ابرو و چشم

شاید برای شما جالب باشد که بدانید از لیفت با نخ علاوه بر بخش های مختلف پوست، برای زیبایی نیز استفاده می شود. برای مثال، اگر حالت چشم و ابروی خود را دوست ندارید، با استفاده از روش لیفت با نخ می توانید کمی آن را به بالا کشیده و چشم و ابروی خود را خوش حالت تر کنید. این کار می‌تواند تا حد زیادی به سرحال تر و شاداب تر نشان دادن شما کمک کند و همچنین افتادگی چشم و ابرو را کاهش دهد.

لیفت نخ شقیقه

در لیفت نخ شقیقه هم قسمت شقیقه و دم ابروی فرد به سمت بالاتر کشیده می شود که باعث زیباتر شدن چهره می شود. به همین دلیل هم بسیاری از کسانی که می خواهند صورت جذابی داشته باشند، از این روش استفاده می کنند تا زیبایی چشم و ابروی خود را دوچندان کنند.

لیفت نخ غبغب

داشتن غبغب یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از افراد وجود دارد و باعث بد شدن چهره می شود. به همین دلیل هم شما می توانید از روش لیفت نخ برای از بین بردن غبغب استفاده کنید. هنگامی که پزشک تعداد نخ ها برای انجام این کار را تعیین کرد، آن ها را زیر چان و در نواحی مخصوص گردن جای می گذارد و به رفع غبغب کمک زیادی می کند.

لیفت نخ خط اخم

یکی از رایج ترین دلایلی که بسیاری از افراد برای لیفت نخ به پزشک مراجعه می کنند، از بین بردن خط اخم است که به دلیل اخم کردن بیش از اندازه به وجود آمده است. در این روش، پزشک متخصص تعدادی برش بسیار کوچک در جای جای خط اخم صورت شما ایجاد می کند و بعد نخ ها را از این راه وارد پوست می کند. این روش تأثیر زیادی برای از بین بردن خطوط نسبتاً کم دارد و بدون هیچ گونه درد و عوارضی، چهره ای زیبا به شما می دهد.

انواع نخ لیفت

انواع متفاوتی از نخ ها وجود دارند که می توان از همه آن ها برای لیفت نخ صورت استفاده کرد. در اینجا برخی از مهم ترین و محبوب ترین نخ ها را آورده ایم تا بدانید برای لیف بخش های مختلف صورت از چه نخ هایی استفاده می شود.

 • نخ کاگ: روی این نخ ها خارهایی تعبیه شد اند که باعث می شوند چسبندگی بهتری داشته باشند و درنتیجه، ماندگاری این نخ ها بیشتر است.
 • نخ PDO: این نوع نخ ها هیچ گونه عوارض جانبی ندارند و از مونو فیلامنت سنتیک ساخته شده اند. این نخ ها توسط پوست جذب می شوند.
 • نخ سیلوئت: نخ ای سیلوئت کاملاً بهداشتی و استریل شده هستند و برای رفع شل شدن پوست صورت و گردن از آن استفاده می شود.
 • نخ Tightening Thread: از این نخ برای تحریک کلاژن سازی پوست استفاده می شود و تأثیر فوق العاده ای برای جوان سازی پوست دارند.
 • نخ امبدینگ: این نوع نخ ها از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند و برای لیفت نخ می توانند گزینه مناسبی باشند.

کاندید مناسب برای لیفت نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ برای کسانی مناسب است که می خواهند چین و چروک پوست خود را از بین ببرند. این در حالی است که برخی از افراد برای اهداف زیبایی و جذاب تر شدن پوست هم از این روش استفاده می کنند. اگر می خواهید از روش لیفت با نخ برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک و افتادگی آن استفاده کنید، باید بگوییم که بهترین سن برای انجام این کار بین 30 تا 50 سال است.

اگرچه افراد سالمند هم می توانند از این روش به جای روش‌های پرهزینه استفاده کنند، اما باید بدانید که لیفت نخ برای افرادی که افتادگی پوست آنها بیش از حد است و پیری شدید دارند، شاید نتواند چندان رضایت بخش باشد. این روش برای این افراد غالباً دوام بسیار کمتری نسبت به بقیه افراد دارد. در این گونه افراد، تقریباً 60 درصد اثر درمانی بعد از گذشت 4 ماه از بین می رود. مهم ترین و بهترین کاندید مناسب برای لیفت نخ شامل افرادی می شوند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • سلامت کامل جسمانی و نداشتن بیماری پیش زمینه ای (درصورت بیماری، با پزشک مشورت کنید).
 • سن بین 30 تا 50 سال (نهایتاً تا 60 سال)
 • داشتن صورت استخوانی برای رسیدن به نتیحه بهتری
 • افتادگی پوست به دلیل کاهش وزن شدید و یا افزایش سن
 • چین و چرک در گوشه های دهان و کناره های بینی
 • وجود غبعب به دلیل تجمع چربی
 • عدم مصرف دخانیات

لیفت نخ چقدر ماندگاری دارد؟

هنگامی که عمل لیفت نخ را با روش های تهاجمی تری مانند جراحی های لیفت مقایسه می کنیم، متوجه می شویم که این روش کم تهاجمی ماندگاری کمتری هم دارد. در حالی که جراحی لیفت یک عمل نسبتاً دشوار و پر هزینه است، به مدت 5 تا 10 سال هم ماندگاری دارد. این در حالی است که اثرات لیفت صورت با نخ نهایتاً تا یک و یا دو سال روی پوست می ماند و بعد از گذشت این زمان، باید مجدداً برای لیفت صورت اقدام کنید.

یکی از دلایلی که این روش ماندگاری دائمی ندارد، این است که کلاژن های موجود در پوست دائماً تخریب شده و مجدداً ساخته می شوند. لیفت با نخ باعث می شود که کلاژن سازی در پوست شما ادامه داشته باشد و بعد از ساخت این کلاژن‌ها، توانایی ماندگاری در پوست به مدت دو سال را خواهند داشت که بعد از تخریب آنها در این مدت زمان، باید مجددا برای لیفت نخ اقدام نمایید. البته باید بدانید که عوامل زیادی در میزان ماندگاری لیفت نخ اثرگذار هستند که سن یکی از مهم ترین آن هاست.

