ایران کسب و کارعمومی

هایفوتراپی دور چشم

هایفو (HIFU) روش نسبتا نوین در جوانسازی پوست است که در چند سال اخیر، یعنی از سال ۲۰۰۸ میلادی، پا به عرصه پزشکی زیبایی گذاشته و از آن برای کشیدن پوست و رفع شل شدگی آن استفاده می شود. این روش به علت غیرتهاجمی بودن، نیاز نداشتن به برش بافت و بدون درد بودن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. هایفوتراپی بر اساس امواج صوتی کار می‌ کند، به این صورت که پس از برخورد موج صوتی، انرژی آن به سلولها منتقل شده و تولید کلاژن را تحریک میکند. کلاژن یکی از اصلی ترین پروتئین ها در جوانسازی پوست و رفع شل شدگی آن است. هایفو بعنوان روشی ایمن شناخته شده است که تاییدیه های لازم از سازمانهای معتبر بهداشتی جهان از جمله سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد. استفاده از هایفو در سال ۲۰۰۹ برای لیفت خفیف ابرو و ۵ سال بعد برای رفع چین و چروک سینه و خط دور گردن تایید شد و امروزه برای رفع چین و چروک خفیف و نه چندان زیاد بخش های مختلف صورت به کار میرود که البته برای چنین کارکردهایی نیاز به مطالعات بیشتر وجود دارد. اگرچه افراد مختلفی میتوانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند شوند اما این روش در افراد جوانتر کاربرد و تاثیر بیشتری از خود نشان داده است زیرا شل شدگی و افتادگی پوست در افراد جوانتر خفیف تر بوده و همین مسئله منجر به برتری هایفو به جراحی در افراد جوانتر میشود. توصیه میشود تا افرادی که شل شدگی پوست خفیف تا متوسط دارند و در سنین بالای سی سال هستند از روش هایفوتراپی استفاده کنند.

از آنجا که امواج هایفو بخش خاصی از زیرلایه های پوست را هدف قرار میدهند، بنابراین اثری از خود بر سطح پوست باقی نمیگذارد، در حالی که در روشهای جراحی رفع چین و چروک دور چشم لازم است تا برشهایی بر روی پوست ایجاد شوند. این روش در کنار روشهای جوانسازی غیرتهاجمی یا کمتر تهاجمی پوست مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و … میتواند یک انتخاب مناسب برای رفع چین و چروک دور چشم باشد.

تشخیص و درمان انواع بیماریها و مشکلات اطراف چشم مانند و انجام روشهای زیبایی و از قبیل اطراف چشم، جزو اقداماتی است که توسط دکتر بهرام اشراقی انجام می‌شود. لطفا جهت تعیین نوبت از مطب تهران با شماره تلفن های – و مطب اصفهان با شماره تلفن تماس حاصل فرمایید.

روش هایفو برای رفع چه نوع مشکلاتی کاربرد دارد؟

از هایفوتراپی میتوان برای رفع مشکلاتی همچون موارد زیر استفاده کرد:

 • رفع چین و چروک خفیف تا متوسط در بخش های مختلف صورت مانند رفع چین و چروک دور چشم
 • لیفت بخش هایی از پوست که دچار افتادگی جزئی هستند
 • رفع چین های V شکل
 • صاف کردن سطح پوست
 • لیفت گونه، و پلک با هایفو

مزایای هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی ویژگی هایی دارد که باعث برتری آن بر روشهای تهاجمی رفع چین و چروک دور چشم میشود. از جمله مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی است و در طی آن، زخم یا برشی در سطح پوست ایجاد نمیشود.
 2. هایفوتراپی بدون نیاز به بیهوشی انجام میگیرد.
 3. هزینه هایفوتراپی از جراحی کمتر است.
 4. هایفوتراپی تاثیرات خود را سریع تر بروز میدهد.
 5. به دلیل غیرتهاجمی بودن هایفوتراپی، عوارض جانبی مشاهده نیز کمتر است.
 6. پس از هایفوتراپی عوارض ظاهری وجود نداشته و فرد میتواند چند ساعت پس از هایفوتراپی به زندگی روزمره خود بازگردد.
 7. هایفوتراپی مدت تاثیرگذاری مناسبی دارد.

هزینه هایفوتراپی دور چشم

بصورت کلی هزینه هایفوتراپی دور چشم کمتر از روشهای جراحی است. هزینه نهایی هایفوتراپی به عوامل مختلف و متغیری وابسته است که همین مسئله امکان تعیین هزینه نهایی مشخص برای آن را دشوار میکند. برای آگاهی از هزینه هایفوتراپی میتوان با پزشک متخصص مشورت نمود.

شاید بتوان گفت تنها ایراد وارد بر هایفوتراپی چین و چروک دور چشم نسبت به جراحی، ماندگاری پایین تر آن نسبت به جراحی باشد. بصورت کلی پس از هایفوتراپی پوست به تدریج شروع به بهبود و نوسازی ساختار خود میکند و در طی ساعات اول پس از هایفوتراپی، افراد احساس کشش در پوست خود دارند و تا سه ماه اول پس از هایفوتراپی شاهد بهبود تدریجی وضعیت پوست و هستیم. معمولا تا پایان ماه سوم، تاثیر هایفوتراپی به اوج خود رسیده و تثبیت میشود. تاثیر بیشینه هایفوتراپی حداقل تا ماه ششم پس از جلسه هایفوتراپی ماندگاری دارد و پس از این دوره ممکن است وضعیت پوست به تدریج به وضعیت گذشته برگردد. ماندگاری هایفوتراپی چین و چروک دور چشم به سبک زندگی افراد نیز وابسته است و هر چه سبک زندگی و مراقبت های افراد از پوست بیشتر باشد، ماندگاری هایفوتراپی نیز بیشتر خواهد بود. با این حال هایفوتراپی روشی برای جلوگیری از پیری سلولهای پوست نیست و با گذشت زمان به تدریج سلولها پیر شده و تاثیرات منفی آنها بر جوانی و شادابی پوست نمایان میشود.

انواع جراحی های زیبایی و درمانی چشم، از جمله ، جزو اقداماتی هستند که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص ، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شوند. لطفا جهت تعیین نوبت از مطب تهران با شماره تلفن – و مطب اصفهان با شماره روش های موثر متعددی برای بهبود و رفع مشکلات پوست ارائه شده است که نتایج آنها در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده بوده و ماندگاری مناسبی دارند. در این میان، استفاده از امواج در چند دهه اخیر، به شدت پرطرفدار شده و اثرگذاری آن به اثبات رسیده است. یکی از شیوه های مهم درمانی با امواج، با نام هایفوتراپی معرفی می شود که در این مطلب قصد معرفی و بررسی هایفوتراپی دور چشم را داریم.

مزایای هایفوتراپی دور چشم

 • هایفوتراپی دور چشم یک روش درمانی کاملا ایمن و بدون خطر می باشد که در مقایسه با انواع شیوه های رفع مشکلات دور چشم همچون جراحی، لیزر، بوتاکس و غیره، از عوارض بسیار کمتری برخوردار می باشد. هایفوتراپی دور چشم سبب ایجاد آسیب، صدمه و حساسیت پوستی نمی شود.
  انجام هایفوتراپی دور چشم، کاملاً راحت و ساده بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گیرد. از اینرو نیازی به صرف زمان طولانی برای اتمام جلسات و دریافت نتیجه نیست.
  رفع مشکلات پوست دور چشم با هایفوتراپی کاملاً غیر تهاجمی می باشد و هیچگونه درد و خونریزی ندارد. در این روش، از هیچگونه ابزار جراحی استفاده نمی شود و بُرش بر روی پوست یا تزریقی انجام نمی گیرد.
  هایفوتراپی دور چشم عوارض بیهوشی کامل را ندارد زیرا متقاضیان در کمال آرامش و راحتی بدون نیاز به بیهوشی، می توانند نسبت به درمان گودی، سیاهی، کبودی و چین و چروک دور چشم اقدام نمایند.
  پس از هایفوتراپی دور چشم، نیازی به بستری شدن یا سپری کردن دوران نقاهت طولانی در منزل نیست.
  نتیجه گیری از این روش با سرعت بوده و در مدت کوتاهی تغییرات پوست قابل رویت می باشد.
  یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی، رفع چین و چروک و خطوط پوست دور چشم است و در حقیقت بافت های آسیب دیده پوست، ترمیم خواهند شد. با هایفوتراپی، نقاط تیره زیر چشم رفع می شود و شل شدگی، افتادگی و گودی پوست ترمیم می گردد زیرا با این امواج، پوست مجددا حالت ارتجاعی پیدا خواهد کرد.
  سرعت ترمیم بافت دور چشم در این شیوه بسیار سریع بوده و از ماندگاری بالایی برخوردار خواهد بود.