علاوه بر سن، عوامل دیگری نیز در روش لیفت با نخ تأثیرگذار هستند که بهتر است قبل از انجام این روش از هر یک از آنها مطلع شوید. برای مثال، عواملی مانند سبک زندگی، فعالیت های معمولی روزمره و شغل شما نیز تأثیر زیادی در این مسئله دارند. این بدان معنی است که اگر در طول روز کارهای سنگین انجام می دهید، احتمال دارد اثرات لیفت با نخ کمی برای شما زودتر از بقیه افراد از بین برود.

مزایای لیفت با نخ

تاکنون متوجه شدید که افراد برای موارد بسیار زیادی از روش لیفت با نخ استفاده می‌کنند و این شیوه می‌تواند تا حد زیادی پاسخگوی نیازهای درمانی و زیبایی شما باشد. علاوه بر این موارد، لیفت صورت مزایای دیگری نیز دارد که آن را به یکی از بهترین روش ها برای زیبایی تبدیل کرده است. در اینجا برخی از مهمترین مزایای این روش را مشاهده می کنید.

 • طبیعی بودن ظاهر بعد از لیفت

احتمالاً شما هم بسیاری از افراد را دیده اید که بعد از انجام عمل جراحی لیفت صورت یا حتی عمل بینی، تغییرات بسیار زیادی داشته اند و از حالت طبیعی خود خارج شده اند. این در حالی است ک روش لیفت با نخ به شما این امکان را می دهد که در عین زیباتر شدن، کاملاً طبیعی به نظر برسید.

دلیل این موضوع این است که نخ پوست شما را تنها چند میلی متر جابجا می کند که در عین تأثیرگذار بودن، اصلاً به چشم نمی‌آید. به همین دلیل هم اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید علاوه بر زیباتر شدن و جوانسازی پوست خود، همچنان طبیعی به نظر برسید، لیفت نخ می تواند بهترین گزینه باشد.

یکی دیگر از دلایل بسیار مهمی که باعث شده خیلی از افراد لیفتینگ صورت با استفاده از نخ را نسبت به سایر عمل های جراحی ارجحیت بدارند، این است که روش مذکور دوره نقاهت بسیار کمی دارند و سریعاً بعد از انجام آن می‌توانید به کارهای روزمره و معمولی خود بپردازید.

هنگامی که شما برای روش لیفت با نخ به پزشک مراجعه می کنید، نیاز به بیهوشی هم نخواهید داشت و پزشک تنها از بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. به همین دلیل هم نیازی نیست زمان زیادی برای ریکاوری بعد از عمل بگذارید و به راحتی می توانید به سراغ کارهای دیگر بروید.

تنها چیزی که ممکن است بعد از انجام این روش مشاهده کنید، تورم و التهاب خفیف در ناحیه مورد نظر است که بعد از گذشت چند ساعت، به حالت اولیه باز می گردد. درصورت نیاز، برای رفع آن می توانید از مسکن استفاده کنید. با مشورت با پزشک، فقط می توانید بین 5 تا 7 روز بعد از عمل لیفت نخ استراحت کنید.

 • مشهود نبودن اثری از درمان

بعد از اینکه 5 تا 7 روز از لیفت صورت شما با نخ گذشت، تقریباً هر نشانه ای که مربوط به عمل یا کشیدن صورت باشد، از بین خواهد رفت. پیش از این نیز گفتیم که پوست بعد از کشیده شدن، از زیر بخیه زده می شود و هیچ بخیه ای روی سطح پوست قابل رویت نیست. اگر نخ جذبی باشد، بعد از مدتی کاملاً جذب پوست می شود و در صورت غیر جذبی بودن نخ هم تنها تکه های بسیار ریزی زیر پوست وجود دارند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند.

به قطع می توان گفت که روش لیفت با نخ یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین روش ها برای جوانسازی پوست است که با انجام آن، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. پیش از این نیز گفتیم که برای انجام این عمل، نیازی به بی هوشی و یا جراحی نخواهید داشت. همچنین هیچ گونه خونریزی در این عمل وجود ندارد و از تمام جوانب کاملاً امن خواهد بود.

ممکن است بسیاری از افرادی که به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت یا فشار خون بالا مبتلا هستند، پزشک به آنها اجازه جراحی لیفت صورت را ندهد. این در حالی است که همه می توانند به راحتی از روش لیفت نخ استفاده کنند و با هیچ گونه نگرانی، زیبایی را به پوست خود بازگردانند. البته توجه داشته باشید که این افراد بهتر است حتما قبل از استفاده از این عمل با پزشک متخصص مشورت کنند.

در نهایت، یکی دیگر از دلایلی که خیلی از افراد ترجیح می دهند برای کلاژن سازی و جوانسازی پوست خود از روش لیفت نخ استفاده کنند، این است که هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های جراحی لیفت صورت دارد. از این رو، تقریباً هر کسی با هر بودجه ای می تواند این شیوه را به کار بگیرد و از نتیجه آن حیرت زده شود.

عوارض لیفت با نخ

با وجود اینکه استفاده از نخ برای لیفت صورت مزایای بسیار زیادی داشت، باز هم نقص هایی دارد که بهتر است قبل از استفاده از این روش از آن مطلع شوید. اگرچه لیفت نخ عوارض شدیدی نداشته و عوارض آن به تورم و قرمزی چند ساعته محدود می‌شد، اما برخی از افراد یک عیب هم از این روش گرفته‌اند.

استفاده از نخ برای لیفت صورت، تنها چند میلی متر پوست فرد را می کشد. به همین دلیل هم این روش برای کسانی که افتادگی یا پیری بیش از حد در صورت خود دارند، شاید چندان رضایت‌بخش نباشد و یک عیب به حساب بیاید. این افراد برای از بین بردن افتادگی و چروک صورت خود، باید از روش دیگری به جای لیفت نخ استفاده کنند که برای انتخاب آن، متخصص می تواند کمک زیادی به آنها کند.

آمادگی قبل از لیفت با نخ

اولین کاری که شما برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک صورت خود انجام می دهید، مراجعه به یک پزشک متخصص و حرفه‌ای است. اولین جلسه بعد از اینکه پزشک درباره تمام موضوعات استفاده از روش لیفت با نخ برای شما توضیح داد، وقت آن می رسد که تعداد نخ هایی که باید کار گذاشته شود را انتخاب کند و سپس نقاط مورد نظر را نیز مشخص نمایند. اگر برای صبح برای لیفت صورت خود نوبت دارید، از شب قبل چیزی میل نکنید. البته برای نوشیدن آب هیچ منعی وجود ندارد و اگر پزشک دارویی برای قبل از لیفت برای شما تجویز کرده را هم مصرف کنید.