یکی از نکات مدنظر متقاضیان پیش از انجام هایفوتراپی دور چشم، اطلاع از عوارض آن است. به طور کلی این روش درمانی، عوارض جدی و حاد نداشته و در برخی موارد نادر، امکان بروز عوارض جدی وجود دارد، چنانچه مراجعه کنندگان دچار بیماری های زمینه ای مرتبط با پوست، سرطان و غیره باشند بایستی پیش از انجام این شیوه، با پزشک مشورت کنند و سوابق پزشکی خود را در اختیار وی قرار دهند تا چنانچه عارضه خاصی شامل آنها نشد اقدام به هایفوتراپی نمایند. برای افرادی که بیماری زمینه ای ندارند و خواهان رفع مشکلات پوستی دور چشم هستند نیز، هیچگونه عارضه ای وجود ندارد و در برخی موارد در طی دو الی سه روز پس از هایفوتراپی، امکان بروز التهاب، تورم خفیف، قرمزی سوزش در ناحیه تحت درمان وجود دارد.

مراقبت های قبل از هایفوتراپی دور چشم

اولین گام از مراقبت های قبل از هایفوتراپی دور چشم، انتخاب یک پزشک معتبر، مجرب و باتجربه است بگونه ای که از سوابق کاری وی و تجهیز مطبی که قرار است هایفوتراپی در آنجا انجام شود اطلاع داشته باشید. سپس در جلسه مشاوره و ویزیت، تمام سوابق پزشکی، درمانی خود را در اختیار متخصص قرار دهید. در صورت باردار بودن، داشتن بیماری های زمینه ای، مصرف داروهای خاص و سابقه تزریق بوتاکس و ژل، پزشک خود را مطلع سازید. پس از بررسی تمامی جوانب، نوبت به مشاهده پوست و ساختار آن می رسد. چنانچه پوست دور چشم شما، کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی باشد، پزشک آن را به شما پیشنهاد خواهد کرد. پس از قطعی شدن تصمیم انجام این روش درمانی، از دو هفته قبل مصرف الکل و استعمال دخانیات را کنار بگذارید. همچنین داروهای مصرفی خود را با پزشک درمیان بگذارید و از چند هفته قبل، از مصرف انواع داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین، پرهیز نمایید. چنانچه در بدن شما قطعات فلزی همچون مهره کمر پلاتین و غیره وجود دارد، به پزشک اطلاع دهید. روز قبل از مراجعه به برای هایفوتراپی دور چشم، استحمام کنید و صورت خود را با محلول ملایم شستشو دهید.

بعد از هایفوتراپی دور چشم چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟

بعد از هایفوتراپی دور چشم، از خاراندن پوست خودداری نمایید تا پوست حساس نشود و آسیب نبیند. اگر روی پوست دور چشم، بافت اسکار وجود داشت به هیچ عنوان دستکاری نکنید تا از بروز عفونت جلوگیری نمایید. برای محافظت از پوست، صرفا از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید و حتما در طول روز از عینک و یا کلاه لبه دار استفاده نمایید. به هیچ عنوان از کرم های سنگین آرایشی، کرم های دور چشم و محصولات مراقبت از پوست حاوی ترکیبات التهاب آور یا لایه بردار همچون بنزوئیل پروکساید، سالیسیلیک اسید، رتینول و ویتامین سی تا چند روز پس از هایفوتراپی دور چشم، استفاده نکنید. پس از جلسات درمانی، از کرم های تجویز شده پزشک صرفاً استفاده نمایید و آب به مقدار کافی بنوشید تا فرآیند کلاژن سازی تسریع گردد. همچنین از عرق کردن، انجام ورزش سنگین و قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای شدید خودداری نمایید. تا یک هفته پس از هایفوتراپی از سونای بخار، استحمام با گرمای زیاد و سونای خشک استفاده نکنید. در نهایت نیز توجه داشته باشید که هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی ‌بوده و نیازی به دوران نقاهت طولانی یا استراحت در منزل ندارد لذا یک روش مناسب برای رفع مشکلات پوستی می باشد.

ماندگاری هایفوتراپی دور چشم چقدر است؟

افزایش سن و پیری به دنبال خود عوارضی دارد که مهم‌ترین آنها چین و چروک دور چشم است‌ این چروک ها باعث افتادگی پلک می شود و زیبایی انسان را به خطر می اندازد. هایفوتراپی بهترین روش درمان برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم بوده که میزان ماندگاری آن به عوامل مختلفی چون سن و میزان چروک و حجم مصرف مواد هایفوتراپی بستگی دارد. این روش دارای ماندگاری بالا بوده و تمام سیاهی و گودی و چروک زیر چشم را از این می برد و طولانی تر است. دستگاه هایفوتراپی با امواجی که از خود ساتع می کند بر لایه های عمقی پوست تاثیر گذاشته و میزان کلاژن سازی را در آنها بیشتر می کند به همین دلیل شما تا مدت طولانی نتایج مثبت این کار را مشاهده می کنید. اگر میزان چروک و سیاهی دور چشم زیاد باشد شما باید چندین جلسه این کار را انجام دهید که در این صورت نتیجه آن ماندگارتر خواهد بود و بدون بازگشت است. تغذیه سالم هم می تواند در ماندگاری هایفوتراپی تاثیر داشته باشد.

هایفوتراپی دور چشم چقدر تاثیر دارد؟

هایفوتراپی نقش موثری در تحریک تولید کلاژن و برطرف کردن چین و چروک های پوست دور چشم دارد. همچنین برای رفع تیرگی زیر چشم نیز موثر بوده و باعث تحریک تولید سلول های جدید در پوست می شود. حرارتی که از امواج دستگاه هایفوتراپی به لایه های پوست می رسد، سبب روشن شدن، درخشان شدن و شفافیت پوست دور چشم می شود.

هایفوتراپی دور چشم برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی دور چشم برای تمام افرادی که در اطراف چشم خود چین و چروک، خطوط، سیاهی، گودی و یا کبودی دارند، بسیار مناسب بوده و می توانند از این روش برای زیباسازی و جوانسازی پوست دور چشم بهره بگیرند. همچنین کلیه افرادی که پوست دور چشم سالمی دارند اما خواهان مراقبت و پیشگیری از بروز خطوط در سنین بالا هستند نیز می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

هایفوتراپی دور چشم بهترین راه برای از بین بردن سیاهی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم یک روش عالی برای از بین بردن سیاهی دور چشم است‌. امواج این دستگاه سلول های مرده ای که باعث تیرگی پوست شده اند را جدا می کند و باعث تحریک کلاژن به صورت عمقی در پوست می شود. سلول های جدیدی که جایگزین سلول های مرده می شوند زیر چشم را روشن تر می کنند به طوری که شما دیگر سیاهی دور چشم خود مشاهده نمی کنید. گرمای این دستگاه خود تاثیر زیادی در روشن شدن پوست صورت دارد و روی رنگدانه های پوست تاثیر مستقیم می گذارد. به همین دلیل دور چشم شفاف و درخشان شده و دیگر کبودی مشاهده نمی شود. اگر سیاهی و کبودی دور چشم زیاد باشد این کار باید چندین جلسه انجام شود تا تمام کبودی و سیاهی به صورت عمقی از بین برود. دستگاه به آرامی زیر چشم حرکت کرده و با گرمایی که به پوست منتقل می کند تاثیرات مثبتی را به جای می گذارد.