این عمل بعد از علامت زدن نقاط تحت درمان انجام می شود و بعد از اینکه این بخش ها کاملاً بی حس شدند، فرایند لیفت نخ آغاز می شود. در این روش، پوست را کشیده و سپس با تزریق نخ به لایه چربی زیر پوست، آن را بخیه می زنند تا پوست در همان حالت کشیده بماند.

در مرحله آخر هم پزشک روی نقاط تحت درمان فشار بسیار کمی وارد می کند که باعث می شود آن بخش از پوست فشرده شود. این کار باعث می شود که پوست حالت طبیعی داشته باشد و همان حالت خود را نیز برای مدت ها حفظ کند. انجام کل این کارها نهایتاً 30 تا 45 دقیقه طول می کشد که اصلاً آزاردهنده نیست.

قبل از این که لیفت نخ برای صورت خود را آغاز کنید، باید از چند روز قبل از مصرف دخانیات و سیگار بپرهیزید. مصرف مکمل های غذایی و داروهای ضدالتهابی نیز باید از چند روز قبل قطع شود. علاوه بر این موارد، ممکن است پزشک برای اطمینان یافتن از نداشتن مشکلات زمینه ای، بخواهد از شما آزمایشاتی بگیرد و بیشتر معاینه کند.

مراقبت های بعد از لیفت نخ

بعد از لیفت نخ هم باید به نکات ویژه ای دقت داشته باشید تا عوارضی برای شما به وجود نیاید. توجه به این نکات به شما کمک می کند که نتیحه رضایت بخض تری در مدت زمان کوتاه تری داشته باشید. از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از لیفت نخ باید به آن ها توجه کنید، شامل موارد زیر می شوند:

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بعد از لیفت برای کاهش تورم و کبودی
 • نداشتن حرکات شدید صورت (مانند گریه یا خنده شدید) تا 2 هفته بعد از لیفت
 • عدم مصرف دخانیات و الکل تا مدت تعیین شده توسط پزشک
 • نتراشیدن ریش و سبیل آقایان تا 2 هفته
 • ماساژ ندادن صورت تا دو ماه بعد از لیفت صورت با نخ

دوره نقاهت لیفت با نخ چه قدر است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که به عنوان مزیت مهمی برای روش لیفت نخ در نظر گرفته می شود، این است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. زیرا در این روش، پزشک فقط از داروی بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند و هیچ گونه درد و یا خونریزی وجود ندارد. به همین دلیل هم چندساعت بعد از لیفت صورت با نخ و حتی دقیقاً بعد از اتمام کار، می توانید به سراغ کارهای روزمره خود بروید.

البته این در حالی است که مشکلی نداشته باشید و کاملاً طبیعی است که برخی از افراد در محل لیفت نخ دچار تورم و قرمزی شوند. اگر پوست خیلی حساسی داشته باشید، کل دوره نقاهت لیفت صورت با نخ به یک هفته به طول می انجامد و بعد از آن می تواند به کارهای معمولی خود رسیدگی کنید.

بهترین دکتر لیفت نخ در تهران

همان طور که تاکنون متوجه شدید، لیفت نخ می تواند تأثیر زیادی در تغییر دادن چهره شما داشته باشد. به همین دلیل هم اصلاً نباید آن را دست کم بگیرید. اگرچه این روش هیچ گونه عوارض جدی ندارد، امام این تا زمانی است که شما از یک پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. اگر فرد غیرمتخصصی این کار را انجام دهد، ممکن است باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در پوست شما شود. همچنین افرادی که مجوز ندارند، از نخ های قاچاقی استفاده می کنند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

از این رو، اهمیت زیادی دارد که یک پزشک قابل اعتماد برای انجام این کار مهم پیدا کنید. زیرا کارهای زیبایی اثر زیادی در چهره دارند و نباید آن ها را به هرکسی سپرد. کلینیک ایرانیان یکی از بهترین مراکز معتبر برای لیفت صورت با نخ است که از بهترین و باکیفیت ترین نخ ها برای لیفت نخ استفاده می کنند. این کلینیک به همراه داشتن پزشکان معتبر و باتجربه، نتیحه رضایت بخشی از عمل لیفت صورت برای شما به ارمغان می آورند.

انواع روش های لیفت با نخ چیست؟

انواع روش های لیفت با نخ به شما کمک می کنند که بتوانید در کمترین زمان ممکن، بخش زیادی از چین و چروک های پوست خود را از بین ببرید. از اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که افتادگی و یا شل شدن پوست شما را اذیت می کند، می توانید از روش استفاده از لیفت صورت با نخ برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست خود استفاده کنید. امروزه افراد بسیار زیادی به دنبال این هستند که با روش های لیفت با نخ بتوانند زیبایی را به پوست خود بازگردانند. با استفاده از این روش ها، آنها می توانند کمک زیادی به از بین رفتن چین و چروک و افتادگی پوست خود داشته باشند.

هنگامی که از روش لیفت با نخ استفاده می کنید، باید بدانید که هیچ گونه نخ ها قابل مشاهده نیستند و تمام آنها در زیر پوست قرار دارند. این نخ ها تاثیر بسیار زیادی در کلاژن سازی پوست دارند که تا مدت ها باقی می مانند و همچنین پوست شما را جوان نگه می دارند.

بهترین روش های لیفت با نخ

روش های لیفت با نخ های تا حد بسیار زیادی به نوع نخ استفاده شده بستگی دارند. در فرایند لیفت صورت، نخ را به صورت داربست در زیر پوست قرار می دهند تا بعد از کشیده شدن پوست صورت، به فرایند کلاژن سازی کمک کند.

انواع نخ برای لیفت صورت با نخ

برای اینکه روش های لیفت با نخ را بشناسید، در ابتدا باید بدانید که برای هر روش از نخ های ویژه استفاده می شود. در اینجا برخی از مهم ترین و محبوب ترین نخ ها برای لیفت صورت را معرفی می کنیم که ممکن است بعضی از آنها گوش شما آشنا باشند.