برای هایفوتراپی دور چشم چند جلسه نیاز است؟

تعداد جلساتی که پزشک برای هایفوتراپی دور چشم مشخص می کند بستگی به نوع بیماری و همچنین سن آن دارد. این روش کم تهاجمی بوده و در صورتی که در چندین جلسه هم انجام شود عوارضی به همراه ندارد. افرادی که سن بالا دارند قطعا چین و چروک زیر چشم آنها بیشتر خواهد بود بدین ترتیب پزشک تعداد جلسات بیشتری را برای آنها تعیین می کند تا وقتی که به نتیجه ایده آل برسند. هر چه سن کمتر باشد قطعا پوست سریع تر عکس العمل نشان می دهد و تاثیرات مثبت به سرعت مشاهده می شوند. دستگاه هایفوتراپی دارای درجه بندی است و هر چه پزشک درجه دستگاه را بیشتر کند حرارت و گرمای تولید شده هم بیشتر خواهد بود و سریع تر وپوست واکنش نشان می دهد. پزشک با معاینه های قبلی می تواند به راحتی تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان را تخمین بزند.

سخن پایانی

دستگاه هایفوتراپی روش موثری برای رفع مشکلات پوستی نواحی مختلف صورت و بدن همچون پوست دور چشم می باشد که با اثرگذاری فوق العاده موثر، امروزه از طرفدارانهایفوتراپی دور چشم یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای جوان‌سازی و از بین بردن چین و چروک در این ناحیه از پوست است. این روش غیر جراحی ماندگاری فوق‌العاده زیادی دارد و به همین دلیل هم افراد زیادی تمایل دارند که از این عمل برای جوان‌سازی پوست خود استفاده کنند. مهم‌ترین نکته‌ای که تأثیر فوق‌العاده زیادی در موفقیت و افزایش ماندگاری این عمل دارد، این است که به کلینیکی معتبر و پزشکی با تجربه برای هایفوتراپی دور چشم مراجعه کنید.

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

چرا هایفوتراپی دور چشم در کلینیک های ایرانیان؟

عکس قبل و بعد تیرگی دور چشم | عوارض هایفوتراپی دور چشم

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول درباره هایفوتراپی دور چشم

به خاطر کم تهاجمی بودن، هایفوتراپی دور چشم هیچ گونه عوارض جدی ندارد و کل عوارض آن به تورم و قرمزی مختصری محدود می شود. البته این تنها زمانی است که به مرکز معتبر و مجهزی برای هایفوتراپی مراجعه کنید.

بیماران مبتلا به دیابت، صرع و بیماری های قلبی، کاندید مناسبی برای هایفوتراپی دور چشم نیستند. همچنین خانم های باردار باید تا پایان دوره بارداری، این عمل را به تعویق بیندازند. توجه داشته باشید که در نواحی اطراف چشم شما نباید هیچ گونه زخمی وجود داشته باشد تا هایفوتراپی به بهترین شکل ممکن انجام شود. توجه داشته باشید که بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران از بهترین تجهیزات با آخرین فناوری های روز دنیا برخوردار می باشد.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی درباره هایفوتراپی دور چشم

منابع غذایی متنوع هستند و شامل دسته‌بندی‌های مختلفی می‌شوند. از آن‌جایی که رژیم غذایی مناسب یکی از اصول زندگی سالم است بسیاری افراد به آن توجه می‌کنند….

ژل تزریقی لب، یک روش شناخته شده برای افزایش حجم و شکل دهی به لبها است. اما برخی عوامل می توانند باعث کاهش دوام ژل تزریقی لب شوند. در زیر مواردی که ممکن…

انحراف بینی یکی از مشکلات شایع در بین افراد است که ممکن است به صورت طبیعی از بدنیا بیاید یا در اثر تروما و ضربه های شدید به بینی ایجاد شود. این مشکل می‌تواند…

کاشتن مو یکی از روش‌های محبوب و موثر برای بهبود ظاهر و غلظت موها است. با این حال، بعد از عمل کاشت برخی از افراد ممکن است با تورم در محل کاشت مو مواجه شوند….

آیا تا به حال به افرادی فکر کرده اید که ابروهایشان را بر روی تتو کاشته باشند؟ آیا این کار واقعاً ممکن است؟ در این مقاله، به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت…

این روزها روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که لیزر یکی از موثرترین آنهاست. این روش موثر می تواند شما را برای طولانی مدت از شر موهای…

دکمه بازگشت به بالا