لیفت با نخ pdo

یکی از رایج ترین نسخه هایی که به تازگی در کشور ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد، نخ pdo است که در کشور کره جنوبی تولید شده است. از نظر بهداشتی، این نخ تأیید شده سازمان دارویی اتحادیه اروپا و همچنین کشور تولید کننده آن، یعنی کره جنوبی است و می توانید از این نظر کاملاً مطمئن باشید.
موادی که در تولید این نخ استفاده می شوند، توسط پوست جذب خواهند شد که به همین دلیل هم یکی از بهترین روش های لیفت با نخ به شمار می آید. زیرا بعد از اینکه پزشک متخصص این نخ را در صورت شما قرار داد، بعد از مدت زمان معینی بین 6 تا 8 ماه به پوست جذب می شود. بعد از جذب نخ توسط پوست همچنان در آینده کلاژن‌سازی همچنان ادامه خواهد داشت. این روش تأثیر بسیار زیادی در افزایش قابلیت ارتجاعی پوست دارد.

یکی دیگر از روش های لیفت با نخ که از نظر کیفیت و جنس شباهت زیادی به نسخه قبلی دارد، نخ های کاگ هستند. با این حال، یکی از تفاوت های این نخ با مورد قبلی این است که به دلیل داشتن خارهایی درون تشکیل مواد تشکیل دهنده خود، قابلیت چسبندگی بهتری درون پوست دارد.
زیرا این ویژگی باعث می شود که نخ کاملاً در پوست فرو رود. هرچه نخ بهتر به پوست بچسبد، می تواند برای مدت زمان طولانی تر و بهتری آن را در بالا نگه دارد و در نتیجه، لیفت صورت با موفقیت بیشتری انجام می شود. البته باید بدانید که این نوع نخ نسبت به سایر روش های لیفت با نخ کمی گران تر است و اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید می توانید آن را انتخاب کنید.

لیفت با نخ سیلوئت

استفاده از نخ سیلوئت، به شما این امکان را می دهد که به صورت غیر جراحی صورتی لیفت شده و جوانی داشته باشید. به این روش، استفاده از نخ یک بخیه ای یا عروسکی می گویند. مهمترین مزیت استفاده از این نخ این است که علاوه بر بازسازی پوست، تأثیر زیادی در زیبایی چهره شما نیز دارد. به همین دلیل هم آن را یکی از بهترین روش های لیفت با نخ می شناسند که طرفداران بسیار زیادی دارد.

این نسخه های تکی بخشی از رشته نسخه‌های pdo هستند که بسیار نرم بوده و هیچگونه خاری در آن ها وجود ندارد. به همین دلیل هم اگر به دنبال یک روش کم تهاجمی برای لیفت صورت خود هستید، استفاده از نخ سیلوئت می تواند بهترین گزینه باشد. برای اینکه استفاده از این نرخ نرم بهترین تأثیر را برای پوست شما به ارمغان بیاورد، سوزن را چندین بار وارد پوست می کنند. این می توانند تأثیر خیلی خوبی برای از بین بردن خطوط پیشانی و لیفت صورت داشته باشند. به همین دلیل هم آن را یکی از بهترین روش های لیفت با نخ به شمار می آورند.

لیفت با نخ پیچ دار

اگر علاوه بر از بین بردن چین و چروک و رفع افتادگی پوست، می خواهید حجم بیشتری به صورت خود بدهید، استفاده از نخ های پیچ دار می تواند گزینه مناسبی باشد. این نخ ها وارد نواحی فرورفته می شوند و باعث می شوند که تمام بخش های صورت ظاهر خیلی خوبی داشته باشند. سپس برای استفاده از این مورد که یکی از روش های لیفت با نخ به شمار می رود، دو نخ را به یکدیگر می بافند.

نخ خاردار یا محکم

در این روش، پزشک در ابتدا علامت هایی روی صورت شما قرار می دهد و سپس با استفاده از یک سوزن کوچک، نقاط ریزی روی بخش های علامت گذاری شده ایجاد می کند. سپس نخ های خاردار را وارد همان بخش ها در قسمت چربی زیر پوست قرار می دهد. استفاده از این نخ ها را نیز می توان یکی از روش های لیفت با نخ برشمرد که بسیاری از افراد آن را ترجیح می دهند.

این نخ به چربی پوست متصل می شود و سپس بعد از گذشت کمی زمان، باعث لیفت شدن صورت می شود. هنگامی که در ابتدا نخ را زیر پوست صورت قرار می دهند، این نخ تقریباً بین 5 تا 8 سانتی متر است که سپس بسته به خطوط صورت، اضافی نخ را می برند.

لیفت با نخ نرم یا معلق

یکی دیگر از روش های لیفت با نخ این است که از نخ های نرمی استفاده می کنند و این نخ را با استفاده از سوزن وارد پوست می کنند. مهمترین دلیلی که این نوع نخ ها را نخ معلق می دانند، این است که برای نگه داشتن لیفت نیازی نیست آن را به پوست متصل کنند.

بهترین مرکز لیفت با نخ صورت با ایرانیان کلینیک

لیفت با نخ یکی از بهترین روش هایی است که شما می توانید برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست صورت خود از آن استفاده کنید. شناختن روش های لیفت با نخ به شما این امکان را می دهد که بهترین گزینه را برای درمان خود انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که درباره این مسئله بهتر است با پزشک نیز مشورت نمایید. ایرانیان کلینیک یکی از بهترین مراکزی است که با بهترین و باکیفیت ترین نخ ها، صورت شما را به بهترین شکل لیفت می کنند و هیچ گونه عوارضی ندارد.

لیفت نخ چقدر ماندگاری دارد؟

افتادگی پوست صورت اجتناب‌ناپذیر است. راه‌های زیادی هستند تا روند این افتادگی را به تعویق بیندازند یا کنترل کنند. بااین‌وجود هیچ راهی نیست که بتوان به‌ کمک آن به طور دائمی آن‌ را متوقف کرد. بهترین روش، پیشگیری و انجام مراقبت‌های پوستی‌ است. بااین‌حال با بالارفتن سن، به دلیل کندشدن روندهای رشدی – ترمیمی درهرصورت آسیب‌های پوستی رخ می‌دهند.

آسیب‌هایی مانند چروک، افتادگی و شل شدن پوست ازاین‌دست هستند. وقتی پوست به مرحله‌ی افتادگی برسد، تنها راه برطرف‌کردن کامل آن انجام عمل جراحی لیفت صورت و برداشتن قسمتی از پوست است. البته این روش تهاجمی است. برای همین عده‌ی بسیاری عمل لیفت با نخ را ترجیح می‌دهند. رایج ترین سوالی که در مورد لیفت نخ وجود دارد، میزان ماندگاری آن است. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در ماندگاری لیفت با نخ می پردازیم.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

جراحی لیفت راهی مطمئن برای رفع افتادگی است؛ اما باتوجه‌به دوران نقاهت و بی‌هوش کامل، توجه عموم مردم به روش‌های غیر جراحی جلب شده است. یکی از این روش‌های غیر جراحی لیفت با نخ است. اخیراً از این روش برای درمان افتادگی پوست و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود. تأثیر این روش در مقایسه با جراحی لیفتِ صورت چشمگیر نیست. بااین‌وجود، دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر، ریسک کمتر و هزینه‌ی پایین‌تر آن باعث شده طرف‌داران زیادی پیدا کند

در لیفت صورت متخصص با انجام جراحی و برداشتن و کشیدن پوست اضافه، به جوان‌سازی پوست کمک می‌کرد. در روش لیفت با نخ، جراح با سوزن مخصوص در قسمت‌هایی از پوست که افتادگی بیشتری دارند نخ‌هایی وارد می‌کند. با کشیدن و بلندکردن این نخ‌ها، کار لیفت صورت می‌گیرد.

در روش لیفت با نخ، متخصص تنها چند میلی‌متر از پوست را می‌کشد. به همین خاطر است که تغییر ایجادشده به‌اندازه جراحی لیفت صورت قابل‌مشاهده نیست. این روش بیشتر مناسب کسانی است که روند کلاژن‌سازی در آن‌ها هنوز به طور کامل کند نشده و افتادگی پوست صورتشان خیلی شدید نیست.

ماندگاری لیفت با نخ صورت

لیفت با نخ روش مناسبی برای درمان شما خواهد بود اگر:

 1. افتادگی پوست صورتتان شدید نیست. به دنبال روشی هستید که تغییر فاحشی در اجزای صورتتان ایجاد نکند.
 2. اگر برای مقابله با افتادگی تمایل به انجام‌دادن عمل جراحی ندارید و بیهوشی عمومی شما را می‌ترساند.

به‌خاطر داشته باشید مشاهده‌ی اثر کامل در این روش تا سه ماه می‌تواند طول بکشد. ماندگاری کلی آن حداقل یک سال و حداکثر سه سال است. در نهایت بخشی از اثر لیفت بر اثر پروسه کلاژن‌سازی، دائمی خواهد بود.

ماندگاری لیفت نخ بینی

لیفت بینی روشی است که در آن با استفاده از نخ‌های مخصوص، پوست و بخش نرم بینی را لیفت می‌کنند. در این روش بدون عمل جراحی و در طی مدتی کوتاه، به بینی زاویه، فرم و شکل داده می‌شود. این روش معمولاً یک یا دو سال ماندگاری دارد. اگر هر نه ماه بکار پروسه تمدید و یادآوری تکرار شود، ماندگاری‌اش طولانی‌تر نیز می‌شود. در نهایت نیز به علت کلاژن‌سازی، اثر لیفت واحدی تثبیت خواهد شد.

ماندگاری لیفت نخ ابرو

روش لیفت با نخ به هدف ماندگاری همیشگی انجام نمی‌شود. در لیفت با نخ ابرو، می‌توان انتظار ماندگاری یک تا سه سال را از فرایند جراحی داشت. بااین‌حال باید دانست که نخ‌های لیفت هم بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند، درست مثل ژل‌های طبیعی یا بوتاکس. اگر فرایند ترمیم ادامه پیدا کند، می‌توان این ماندگاری اثر را طولانی‌تر کرد.

تأثیر سن بر ماندگاری لیفت نخ

بهترین سن برای انجام لیفت با نخ از سی تا پنجاه ‌و پنج‌سالگی است. برای سنین بالاتر و یا پوست‌هایی که افتادگی‌ شدید دارند جراحی لیفت صورت و یا ترکیبی از جراحی و لیفت با نخ توصیه می‌شود. هرچند لیفت با نخ برای افرادی که سنشان بالاتر از پنجاه و پنج سال است و توان انجام جراحی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای یا کهولت سن ندارند نیز مناسب است.

لیفت با نخ هم‌زمان به دو روش با افتادگی صورت مبارزه می‌کند. اول اینکه با واردکردن و کشیدن نخ زیرپوست، بیفتی چند میلی‌متری در خلاف جهت افتادگی صورت اعمال می‌شود. دوم آنکه با واردکردن نخ که برای بدن جسمی خارجی محسوب می‌شود، روند بازسازی و درمان و رشد تحریک می‌شود. تحریک روند بازسازی باعث تحریک ساخت بیشتر کلاژن می‌شود تا پوست بتواند زخم را ترمیم کند.

به بیانی دیگر تا وقتی نخ در صورت وجود دارد بدن مدام پوست را تحریک به ساخت کلاژن بیشتر می‌کند. نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند معمولاً بعد از مدتی جذب پوست می‌شوند؛ یعنی لیفت چند میلی‌متری به حالت طبیعی برمی‌گردد؛ اما ممکن است تأثیر کلاژن‌سازی تاکمی بعدازاین اتفاق هم ادامه پیدا کند

پس از انجام لیفت با نخ احتمال ایجاد زخم، کبودی شدید و بروز خونریزی بسیار کم است. در مواردی احتمال بروز التهاب، خارش و عفونت خفیف وجود دارد که با خارج‌کردن نخ از صورت برطرف می‌شود. مراقبت پس از انجام این روش هم بسیار رمزهاست. باید تا یک هفته از محکم شستن یا ماساژ دادن صورت خودداری کرد، با ملایمت آب‌رسان و نرم‌کننده را روی پوست پخش کرد و شب‌ها طاق‌باز خوابید

کدام روش لیفت نخ ماندگاری بیشتری دارد؟

در میان ، بسته به این‌ که از چه نوع نخی در لیفت استفاده می‌شود، نوع لیفت با نخ متفاوت خواهد بود. جنس نخ می‌تواند از نوع جذب‌شونده، فلزی یا ترکیبی باشد. نخ جذب‌شونده‌ای که در لیفت استفاده می‌شود همان نخی است که در جراحی به کار می‌رود. این نخ، POD نام دارد. نخ POD تجزیه‌پذیر است و بعد از مدتی جذب بدن می‌شود. نخ فلزی می‌تواند از جنس نقره، تیتانیوم و غیره باشد. نخ‌های فلزی و ترکیبی ماندگاری بیشتری دارند.

نخی که در لیفت با نخ به کار می‌رود می‌تواند از نوع صاف یا خاردار باشد.  نخ خاردار داری خارها یا مخروط‌های ریزی در امتداد آن است. وجود این خارها باعث می‌شود نخ راحت‌تر به بافت پوست ‌گیر کند. به‌این‌ترتیب وقتی نخ‌ها را می‌کشند، پوست بهتر لیفت می‌شود. نخ صاف برخلاف نوع خاردار، ریزتر و بدون زائده‌های مخروطی است. نخ‌های خاردار تأثیر ماناتری دارند.

مبنای دیگر تقسیم‌بندی لیفت، روش قراردادن نخ در پوست است. نخ لیفت را به‌صورت یک‌طرفه یا دوطرفه در پوست قرار می‌دهند.  شبکه‌ای که با نخ‌ها ساخته می‌شود، در میزان لیفت صورت تأثیر دارد.

گفتنی است که تأثیر کامل لیفت با نخ به‌صورت تدریجی قابل‌مشاهده است. لیفت آنی چند میلی‌متری بلافاصله بعد از دوره‌ی نقاهت یک‌هفته‌ای مشاهده می‌شود. تأثیر ثانویه که به کلاژن‌سازی مربوط است ممکن است بعد از سه ماه قابل‌رؤیت باشد. ماندگاری اثر لیفت با نخ، در افراد مختلف متفاوت است و بسته به نوع نخ، سن فرد، نحوه‌ی کار متخصص و نگهداری و مراقبت‌های پس از کار می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد

به طور میانگین، ماندگاری لیفت با نخ بعد از طی شدن دوره‌ی نقاهت حدود یکتا سه سال است؛ اما دوره‌ی طلایی و قابل‌مشاهده‌ی تأثیر همان دوازده تا هجده ماه اولیه است. در مقایسه با جراحی لیفت صورت که تأثیر آن حتی تا ده سال هم ممکن است باقی بماند، این روش ماندگاری بسیار کمتری دارد، اما تکرار کصورتی متناسب و چهره‌‌ای موزون غریزه‌ای مشترک بین تمام انسان‌هاست؛ همه دوست دارند جوان‌تر از سن واقعی‌شان به نظر برسند. با اینحال گاهی عواملی مانند ژنتیک، بیماری‌های مزمن، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه‌ی ناسالم و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید انسان‌ را از تناسب چهره دور می‌کنند و باعث می‌شوند پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد.

بعضی وقت‌ها خانم‌های جوانی را می‌بینیم که حجم صورتشان خوب است اما دچار افتادگی پوست شده‌اند. گاهی با افرادی مواجه می‌شویم که بعد از اتمام دوره‌ی تزریق فیلر و بوتاکس هنوز هم به ظاهر دلخواه‌شان نرسیده‌اند. حتی خانم‌هایی هستند که صورت‌شان هیچ نقصی ندارد اما از پیری می‌ترسند و روش‌های موزون سازی را به عنوان راه حلی پیشگیرانه دنبال می‌کنند.

فرقی نمی‌کند شما عضو کدام دسته باشید. لیفت غیر جراحی با استفاده از ساده بهترین راه برای رسیدن به چهره‌ای موزون است. اگر در مورد این روش نوین چیزی نمی‌دانید با ما همراه باشید و با دیدگاه در مورد کلاژن سازی و بهبود قوام پوست با استفاده از نخ‌های کلاژن ساز PDO ساده آشنا شوید.

نخ کلاژن ساز چیست؟

نخ‌ های کلاژن ساز PDO ساده (که نخ‌های مونو هم نامیده می‌شوند) از جنس بهترین نخ‌های جذبی جراحی پلاستیک هستند. این نخ‌ها که ظرف مدت 2 تا 3 هفته کاملا جذب می‌شوند، فیبروبلاست‌های لایه درم را به شدت تحریک می‌کنند تا بافت ترمیمی غنی از کلاژن و الاستین را بسازند.

 

در این تکنیک اثری از خود این نخ‌ها باقی نمی‌ماند، اما بافت ترمیمی سفت و محکمی که ساخته‌اند باعث لیفت پوست می‌شود. این روش کاملا بدون درد و با حداقل دوره نقاهت همراه خواهد بود.

لیفت صورت با نخ های کلاژن ساز برای چه کسانی مناسب است؟

در افرادی که با فیلرهای هیالورونیک، گودی‌های صورت را اصلاح کرده‌اند و مخازن هیالورونیک پوست را با پروفایلو (هیالورونیک خالص که ماده اولیه ساخت کلاژن است) پر کرده‌اند، بهترین نتیجه‌ی حاصل از لیفت صورت با نخ‌ را شاهد خواهیم بود.

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟

اثر و لیفت با نخ های کلاژن ساز مونو تا 2 سال ماندگاری است. با اینحال با توجه به اینکه نخ های PDO از جنس نخ‌های بخیه‌ی جذبی هستند پس از 6 تا 8 ماه توسط بدن جذب می‌شوند و بهتر است سالانه یکبار تکرار شوند.

فیلم تزریق نخ کلاژن

عوارض نخ کلاژن ساز چیست؟

لیفت با نخ های کلاژن ساز، همانند دیگر روش‌های موزون سازی از جمله تزریق فیلر و ، یک اقدام علمی است اما به شرطه‌ها و شروطه‌ها:

 • انتخاب مورد مناسب که در زمان معاینه و توسط پزشک شما مشخص می‌شود (بدیهی است اینکار برای همه مناسب نیست)
 • نوع نخ مورد استفاده
 • محل جای‌گذاری آن در صورت
 • تکنیک جای‌گذاری

ضمنا فراموش نکنید که تکنیک‌های موزون سازی هم همانند سایر اقدامات پزشکی، مهم و به لحاظ سلامتی سرنوشت ساز هستند. در صورتیکه هرگونه مشکل قلبی، عروقی، بیماری ریوی، بیماری پوستی، مشکلات سیستم ایمنی و… دارید، پزشک متخصص طب زیبایی خود را در جریان بگذارید.

 

جلسه ويزيت و معاينه، قبل از هر گونه اقدام پزشكى، يكى از اركان مهم حفظ سلامتى ما به حساب مى‌آيد. همانگونه كه قبل از هر جراحى يا حتى يك آندوسكوپى و عكسبردارى ساده، پزشكمان را در جريان وضعيت جسمى و سلامتى خودمان قرار می‌دهيم، براى هرگونه اقدام زيبايى (حتى تزريق بوتاكس كه به نظر ساده مى‌آيد) بايد، پزشك‌مان را از بيماری‌ها و شرايط سلامتی‌مان، مطلع كنيم. گاهى وجود يك بيماري، منع مطلق تزريق بوتاكس يا فيلر است و يا براى حفظ سلامتى و رعايت احتياط، نيازمند مجوز از پزشك متخصص بيمارى ديگرى مثل همكار متخصص داخلى، قلب يا روماتولوژى هستيم.

در کاشت نخ‌ های کلاژن ساز دو هدف مهم مورد نظر ما است:

 • کلاژن سازی که به تدریج باعث سفتی و افزایش قوام بافت می‌شود و اثرات آن در طولانی مدت (مثلا 6 تا 12 ماه) مشخص می‌شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ در نخ‌ها PDO ساده به خوبی مشهود است.
 • لیفت و بالا کشیدن نواحی مانند شقیقه، گونه، ماریونت و… که برای رسیدن به این هدف می‌توان از نخ‌هایی مانند سیلوئت آمریکا استفاده کرد.

نخ‌ های کلاژن ساز زمانی بهترین نتیجه را ایجاد می‌کنند که کارهای تزریق فیلر و بوتاکس را کامل کرده‌ باشید، صورتتان پر باشد و گودی نداشته باشد و بخواهید برای رفع افتادگی و افزایش قوام پوست کار مکمل عالی را انجام دهید. انتظار نداشته باشید (نخ چه نوع ساده و چه نوع ملا کاگ مثل سیلوئت) خط خنده یا ماریونت را پر کند. جهت استفاده از نخ، مانند و بوتاکس، به نوع نخ، محل جایگذاری و تبحر و مهارت پزشکتان توجه کنید.

 

از نخ کلاژن انتظار معجزه نداشته باشید چون روش‌های لیفت در کنار هم موثر هستند و قرار نیست یک دفعه همه مشکلات چهره ما با یک اقدام طبی رفع شود.

آیا تعداد نخ‌ های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

محورهای مورد نیاز و تعداد نخ‌ های کلاژن در هر فرد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. اما یک الگوی علمی مشخص دارد که توسط پزشک شما بر اساس سن شما، جنس پوست و ضخامت و قوام آن و میزان افتادگی‌ها تعیین می‌شود.

در ویدئو زیر نمونه‌ای از درمان مربوط به یکی از مراجعه کنندگان عزیز دکتر فرد را می‌بینید. در مورد ایشان از 20 عدد نخ PDO ساده در هر طرف صورت استفاده شده است.

 

برای مراجعه کننده عزیز که تمام کارهای فیلر و بوتاکس‌شون رو کامل کرده بودیم و دو جلسه پروفایلوشون رو هم زده بودیم، برای تکمیل کلاژن‌سازی، بهبود قوام پوست و افزایش محتوای کلاژن از نخ‌های کلاژن‌ساز یا PDO ساده استفاده می‌کنیم.

این نخ‌های کلاژن‌ساز که همون نخ‌های جراحی پلاستیک هستند و ظرف 2 تا 3 هفته جذب می‌شوند، تدریجا فیبروبلاست‌ها رو تحریک به ساخت کلاژن می‌کنند. برای ایشان در چهار محور (محور خط فکی، محور زاویه فکی، محور خط خنده و محور راس گونه) و در هر محور 5 نخ – مجموعا برای هر سمت صورت 20 نخ استفاده شده است.

در این روش درد بسیار ناچیز و قابل تحمل است. اثرات درمان پس از 1 تا 2 هفته شروع و به تدریج مشهودتر خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ کلاژن چیست؟

همانطور که گفتیم نخ‌ های کلاژن ساز جایگزین فیلر هیالورونیک، بوتاکس و نیستند اما یک مکمل درمانی عالی محسوب می‌شوند.
اگر این نخ‌ها از جنس مرغوب انتخاب شوند، با تکنیک درست جایگذاری شوند و در انتخاب فرد مناسب دقت کافی انجام گیرد، کاملا بدون عارضه هستند.

قیمت  نخ‌ کلاژن ساز چقدر است؟

از آنجائیکه تعداد نخ‌ های کلاژن ساز و محورهای جایگذاری نخ کلاژن برای هر کس متفاوت است، قیمت این تکنیک یکسان نیست. برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه‌های مربوط به این تکنیک و سایر تکنیک‌های موزون سازی که توسط دکتر فرد ارائه می‌شوند با واحد پذیرش تماس بگیرید. برای اطلاع از راه‌های تماس

پرسش‌های رایج در مورد نخ های کلاژن ساز مونو

آیا می‌شود از این درمان برای لیفت شقیقه و بالا کشیدن انتهای چشم‌ها استفاده کرد؟

 

خیر؛ من از نخ‌های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم. این نخ‌ها ظرف مدت 1 تا 2 هفته جذب می‌شوند و با تحریک شدید بافت ترمیمی و کلاژن سازی یاعث افزایش قوام پوست می‌شوند. من از نخ‌های بالا کشنده مانند نخ‌هایی که با آنها لیفت شقیقه و چشم گربه‌ای انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم.

آیا شما نخ سیلوئیت را تائید می‌کنید؟

 

بله؛ اگر از همکاران کسی نخ سیلوئیت آمریکا را موجود داشت، برای بالا کشندگی پوست، حتما استفاده بفرمائید. تا جائی که من مطلع هست مدتیست در ایران موجود نیست.

برای افتادگی پایین صورت، فیلر چانه بهتر است یا لیفت با نخ کلاژن ساز؟

 

پاسخ این سوال را در متن داده‌ایم: فیلر + نخ، در صورتی که در معاینه دقیق، شما مناسب این اقدامات باشید، کمک کننده هستند.

لیفت با نخ کلاژن چه زمانی توصیه می‌شود؟

 

من مدت‌هاست برای مراجعین عزیزی که برنامه تزریق فیلر و بوتاکس آنها را کامل کرده‌ام، به عنوان مکمل درمان و تقویت کلاژن سازی از نخ‌ های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم.

آیا نخ‌ های کلاژن ساز PDO در جوانسازی گردن کاربرد دارند؟

 

بله؛ یک روش مکمل و عالی در کنار میکروبوتاکس، و فیلر هیالورونیک استفاده از نخ کلاژن PDO است که سالانه یکبار توصیه می‌شود.

عکسهای لیفت صورت با نخ | عوارض لیفت صورت با نخ نی نی سایت

شما هم می‌توانید سوالات خود را در زمینه کلاژن سازی با نخ PDO  در بخش نظرات همین مطلب یا صفحه اینستاگرام دکتر فرد مطرح کنیدپاسخ 10 متخصص به این سوال:

بسیار بحث برانگیز است. سوالی که شما پرسیده اید به چند مورد از جمله الاستیسیته پوست، تعداد نخ های مورد استفاده و نحوه قرار دادن آن ها بستگی دارد. لیفت صورت با نخ همراه با نوروتوکسین و فیلر نتایج بسیار خوبی ایجاد می کند.

پاسخ 2

لیفت یک روش عالی برای متعادل سازی مجدد صورت است. لیفت لایه های عمیق پوست برای ایجاد ظاهری جوان تر انجام می شود. شما بلافاصله نتایج درمان را مشاهده می کنید. این روش نیازی به استراحت ندارد و برای افرادی که لیفت بدون جراحی می خواهند مناسب است.

با گذشت زمان، نخ ها به طور طبیعی توسط بدن شما جذب می شوند و در عین حال تولید کلاژن برای کمک به بازسازی پوست و ایجاد نتایج طولانی مدت را تحریک می کند. به طو کلی بیماران ادامه پیشرفت را بیش از 2-1 سال با بازسازی تجربه می کنند.

لیفت با نخ به اندازه جراحی لیفت صورت نتایج دائمی و چشمگیر ایجاد نمی کند. با این حال، برخی افراد نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند و لیفت با نخ را ترجیح می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم برای مشاوره حضوری به یک جراح پلاستیک صورت معتبر مراجعه کنید.

پاسخ 3

این روش با عوارض جانبی همراه است از قبیل: ناراحتی بیمار، تپش قلب و حرکت نخ. با این حال برای کاندید مناسب، لیفت صورت با نخ انتخابی عالی نسبت به دیگر روش های غیر جراحی است. لیفت با نخ می تواند تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد. نخ PDO با گذشت زمان توسط بدن جذب می شود. این نخ ها به تحریک تولید کلاژن کمک می کند و می تواند موجب بهبود الاستیسیته پوست شود.

پاسخ 4

نخ های PDO (پلی دی اکسانون) بسیار ظریف هستند و نتایج آن حدود 12 ماه باقی می ماند.

آنچه که بیماران من در مورد نخ های PDO دوست دارند این است که موجب تحریک فیبروبلاست ها و در نتیجه ترمیم پوست می شوند.

یکی از اصول آموزش بیوتی تراپیست های حرفه ای، آموزش افرادی است که علاوه بر داشتن آگاهی و مهارت در انجام تکنیک های درمانی، به اصول اخلاقی و حرفه ای نیز پایبند باشند. در این راستا توجه به سلامت مشتریان و حفظ حقوق آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در دوره های آموزشی سعی داریم تا علاوه بر آموزش بیوتی تراپیست  حرفه ای و ماهر، بر افزایش اخلاق مداری و پایبندی به اصول نیز تاکید ویژه ای داشته باشیم.

پاسخ 5

پاسخ 6

به عقیده من لیفت با نخ زمانی که همراه با فیلر و توکسین انجام شود موجب بهبود پیری چهره فراتر از آنچه که فیلرها و توکسین ها ایجاد می کنند می شود.

لیفت صورت با نخ یک روش کم تهاجمی است و به همین دلیل برای اغلب افراد جذاب است.

بعد از لیفت با نخ بهتر است قبل از انجام هر درمان دیگری صبر کنید تا تورم (حدود یک ماه طول می کشد) برطرف شود.

لیفت با نخ دارای عوارض جانبی است که می تواند منجر به برداشتن نخ ها شود.

به طور کلی، بهتر است نخ های قابل جذب را برندارید، مگر اینکه دلیل پزشکی جدی مانند عفونت وجود داشته باشد. مشکلات پوستی با گذشت زمان برطرف می شوند، بنابراین نیازی به برداشتن نخ ها نیست.

پاسخ 7

پاسخ 8

لیفت با نخ دارای سابقه طولانی با نتایج بسیار زیبا و بیماران خوشحال و نتایج ضعیف و بیماران ناراضی است. علت بیشتر ناراحتی آن ها استفاده از نخ های دائمی و تکنیک ضعیف است.

در لیفت اغلب از نخ های قابل جذب که دارای مزایای بسیاری است استفاده می شود. این نخ ها نه تنها موجب لیفت می شوند، بلکه موجب افزایش حجم نیز می شوند.

نتایج لیفت 1 یا 2 سال باقی می ماند و در ادامه باید درمان تکرار شود اما نتایج بسیار زیبایی را ایجاد می کند.

انتخاب پزشک بسیار مهم است، زیرا دانش آناتومی صورت، حرکت بافت و تکنیک یک مهارت بسیار با ارزش هنگام قرار دادن این نخ های قابل جذب برای لیفت است.

برای اطمینان به دنبال یک جراح پوست مدرن، جراح اکولوپلاستیک، جراح پلاستیک صورت یا جراح پلاستیک باشید که دارای گواهی نامه در یکی از تخصص های زیبایی است.

پاسخ 9

بسته به پوست بیمار، بافت زیرین، مهارت و تخصص جراحی که انتخاب می کنید، لیفت نخ می تواند تا 2 سال باقی بماند.

لیفت با نخ یکی از ایمن ترین مواد برای بدن است که چهره جوان V شکل را بازیابی می کند.

نخ های قابل جذب PDO تا 12 ماه ماندگاری دارند. لیفت یک روش بدون درد و غیرتهاجمی است. نخ PDO یک نخ جراحی قابل جذب است که از پلی دی اکسانون تشکیل شده است. هیچ زخمی ایجاد نمی کند. نیاز به بستری و زمان بهبودی ندارد.

 

ردن آن بسیار راحت است و بعد از جذب شدن نخ‌ها و کم‌رنگ‌شدن تأثیر آن می‌توان مجدداً برای لیفتِ دوباره اقدام کرد

 

دکمه بازگشت به بالا